Frýdek-Místek přivítá v halloweenské náladě rozjetou Slavii
Preview k zápasu
V sobotu od 17 hodin se strhne ve frýdecko-místecké hale Polárka bitva mezi místními rysy a pražskou Slavií. Hosté mají pouze o bod méně, takže půjde o hodně. Frýdek-Místek bude hájit páté místo v tabulce a v případě dobrého výsledku se může posunout i výše. Zápas okoření fanouškovská soutěž halloweenských masek.

Rysi se pokusí uhájit své domácí doupě

Frýdek-Místek jakoby v poslední době svou domácí halu Polárka přebudoval na nedobytnou tvrz. Rysi ve svém doupěti porazili už pět protivníků po sobě z různých koutů republiky. S nepořízenou postupně odjížděli Prostějov, Vsetín, Ústí nad Labem, Karlovy Vary a Přerov.

I díky těmto výsledkům se rysi vydrápali do horních pater tabulky, momentálně jim patří páté místo. Mohlo být i lépe, kdyby frýdecko-místečtí hokejisté vozili body i ze stadionů soupeřů, tak jak se jim to dařilo na začátku sezony.

Venku už ale Slezané třikrát po sobě prohráli, naposledy nestačili na Litoměřice. Proti těm sice ještě dokázali ve třetí třetině snížit z 2:5 na 4:5, ale jejich touhu po vyrovnání definitivně zmrazil proměněným nájezdem litoměřický Válek minutu a sekundu před koncem zápasu.

Bodovým lídrem Frýdku-Místku je už nějakou dobu Milan Mikulík, který nasbíral 14 bodů za 5 gólů a 9 asistencí. Mikulík je zároveň kapitánem rysů a také zástupcem v soutěži o největšího sympaťáka WSM Ligy.

Slavia se rozjela a tabulkou stoupá vzhůru

Slavia i letošní sezonu rozjela misi, na jejímž konci by nejlépe měl být návrat zpět mezi extraligovou elitu. Začátek sezony ovšem Pražanům zrovna moc nevyšel, z prvních deseti kol hned šestkrát prohráli. Pak se ale Slavii povedlo formu vylepšit a aktuálně se pyšní třemi vítězstvími za tři body v řadě.

Naposledy slávistickou sílu pocítili Trhači z Kadaně. Ti si přijeli do Edenu pro výprask 1:7, který řídili tříbodový Zdeněk Kubica a dvougólový Jiří Drtina. Z brankoviště svým spoluhráčům kryl záda Dominik Frodl, kterého překonal jen Chrpa v první třetině a pak svou branku nadobro zamkl.

„Zápas se nám povedl. Konečně se nám podařilo vstřelit i víc branek, využili jsme i přesilové hry, takže s předvedenou hrou jsme byli spokojení. Jediné, čeho se musíme příští zápas vyvarovat, je spoustu vyloučených hráčů, které jsme měli ve třetí třetině, což by se nám příště mohlo vymstít,“ hodnotil povedený zápas asistent trenéra Jan Srdínko.

Tímto vysokým vítězstvím Slavia protrhla svou střeleckou nemohoucnost, která ji do té doby tížila. Ve třech předchozích utkáních totiž sešívaní vstřelili jen stejný počet branek. Zvýšit produktivitu přišel Slavii pomoci útočník Lukáš Endál, který už dříve v jejím dresu odehrál přes sto zápasů. Do utkání proti Českým Budějovicím Endál nastoupil v prvním útoku a zazářil gólem a asistencí. Do dalších dvou zápasů už ale nenastoupil.

Frýdek-Místek chce navázat na zářijovou premiérovou výhru nad Pražany

Když dokázali frýdecko-místečtí hokejisté porazit v pátém kole Slavii 2:0 na jejím ledě, dokázali velkou věc. Nad Slávisty totiž vyhráli vůbec poprvé, jelikož v minulé sezoně všechny čtyři vzájemné zápasy patřily právě červenobílým a rysi se museli spokojit jen s jedním bodem za domácí remízu v základní hrací době a následnou prohru v prodloužení.

Vzpomínanou výhru 2:0 z kraje sezony si Frýdek-Místek zajistil góly Reného Piegla a Michala Kovařčíka z první třetiny a pak solidním obranným výkonem ve zbytku zápasu. Čisté konto si tehdy udržel Jan Strmeň.

Helloweenská atmosféra zahalí Frýdek-Místek

Pro fanoušky rysů je přichystána na duel se Slavií zajímavá soutěž. Zapojit se mohou úplně všichni, stačí přijít na zápas s jakoukoliv maskou či kostýmem. Během utkání vybere maskot Freddy ty nejlepší kostýmy, které budou následně oceněny.