Frýdek-Místek míří pro další body do Karviné
V jubilejním čtyřicátém kole II. ligy čeká frýdecko-místecké hokejisty výjezd k polským hranicím, aby se naposledy v sezóně střetli s týmem Karviné. Ta v posledních týdnech zaskočila hned několik favoritů a předvést se bude chtít také proti jasnému vítězi základní části. Sobotní utkání začíná netradičně již v 15:30.

SK KARVINÁ

Karvinští plynule navázali na minulou sezónu a od prvních kol se usadili na nelichotivém posledním dvanáctém místě tabulky. Z něj se slezský klub odlepil až v minulém týdnu, když Karviná po překvapivých výhrách nad Hodonínem a Technikou Brno uspěla také v zápase s Novým Jičínem. Po 39 zápasech se tedy Karvinští nachází s šestadvaceti body na desáté pozici, ze které ztrácí na účast v play-off nedostižných 21 bodů. Stejné manko má také poslední Valašské Meziříčí, se kterým Karviná v závěru základní části svede nelítostný souboj o přijatelnější předposlední místo.

Poslední duel Karviná odehrála ve středu v Porubě, která potvrzovala roli favorita od úvodních minut. Slezané zásluhou Martina Kasperlíka drželi nerozhodný stav 1:1 do patnácté minuty, od které se už ale prosazovali jen Ostravané. Ti nakonec vyslali úctyhodných 54 střel na branku a zvítězili 6:1.

Karviná v právě probíhajícím ročníku vstřelila 91 branek, na kterých se nejčastěji podílel útočník Martin Kasperlík (17+14). Hned za ním se v klubovém bodování nachází velezkušený obránce Miroslav Javín (7+14). V brance se nejčastěji objevuje slovenský gólman Peter Pútec, za kterého v nejednom případě zaskočil porubský odchovanec Michal Gleich.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Poprvé se Frýdek-Místek potkal s Karvinou na začátku října, kdy svěřenci Jiřího Juříka bez větších problémů kontrolovali průběh zápasu a zvítězili 7:1. Jediná karvinská branka tehdy padla těsně před koncem utkání, kdy Danečka prostřelil ještě nedávný útočník Frýdku-Místku Marek Ivan.

Odveta byla na programu v rámci 18. Kola v Karviné. Ta se tentokrát neprosadila ani jednou a Frýdecko-místečtí si tak opět došli pro jednoznačné vítězství v poměru 7:0. Největší zásluhu na tom měl Jakub Schwarz, který si připsal hned čtyři body za tři branky a jednu asistenci. Čisté konto si navíc připsal brankář Lukáš Daneček.

Sedmkrát se kotouč za zády karvinského brankáře třepotal také ve třetím vzájemném duelu. 2346 fanoušků bylo svědky domácího vítězství 7:1, přičemž o výsledku rozhodla již první třetina, ve které Frýdek-Místek vstřelil pět branek.

Průběh zápasu můžete tradičně sledovat na webu Onlajny.com.