Generálka na výbornou. Malík má nulu, Raška 1+1
Novinky
Česká reprezentace do 20 let má za sebou úspěšnou generálku před světovým šampionátem, který se letos na sklonku roku hraje v kanadském Edmontonu.

Mladí Češi v zápase se stejně starými (mladými) Slováky dominovali. Výraznou stopu v zápase udělali také i dva hokejisté spjatí s HC Frýdek-Místek. Brankář Nick Malík kryl všech 14 střel slovenských hráčů a notně si tak před začátkem světového šampionátu zvedl sebevědomí vychytaným čistým kontem. Bilancí jedné vstřelené branky a jedné asistence se může ze zápasu pochlubit útočník Adam Raška. "Soupeř hrál v úvodu utkání velmi kvalitně a my jsme měli prvních deset minut velké problémy. Byli jsme pod tlakem a nedělali správně systémové věci. Nebyli jsme koncentrovaní, nehráli jsme dobře. Někdy kolem dvanácté minuty byl poměr střel zhruba 8:4 pro soupeře. Velmi nám pomohl brankář Nick Malík, který vychytal několik přečíslení. První a druhá branka náš tým nastartovaly a troufám si říct, že od stavu 3:0 po první třetině jsme utkání kontrolovali," řekl k utkání kouč české dvacítky Karel Mlejnek.

SLOVENSKO – ČESKO 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky:
8. Novák (Haš, Svozil), 15. Teplý (Vitouch), 20. Raška (Pytlík, Svozil), 40. Pytlík (Klikorka, Teplý), 45. Gut (Raška, Haš). Vyloučení: 6:1, navíc Turan 10 minut, Kňažko – Raška oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:2. Střely na branku: 14:49 (8:14, 4:16, 2:19). Bez diváků. Nejlepší hráči: Juraj Eliaš – Nick Malík.
Slovensko U20: Hlavaj (34. Latkóczy) – Mudrák, Golian, Stacha, Kňažko, Nemec, Petrovický, Turan, Bečár – Mrázik, Jellúš, Faith – Chromiak, Myklukha, Slafkovský – Mešár, Sojka, Turanský – Kolenič, Eliáš, Kašlík. Trenéři: Petrovický, Čacho a Štrbák.
Česko U20: Malík – Kučeřík, Krutil, Svozil, Haš, Klikorka, Jiříček, Suhrada, Kubíček – Teplý, Myšák, Vitouch – Mužík, Pytlík, Přikryl – Raška, Gut, Novák – Koffer, Najman, Rychlovský – Beránek, Lang. Trenéři: Mlejnek, Bruk a Trnka.