Frýdek-Místek vyzve třetí Techniku, oplatí jí minulou prohru?
Preview k zápasu
Ve středu se první Frýdek-Místek utká se třetím týmem tabulky - Technikou Brno. Poslední vzájemné utkání vyhráli Brněnští, předchozí dvě zase Frýdecko-místečtí, jak to bude tentokrát? Zápas startuje v 18:00, tak neváhejte a přijďte domácí borce podpořit!

HC Technika Brno

Technika je po osmatřiceti odehraných kolech se svými 71 body na třetím místě tabulky východní skupiny. Sousedí s druhým Vsetínem, na který ztrácí osm bodů a čtvrtým Hodonínem, který má pouze o tři body méně. Celkové skóre Techniky 114:103.

Neproduktivnější hráč je útočník Petr Jurča (23+12), který už nasbíral celkem 35 kanadských bodů. Z řad obránců se nejvíce daří Janu Habrovci (5+16). Jasnou jedničkou v bráně je gólman Pavel Jekel, který nastoupil do 34 zápasů a dokázal vychytat již šest čistých kont.

Vzájemná utkání

Zápasy mezi Frýdkem-Místkem a Technikou Brno jsou jako na houpačce. Poprvé se tyto dva týmy setkaly v rámci šestého kola na ledě Techniky. První branka utkání padla už v páté minutě, a to z hole Davida Ciencialy. Ke konci druhé třetiny se poté prosadil frýdecko-místecký kapitán Pavel Kowalczyk. To však bylo všechno, domácí nedokázali odpovědět ani jednou brankou a Juraj Šimboch tak vychytal čisté konto. Brněnští tedy prohráli s dvoubrankovým rozdílem 0:2.

Druhé vzájemné utkání se odehrálo v hale Polárce. Opět se z výhry radovali frýdecko-místečtí, tentokrát však svému soupeři nastříleli mnohem více branek. Frýdku-Místku se podařilo využít hned čtyři přesilovky a ani poté nepolevili. Dvě branky si připsali obránce Tomáš Kvapil (2+0) a útočník Tomáš Káňa (2+2). Svěřenci trenéra Juříka nakonec porazili Techniku vysoko 8:0. V brance byl opět Juraj Šimboch, kterému se proti tomuto soupeři evidentně daří, jelikož zase udržel nulu.

Po vysoké výhře však mohl všechny překvapit výsledek třetího vzájemného duelu. V tom totiž zvítězila Technika těsně 3:2. Ve třetí třetině vedli Brněnští 2:1, pět minut před závěrečnou sirénou ale dokázal Tadeáš Jaroš srovnat a vypadalo to, že půjde utkání do prodloužení. Pouhé dvě minuty před koncem však bylo proti brance Juraje Šimbocha nařízeno trestné střílení, které Dominik Piskoř proměnil a rozhodl tak o výhře svého týmu.

Utkání můžete sledovat také v textovém přenosu na Onlajny.com.