Frýdek-Místek hostí na domácím ledě Benátky, které může přeskočit v tabulce
Slezané vyjedou na led dalšího mistrovského utkání Chance ligy už v sobotu v 17:00, kdy na vlastním stadionu přivítají hokejisty Benátek nad Jizerou. Půjde o souboj dvou týmů, které nemohou být spokojeny se vstupem do sezóny, nachází se na třináctém, respektive čtrnáctém místě tabulky. Frýdek-Místek by v případě tříbodové výhry Benátky v tabulce přeskočil.

Frýdek-Místek potřebuje po těsných porážkách zvítězit

Slezané mají za sebou v Chance lize prozatím odehráno sedm utkání a na kontě mají šest bodů, které je řadí na čtrnácté místo tabulky. Na úvod sezóny měli rysi nelehký los, hned v prvním kole zavítali na led jednoho z aspirantů na účast v baráži Kladno a odjeli odsud s porážkou 1:4. Hned nato následovalo nepovedené domácí derby s Havířovem (0:3).

Náladu si hokejisté Frýdku-Místku, stejně jako fanoušci, zvedli dvěma následujícími výhrami. Nejprve vysoko 8:2 doma proti Třebíči a poté těsně 2:1 na ledě Ústí nad Labem. Jenže zlepšenou formu se týmu nepodařilo potvrdit. Nejprve Slezané úspěšně nedokončili nadějný zápas v Litoměřicích, kde prohráli gólem v poslední sekundě 3:4. Stejným výsledkem Frýdek-Místek podlehl i doma v derby proti Porubě.

Naposledy se rysi představili na ledě Vsetína, body si z něj ovšem nepřivezli. V první třetině vedli Valaši po gólech Kucharzyka a Pechance, bývalého hráče Frýdku-Místku, 2:0, o snížení se ještě před první pauzou postaral Erik Hrňa, který odehrál v dresu Frýdku-Místku první utkání v sezóně. Ve třetí části utkání navýšil vedení domácích Rudl a Slezané už jen sekundu před koncem zmírnili svou porážku gólem Davida Klimši.

Nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku je po sedmi utkáních nestárnoucí Rostislav Martynek, který nasbíral sedm bodů (3+4). Martynek je zároveň také nejlepším střelcem slezského mužstva společně s Davidem Klimšou.

V brance Slezanů se zatím vystřídali Lukáš Daneček a Nick Malík. Daneček odchytal tři utkání s úspěšnosti zákroků 84,85 procent a průměrně dostal 3,33 gólů na zápas. Malík se mezi tyčemi představil čtyřikrát a má úspěšnost 91,07 a dostává průměrně 2,51 branky na zápasy. Malík odchytal i poslední utkání na ledě Vsetína.

Benátky si po čtyřech prohrách naposledy zvedly náladu

Benátky nad Jizerou jsou v tabulce Chance ligy o příčku nad Frýdkem-Místkem. Na kontě mají osm bodů za dvě výhry v základní hrací době a jednu na nájezdy. Zbylé čtyři utkání prohrály a mají tak odehrán o jeden zápas více než Slezané.

Benátky odstartovaly sezónu na Jihu Čech na ledě Českých Budějovic a odjely s porážkou 1:5. Další dvě kola pak partnerskému týmu extraligového Liberce vyšla, nejprve porazil Prostějov 6:4 a poté 7:6 na nájezdy Kadaň.

Pak se ovšem dostavila série čtyř porážek v řadě. Nejprve Benátky nestačily doma na Kladno (3:6), poté prohrály na ledě Havířova 1:3, doma s Ústím nad Labem vysoko 2:7 a na ledě Třebíče fotbalovým výsledkem 0:1.

Až poslední utkání vlilo Benátkám opět sebevědomí, ty totiž vyhrál 4:2 doma proti Litoměřicím. Severočechy poslal do vedení v první třetině Jeník. Pak sice vyrovnal Rousek, ale Benátky šly do kabin ve vedení díky brance Zachara. Litoměřice ve druhé třetině vyrovnaly zásluhou Voženílka, o vítězství Benátek pak ovšem ve třetí třetině rozhodli Mikyska a Bittner.

