Frýdek-Místek se pokusí získat body na ledě Ústí nad Labem
První polovinu základní části zakončí hokejisté Frýdku-Místku dalekou cestou na severozápad Čech, kde se v zápase s trápícím se Ústí nad Labem pokusí napravit poslední domácí nezdar s Třebíčí. Sobotní utkání šestadvacátého kola WSM Ligy začíná na ústeckém zimním stadionu úderem sedmnácté hodiny

Frýdecko-místečtí po dvou výhrách nestačili na Horáky

Svěřenci Jiřího Juříka šli do zápasu pětadvacátého kola s dvěma výhrami v řadě a zároveň ve speciálních dresech připomínající akci MOVEMBER. Na Třebíč vyrukoval tým Frýdku-Místku i s novopečeným extraligovým střelcem Vítem Christovem, jenž ve čtrnácté minutě mohl společně se spoluhráči slavit vedoucí trefu uzdraveného obránce Jakuba Matyáše. Branka urostlého zadáka však byla ze strany rysů poslední, po změně stran Horáci rychle vyrovnali Kratochvílem a v čase 24:02 přidali vítězný gól z hokejky Vodného. Domácím se utkání zdramatizovat nepovedlo a po dalších zásazích Krále a Mlynáře prohráli 1:4.

V tabulce WSM Ligy se Frýdek-Místek propadl za Přerov a před šestadvacátým kolem mu patří poslední postupové osmé místo s bodovým mankem na šesté Zubry i sedmé Litoměřice. Zezadu se navíc blíží týmy Havířova a Třebíče, které by se rovněž rády prodraly na místa zaručující účast v play-off. Do čela klubového kanadského bodování se před Milana Mikulíka (5+9) posunul Antonín Pechanec (5+13), nejlepší trojku uzavírá Filip Bajtek s bilancí pěti branek a sedmi asistencí.

Slovanu se v listopadu nedaří, na výhru čeká pět zápasů

Nejbližší soupeř rysů se v posledních týdnech trápí v obraně i ofenzivě a to se velmi podepsalo na výsledcích. Ústí z předchozích pěti zápasů nezískalo ani jeden bod a během toho zaznamenalo hodně nelichotivé skóre 5:30! Špatné období Severočechů začalo před reprezentační přestávkou, kdy museli překousnout debakl 1:8 od pražské Slavie. Následovala porážka 0:2 od Havířova a další dva výprasky 1:7 od Českých Budějovic a 1:9 od hokejistů Prostějova.

Zlepšení nenastalo ani před pár dny proti beznadějně poslednímu týmu WSM Ligy. Svěřenci trenérů Macha a Mareše ve středu zajížděli do nedaleké Kadaně, kde zásluhou dvou branek Davida Merty sice vyrovnali skóre z 0:2 na 2:2, ale další trefu již nepřidali a prohráli 2:4. Série pěti proher v řadě se k nespokojenosti Slovanu odrazila i na postavení v tabulce, Ústečtí se s bilancí devíti výher a šestnácti porážek nachází na jedenácté pozici, z níž ztrácí na osmé rysy sedm bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Ústí nad Labem je klubová ikona Jaroslav Roubík. Muž s úctyhodnou tisícovkou prvoligových kanadských bodů v této sezóně nastřílel deset branek a k nim přidal patnáct asistencí. Jen o bod méně má sedmadvacetiletý útočník Antonín Melka (11+13), za ním už je šestibodový odstup a jméno nejproduktivnějšího obránce Davida Bernada (3+15). Těmto mužům nejčastěji kryje záda brankář Jakub Soukup s úspěšností zákroků 91.10%. O další starty se podělili Jan Růžička (90.96%) a veterán Martin Volke (89.40%).

Vzájemné zápasy slibují přestřelky a velká dramata

Od postupu Frýdku-Místku do WSM Ligy se oba týmy potkaly už pětkrát a k vidění dohromady bylo jednačtyřicet branek, což dělá vysoký průměr osmi gólů na zápas. Ve všech vzájemných duelech byli úspěšnější domácí, což platilo i v úplně prvním představení rysů ve druhé nejvyšší soutěži. Závěrečný obrat z 3:6 na konečných 7:6 už ale pamatují jen tři Frýdecko-místečtí, kteří byli přítomní v posledním utkání s Třebíčí. Jmenovitě se jedná o Lukáše Danečka, Jana Zahradníčka a Davida Klimšu.

Podobně dramatický souboj nabídly oba týmy i v polovině letošního října v rámci prvního vzájemného zápasu stávajícího ročníku. Opět se hrálo v Polárce a Frýdecko-místečtí i tentokrát museli hned třikrát dotahovat. Minutu a půl před koncem třetí třetiny za stavu 4:5 vyrovnal David Kofroň a rozhodnout se muselo až v samostatných nájezdech, při kterých bojujícím rysům zajistil druhý bod Jan Bartko.