GKS Tychy
Tychy vstupují do nové sezony jako úřadující mistři Polska. V ročníku 2025/26 zakončili základní část na třetím místě a následně dokráčeli až k mistrovskému titulu. Také pro nadcházející sezonu si tým udržel řadu zkušených hráčů a kádr doplnil o několik nových jmen.

Foto: Marcin Bulanda
Tým vedený finským trenérem Pekkou Tirkkonenem navíc čeká v sezoně 2026/27 zajímavá evropská výzva v podobě Champions Hockey League. Utkání s rysy tak pro Tychy zapadá do přípravy na sezonu, ve které se kromě domácí soutěže představí také na mezinárodní scéně.
Z kabiny rysů
Rysi mají za sebou účast na 28. ročníku turnaje Memoriál Pavla Zábojníka, který se konal na Slovensku. Celek Miloše Holaně se umístil na 3. místě s pěti body. Druzí skončili Stavanger Oilers se stejným počtem bodů jako rysi, ale jelikož měli lepší skóre, přeskočili Frýdek-Místek. První příčku obsadil Zvolen.

Foto: HKM Zvolen
Zápas s Tychy bude pro Frýdek-Místek další cennou prověrkou v rámci letní přípravy, která se blíží ke svému konci, a rysi postupně nabírají zápasové tempo. Právě konfrontace s Tychami může ukázat, jak si frýdecko-místecký celek poradí s odlišným herním stylem a soupeřem, který přichází z jiné země a soutěže. Pro hráče půjde zároveň o možnost ukázat se v konkurenci kvalitního zahraničního mužstva.
Fanoušci se navíc mohou těšit na souboj, který nabídne trochu jiný náboj než tradiční přípravná utkání s českými soupeři. GKS Tychy už mají s rysy zkušenost – oba týmy se v minulosti potkaly například na mezinárodním Memoriálu Pavla Zábojníka ve Zvolenu.