Hlavním trenérem Benátek nad Jizerou je Jiří Kudrna, jeho asistenty jsou Antonín Nečas a Valdemar Jiruš. Nejproduktivnějším hráčem tohoto týmu je šestibodový Daniel Špaček (4+2), který je zároveň nejlepším střelcem mužstva. Šest kanadských bodů má na kontě ještě bývalý český reprezentant Radek Duda.

V brance Benátek se protočili už tři gólmani. Ve dvou utkáních se brance objevil Lukáš Hosnedl (úspěšnost 80,56 procent, průměr 5,53). Čtyři utkání mají ve statistikách Matěj Žajdlík (86,67 procent, průměr 86,67) a Marek Schwarz (87,41 procent, průměr 4,25). Naposledy se v brance Benátek představil Schwartz.

Mezi největší letní posily Benátek můžeme zařadit Marka Schwarze, Josefa Mikysku, Marka Zachara a hlavně Radka Dudu. Nejcitelnějším odchodem je pak pro Benátky nejspíše ten Kryštofa Hrabíka. Dále ještě mužstvo opustili Aleš Stezka, Josef Kořenář, Dominik Hrníčko nebo Radek Veselý.

Poslední utkání Benátek

Benátky nad Jizerou – Litoměřice 4:2

Branky a nahrávky: 5. Jeník (Kolmann, Teplý), 12. M. Zachar (D. Špaček), 46. J. Mikyska (Maier, Psota), 53. Bittner (J. Mikyska, Niko) – 5. Rousek (Válek, Voženílek), 34. Voženílek (Machala, Pavlas). Rozhodčí: Vokřál, Wagner – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 9:8 + navíc Braid (BEN) - Pavlas (LTM), oba 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 170. Střely na branku: 21:25.

Benátky n.J.: Schwarz (Žajdlík) – Kunst, Kolmann, T. Hanousek, Jan Bednář, Niko, Maier – Jeník, Duda, Teplý – Psota, J. Mikyska, Bittner – M. Zachar, Najman, D. Špaček – Průžek, Šír, Braid.

Slezanům se loni proti Benátkám dařilo

Vzájemná utkání v minulé sezóně dopadla lépe pro Frýdek-Místek. Ten sice nejprve prohrál na ledě Benátek 2:3 po prodloužení, zbylá utkání už ale ovládl. Doma zvítězili Slezané 6:3, na ledě soupeře 3:1 a poté si znovu udrželi doma všechny tři body po vítězství 4:1.

Čtyři branky padly ve 49. kole utkání Frýdku-Místku s Benátkami ve druhé třetině. Skóre otevřel David Kofroň, vyrovnáním reagoval Ladislav Bitner. Kofroň se pak ale prosadil ještě jednou a dva puky dostal do brány soupeře také další útočník Slezanů Daniel Štumpf.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek – Benátky nad Jizerou 4:1

Branky a nahrávky: 23. Kofroň (L. Kovář, Kuťák), 32. Kofroň (Przybyla), 39. Štumpf (Pechanec, Klimša), 56. Štumpf (Matyáš, Pechanec) – 29. Bittner (Maier, Psota). Rozhodčí: Dědek, Obadal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:5, navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 998. Střely na branku: 39:22.

HC Frýdek-Místek: Strmeň – L. Kovář, Matyáš, Zahradníček (A), Bartko, Piegl, Foltýn, Hrachovský – J. Kalus, Mikulík (C), Bajtek – Štumpf, Pechanec, Klimša (A) – Poruba, Kuťák, Kofroň – Peterek, Przybyla, Franek

HC Benátky n. Jizerou: Žajdlík – Husa, T. Hanousek, Maier (A), Mirochnikov – Psota, Bittner (C), Šír – Bělohorský, R. Veselý, Burda – Nezbeda, Wiencek