Rysi povzbuzeni vysokou výhrou vyrážejí na venkovní dvojzápas. Jako první vyzvou Ústí nad Labem
Preview k zápasu
Po dvou porážkách na úvod Chance ligy si Frýdek-Místek naposledy výrazně zvedl náladu, když porazil na vlastním ledě Třebíč vysoko 8:2. Nyní mají před sebou Slezané náročný dvojboj, dvakrát ve dvou dnech se představí na stadionech soupeřů. Nejprve v úterý od 17 hodin změří síly s Ústím nad Labem, den poté se utkají na ledě Litoměřic.

Frýdek-Místek zabojuje o druhou výhru v řadě a první venkovní

Frýdku-Místku se nepovedl vstup do Chance ligy, nedokázal navázat na povedenou přípravu a první dvě kola mu hlavně výsledkově vůbec nevyšla. V prvním utkání nové sezóny změřili Slezané síly s kladenskými Rytíři, na jejich ledě po vyrovnaných prvních dvou třetinách nakonec padli 1:4. Jedinou branku rysů vstřelila nová letní posila Jan Rudovský.

Ve druhém kole se Frýdek-Místek poprvé představil na domácím ledě, ale svým fanouškům radost neudělal. Ani přes snaživý výkon totiž nestačil v derby na Havířov. Rysi v první třetině nevyužili své velké převahy a nakonec svému úhlavnímu rivalovi podlehli 0:3.

Jelikož bylo utkání třetího kola s Ústím nad Labem přesunuto, měl Frýdek-Místek před zápasem s Třebíčí delší volno. A toho dokonale využil, na Horáckou Slavii před domácím publikem vyrukoval ve velkém stylu. Po první třetině vedl už 4:0, v prostřední části hry přidal další tři branky a vyhrával 7:2. Nakonec se radoval z prvních tří bodů po vysoké výhře 8:2.

V brance Slezanů se vůbec poprvé představil mladý brankář Nick Malík, syn asistenta trenéra Marka Malíka a hned si připsal důležité vítězství. Vidět byly také další letní posily, zejména Dušan Žovinec, který si připsal svou premiérovou branku za Frýdek-Místek a poprvé se prosadil také útočník Lukáš Motloch. Po dvou brankách si připsali už tradiční tahouni Milan Mikulík a Rostislav Martynek.

Po třech zápasech je nejproduktivnějším hráčem Frýdku-Místku se čtyřmi body obránce Žovinec, jedinými dvougólovými střelci jsou Mikulík a Martynek. Frýdek-Místek má na kontě tři body a v patnáctičlenné tabulce se nachází na dvanáctém místě. Oproti některým soupeřům má však kvůli odloženému třetímu kolu utkání k dobru.

Ústí po nepovedeném začátku povzbudila porážka Vsetína

Ústí nad Labem je na tom v tabulce o něco lépe než Slezané, ale patří právě mezi ta mužstva, které odehrála o jedno utkání víc než Frýdek-Místek. Slovan má na kontě po čtyřech utkáních stejný počet bodů a patří mu jedenáctá příčka.

První bodík Ústí nad Labem získalo v prvním kole nové sezóny. Zasloužilo si ho za domácí porážku 3:4 na nájezdy s Třebíčí. Po brankách Jiřího Severy a nestárnoucího Jaroslava Roubíka vedl Slovan po prví třetině 2:1, ale pak Třebíč vývoj otočila a ve třetí třetině srovnával na 3:3 Antonín Melka. V prodloužení se nerozhodlo a v následných nájezdech se nikdo z hráčů Ústí neprosadil.

Další dvě kola pak ústeckému Slovanu hrubě nevyšla, pokaždé schytal pořádný debakl. Nejprve nestačil na mladý tým Litoměřic, kterému podlehl 1:6, když jedinou branku vstřelil David Merta, snižující ve druhé třetině z přesilovky na 1:3.

Další debakl pak Ústí nad Labem utrpělo na ledě rozparáděného nováčka Poruby, která v úvodu sezóny hraje své domácí zápasy v Ostravar aréně. První třetina byla ještě z pohledu Slovanu nadějná, po gólech Martina Vágnera a Václava Krliše vedl 2:1. Kamenem úrazu byla ale druhá dvacetiminutovka, kterou Ústí prohrálo 0:4. Na začátku té třetí sice na 3:5 snížil Tomáš Jandus, ale poté Severočeši ještě dvakrát inkasovali.

