Frýdek-Místek vyzve Ústí nad Labem s cílem přidat třetí domácí výhru v řadě
Frýdek-Místek zakotvil po dvanácti kolech WSM Ligy na pěkném čtvrtém místě. V sobotu od 17 hodin na domácím ledě haly Polárka utkáním proti Ústí nad Labem uzavře první čtvrtinu základní části a bude chtít přidat třetí domácí vítězství v řadě. Podpořit rysy v jejích snaze udržet krok s úplným čelem tabulky můžete i vy, a to za zvýhodněné vstupné 60 Kč sezení, respektive 40 Kč na stání.

Rysi se pokusí napravit prohru v Třebíči a prodloužit domácí sérii výher

Frýdecko-místečtí rysi můžou už nyní hodnotit vstup do sezony úspěšně. Sobotním zápasem proti Ústí nad Labem uzavřou první čtvrtinu základní části, a aby bylo bilancování ještě pozitivnější, rádi by tohoto soupeře, který je v tabulce pod nimi, porazili.

V posledních utkáních šla rysům doma karta. Prostějov porazili 4:1 a dokázali vyhrát i nad Vsetínem (4:3), ač se duel od začátku nevyvíjel jejich směrem a museli otáčet výsledek ze stavu 0:2. Díky úspěšné otočce si připsali už třetí vítězství v řadě, to se ale následně nepovedlo potvrdit v utkání na ledě Třebíče.

Horácká Slavia zastihla Frýdek-Místek ve špatném rozpoložení a dala mu lekci z využití přesilovek, když ubránila všech osm početních výhod rysů a sama čtyři z osmi přesilovek využila a radovala se z konečného výsledku 4:0.

„Ten zápas nám vůbec nevyšel, všechno podstatné se rozhodovalo v oslabeních a přesilových hrách. Nám se dnes nepodařilo ani ubránit, ani vstřelit gól, kdežto soupeř byl tady v tomto produktivní a všechny čtyři góly dával v přesilovkách“, hodnotil nepovedené utkání trenér Jiří Juřík.

Do utkání s Ústím nad Labem téměř jistě nezasáhne zraněný Tomáš Franek ani rekonvalescent Rostislav Martynek a nejistý je star trojice Ondřej Kovařčík, Michal Kovařčík a Aron Chmielewski, která se v posledních zápasech usadila na soupisce extraligového Třince.

Jelikož v posledním utkání s Třebíčí vyšli rysi na prázdno, tak stále platí, že jejich nejproduktivnějším mužem je kapitán Milan Mikulík s devíti body (3+6) a týmovému pořadí střelců vévodí Vít Christov se čtyřmi přesnými zásahy.

Do branky by se měl jako jednička postavit Lukáš Daneček, který odchytal poslední čtyři utkání, poté co se jeho kolega Jan Strmeň přesunul na soupisku Třince.

Ústí se spoléhá na svého „tisícovkaře“ Jaroslava Roubíka

Ústí nad Labem se zatím pohybuje ve středu tabulky, s 18 body mu patří sedmá příčka. Na Frýdek-Místek tedy ztrácí tři pozice a čtyři body. Z dvanácti utkání si připsalo pět vítězství a sedm porážek.

Do utkání proti rysům půjde Slovan v dobré náladě. Za tou stojí hlavně výprask 9:2, který uštědřil naposledy na domácím ledě poslední Kadani. O své výhře rozhodl de facto už v první třetině, kterou vyhrál 5:0 a pak už se Kadani brankostroj Severočechů zastavit nepodařilo.

„Výsledek neodpovídá hře na ledě. První třetinu jsme sice vyhráli 5:0, ale nebyli jsme s ní jako trenéři vůbec spokojení. Naopak Kadaň v první třetině byla lepší,“ zdvihl ale asistent trenéra Tomáš Mareš varovně prst nad hrou svých svěřenců.

V tabulce složené pouze z venkovních zápasů patří Ústí nad Labem slušné páté místo, ale čtyři z pěti posledních utkání na ledě soupeře prohrálo. Přesto nicméně nevycházelo ze zápasů povětšinou úplně naprázdno, třikrát bralo alespoň bod za remízu v základní hrací době. Stejně jako naposledy s Prostějovem, kterému podlehlo 2:3 po prodloužení.

Ústí má ve svém týmu jednu velkou hvězdu. Tou je Jaroslav Roubík, který nedávno překonal hranici tisíce prvoligových bodů a i ve svých čtyřiceti letech je stále velkou hrozbou pro obrany soupeřů. V sestavě Slovanu byste nenašli produktivnějšího hokejistu a jeho sílu naposledy pocítila i Kadaň, které vstřelil dva góly.

„Do hokeje chuť stále neztrácí. Naopak říkal, že chce získat dva tisíce bodů,“ řekl s nadsázkou na adresu autora čtrnácti bodů (6+8) v sezoně Mareš. Kromě Roubíka si Frýdek-Místek bude muset dávat pozor také na rovněž čtrnáctibodového Daniela Venkrbce (6+8), v první desítce bodování WSM Ligy je ještě s desíti body Antonín Melka (7+5), zároveň také nejlepší střelec Ústí.

V minulé sezoně platilo pravidlo „můj dům, můj hrad“

V minulém ročníku se rysi se Slovanem utkali čtyřikrát v základní části a z bilance vzájemných zápasů vyšli o něco lépe. Obě mužstva vyhrály dvakrát na domácím ledě, Frýdek-Místek dokázal na rozdíl od Ústí sebrat alespoň jeden bod za prohru po prodloužení i z ledu soupeře.

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:
3. kolo: Frýdek-Místek 7:6 Ústí nad Labem
16. kolo: Ústí nad Labem 3:1 Frýdek-Místek
29. kolo: Frýdek-Místek 4:2 Ústí nad Labem
42. kolo: Ústí nad Labem 4:3 p.p. Frýdek-Místek

Přijďte zafandit a podpořit frýdecko-místecké hokejisty od 17 hodin do haly Polárka. Připraveno je pro vás zlevněné vstupné 60 Kč sezení a 40 Kč na stání.