Frýdek-Místek míří na led Techniky Brno, kdo prodlouží vítěznou sérii?
Preview k zápasu
Frýdecko-místečtí hokejisté v pondělí odcestují na led Techniky Brno. Ta má momentálně stejný počet bodů, jelikož se může také pyšnit sérií pěti výher v řadě. Frýdek-Místek se tak drží v čele tabulky pouze díky lepšímu skóre. Je tedy jasné, že jeden z těchto dvou týmů v pondělí přeruší svoji vítěznou sérii. Boj o první místo začíná v 17:00!

VSK Technika Brno

Brno je na tom zatím podobně jako Frýdek-Místek. Ani jednou zatím brněnští hokejisté neprohráli a o pozici v tabulce tak rozhoduje pouze celkové skóre. Technika v prvním ostrém utkání porazila na domácím ledě Hodonín těsně 4:3. V dalším zápase vyjeli brněnští hokejisté na led Vsetína, který porazili s rozdílem dvou branek. Poté následovala dvě domácí utkání, ve kterých nejdříve Brněnští porazili Nový Jičín 3:2 a poté Karvinou 3:1. V sobotu odcestovali hokejisté Techniky na led Poruby, kde byli opět úspěšní a odvezli si domů tři body.

Jak už bylo řečeno, v tabulce se nyní Technici drží v těsném závěsu za Frýdkem-Místkem a o pořadí rozhoduje pouze celkové skóre. Už teď je jasné, že jeden z těchto týmů v pondělí přeruší svoji sérii výher. Čeká nás tedy jistě velmi atraktivní utkání, ve kterém se bude bojovat o pozici lídra tabulky východní skupiny. Celkové skóre Techniky je nyní 18:10.

Frýdek-Místek se, jak už bylo řečeno, drží na první příčce tabulky, ale momentálně pouze díky lepšímu skóre. Bodů má po pěti výhrách v řadě stejně jako Technika Brno, a to patnáct. Frýdecko-místečtí nejdříve doma porazili Valašské Meziříčí 6:0 a poté přivezli stejný výsledek i z Moravských Budějovic. Ve druhém domácím utkání přivítali na svém ledě Opavu, se kterou vedli celkem vyrovnaný duel, který rozhodla až třetí třetina. V té se totiž hattrickem blýskl obránce Štěpán Jeník, který dal tři branky během neuvěřitelných pěti minut. V minulém týdnu odcestovali svěřenci trenéra Juříka do Hodonína, kde o výhře rozhodla branka Arona Chmielewského, na kterou přihrál odchovanec hodonínského hokeje Marek Růžička.

V posledním utkání přehráli domácí Vsetín. Frýdek-Místek nasázel valašskému klubu tři rychlé branky v první třetině a i přesto, že se hosté snažili, si toto utkání dokázali Frýdecko-místečtí pohlídat až do konce. K výkonu také přispěl výborný výkon brankáře Lukáše Danečka, který vychytal své druhé čisté konto. Celkové skóre Frýdku-Místku je nyní úctyhodných 23:4.