Ústí nad Labem si dokonale zpravilo náladu v pondělním utkání se Vsetínem. V něm se jen potvrdila vyrovnanost Chance ligy, kde dokáže každý tým porazit každého. Slovan zvítězil 7:2. Už po první třetině vedl 3:0, další tři branky přidal v té druhé a vyhrával 6:2. V závěrečné části už si jen pohlídal své první vítězství v sezóně.

Ústí nad Labem zatím ve svých řadách nenašlo žádného ofenzívního tahouna, lídry týmové produktivity jsou Roubík, Melka, Vágner a Vrdlovec se čtyřmi body. Jedinými dvougólovými střelci jsou Roubík a Merta.

Ústí nad Labem během čtyř utkání prostřídalo dva brankáře. Proti Kladnu, Porubě a Vsetínu se postavil mezi tři tyče Jan Dlouhý, v Litoměřicích chytal Dominik Groh. Dlouhého úspěšnost zákroku činí 88,71 procent, Dlouhého Grohova dokonce pouze 58,33 procent.

Největší letní posilou Ústí nad Labem se stal Daniel Vrdlovec, útočník, který hrál v minulé sezóně v karlovarské Energii a umístil se v první desítce bodování české druhé nejvyšší soutěže. Dále Ústí posílili ještě třeba Groh z Prostějova, Jan Látal z Nových Zámků, Jandus a Radek Jeřábek z Litoměřic. Z extraligového Chomutova přišel Jan Havel a z Litvínova Josef Jícha.

Nejcitelněji Ústí poznamená nejspíše odchod Davida Bernada a také Vladimíra Brože, dvou kvalitních obránců. Kromě těchto dvou mužstvo ještě opustili například Pavel Kousal, Tomáš Pšenička nebo Ondřej Najman.

Poslední utkání Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Vsetín 7:3

Branky a nahrávky: 8. Weinhold (Vrdlovec, M. Zdvořáček), 20. D. Merta (Vrdlovec), 20. Chrpa (J. Havel, Krliš), 23. Vrdlovec (Jícha), 24. M. Zdvořáček, 38. Roubík (Melka, M. Vágner), 43. Jícha (Melka, Roubík) – 21. Hořanský, 38. Rob, 47. Jonák (Teper, Pechanec. Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:7. Využití:3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 051. Střely na branku: 33:38.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý – M. Vágner (C), Hes, M. Zdvořáček, Weinhold, Jeřábek, Látal, Mert – Melka (A), Roubík, Severa – D. Merta, Vrdlovec (A), L. Volf – Chrpa, Krliš, J. Havel – Jícha, T. Jandus.

Vzájemná utkání bývají vyrovnaná

V minulé sezóně měla obě mužstva ve vzájemných zápasech vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. Jen lehce úspěšnější bylo přeci jen Ústí, protože Slezané první utkání vyhráli doma 6:5 až na nájezdy. I další vzájemná utkání byla vyrovnaná, pokaždé se jedno z mužstev radovalo maximálně s náskokem dvou branek. Slovan vyhrál doma 5:4, poté na ledě Frýdku-Místku 3:1.

A stejným výsledkem vyhrál v zatím posledním vzájemném měření sil Frýdek-Místek na stadionu Ústí nad Labem. Rysi si postupně vypracovali vedení 3:0. V první třetině se prosadil z přesilovky Michael Foltýn, ve druhé taktéž v početní převaze David Klimša. V poslední dvacetiminutovce zvýšil Filip Bajtek a za domácí už jen stihl snížit Melka. Frýdek-Místek tak po svém postupu do první ligy vyhrál poprvé na ledě Ústí nad Labem, předtím se mu to ve třech případech nepovedlo.

Poslední vzájemný zápas

Ústí nad Labem –Frýdek-Místek 1:3

Branky a nahrávky: 52. Melka (Roubík, Severa) – 5. Foltýn (Klimša, Štumpf), 27. Klimša (Pechanec, Franek), 47. Bajtek (Štumpf, Klimša). Rozhodčí: Barek, Veselý – Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 371. Střely na branku: 31:27.

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý – M. Vágner (C), Weinhold, Vl. Brož, Bernad, M. Zdvořáček, Mlčoch, Vaněk – Melka, Roubík (A), Severa – D. Merta (A), L. Volf, Smolka – Gengel, Krliš, Davídek – Navarra, Najman, Markulinec.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Zahradníček, Bartko, Piegl, Foltýn, D. Stránský, Matyáš – Štumpf, Pechanec, Klimša (A) – Franek, Bajtek, Martynek (C) – Poruba, Kuťák, Flok – Kafka.