Frýdecko-místečtí se chystají na retro souboj s druhým Vsetínem
Vsetínský stadion Na Lapači bude v sobotu svědkem čtvrtého vzájemného zápasu dvou nejlepších týmů východní části II. ligy. Ostře sledovaný šlágr kola bude pro oba celky velkým zatěžkávacím testem před rychle se blížícím play-off, a tak se dá očekávat vypjatý duel na ledě i v hledišti.

Retro dresy a akce Hokej na dřeň

Valašský hokejový klub si pro zápas se svým největším konkurentem v boji o titul připravil dvě speciální akce. Každý fanoušek se přímo na stadionu bude moct zapsat do Českého národního registru dárců kostní dřeně a případně tak pomoct pacientům, kteří trpí vážnými poruchami krvetvorby. Na konto nadace tohoto registru navíc poputuje 10% z celkové částky, která se vybere za prodané vstupenky.

Dalším netradičním zpestřením, které zrakům přítomných diváků jistě neunikne, budou speciální sady retro dresů ze sezóny 1990/91. Tyto hrané dresy si fandové můžou ihned po zápase zakoupit za 700 Kč, přičemž výtěžek opět půjde na již zmíněnou nadaci registru kostní dřeně.

VHK Vsetín

Valaši se sedm zápasů před koncem základní části nachází na druhém místě tabulky, ze kterého se s největší pravděpodobností už nepohnou. Frýdek-Místek je na čele s luxusním dvacetibodovým náskokem, naopak třetí Technika Brno zaostává za Vsetínem o 11 bodů.

Poražený finalista loňského play-off se naposledy utkal se svým neoblíbeným soupeřem z Poruby. Ostravané v průběhu druhé třetiny vedli už 5:2, ovšem nakonec byli rádi za dva body získané po samostatných nájezdech. Ostravský celek porazil šestinásobného mistra extraligy hned třikrát. Stejně pozitivní bilancí se můžou pochlubit už jen ve Frýdku-Místku a v Hodoníně.

Nejvýše postaveným mužem v klubovém kanadském bodování je sedmadvacetiletý útočník Jan Kolařík (27+24). Výbornými čísly se však můžou pochlubit také Petr Dvořák (16+31) a Daniel Vaněk (14+30). Nejproduktivnějším obráncem VHK je s bilancí 6+26 ostřílený matador Radim Tesařík. Jedničkou ve vsetínském brankovišti je gólman s extraligovými zkušenostmi Petr Hromada, kterému spolehlivě kryje záda Lukáš Plšek.

Vzájemná utkání

První ze tří dosavadních vzájemných střetnutí se odehrálo ve Frýdku-Místku. Ten o své výhře rozhodl už v první desetiminutovce, když se postupně prosadili Luka, Kowalczyk a Christov. Velkou zásluhu na zisku tří bodů měl také Lukáš Daneček, jenž nepustil za svá záda jediný kotouč a po výhře 3:0 se radoval z vychytaného čistého konta.

Odveta ze začátku listopadu byla po dlouhou dobu vyrovnaná. Na vedoucí trefy Luky a Klimši dokázali Vsetínští dvakrát zareagovat, ovšem po Matušově brance ze 40. minuty se tak už nestalo. Frýdek-Místek v závěrečné třetině přidal další tři branky a nakonec zvítězil 6:2.

Utkání 27. kola bylo výsledkově nejvyrovnanější. Kolařík zařídil Vsetínu bleskové vedení, ale to trvalo jen několik málo vteřin. Dresler s Ciencialou otočili skóre ve prospěch Frýdku-Místku, jenže Vítek ještě do první přestávky srovnal na 2:2. Důležitou branku k radosti domácích fanoušků vstřelil Růžička, na jehož trefu ještě navázali David Samiec a Jan Sonnek. O zkorigování na konečných 5:3 se v oslabení postaral vsetínský Slováček, ale na výhře Frýdku-Místku se už nic nezměnilo.

Utkání můžete sledovat v textovém online přenosu na Onlajny.com.