Frýdek-Místek cestuje na jih Čech, pokusí se zaskočit vedoucí České Budějovice
Těsně před Vánoci čeká hokejisty Frýdku-Místku pořádná výzva. V pátek totiž zajíždějí na led lídra WSM Ligy, do Českých Budějovic. Tamní Motor vládne české druhé nejvyšší soutěži o dva body před Karlovými Vary a Kladnem. Frýdku-Místku se ale proti Jihočechů v této sezoně zatím dařilo, to se bude snažit potvrdit v pátek od 17:30.

Frýdek-Místek musí přetvořit dobrou hru v body

Frýdek-Místek se v tabulce WSM Ligy nachází na osmém místě, ze všech sil bojuje, aby si zajistil příčky pro jarní play-off. Boj to bude nejspíš napínavý až do konce, protože na Slezany se z dolních pater tabulky tlačí několik dalších týmů. Devátý Havířov má jen o bod méně, Litoměřice o čtyři a Ústí nad Labem o pět. Přičemž tyto týmy odehrály méně zápasů.

Forma Frýdku-Místku v posledních zápasech není úplně ideální, Slezané už třikrát po sobě prohráli. Jedním dechem je však třeba doplnit, že dvě z těchto porážek přišly až v nájezdech, respektive po prodloužení a Frýdek-Místek ani v jedno z těchto zápasů herně nepropadl. Do tabulky se však bohužel počítají porážky s Přerovem 1:3, na ledě Slavie 3:4 na nájezdy a doma s Havířovem 2:3 po prodloužení.

Právě derby s Havířovem bylo typickým utkáním Frýdku-Místku z poslední doby. Červenobílí nebyli rozhodně horším týmem, jen se jim nepovedla první třetina, ve které inkasovali dvě branky a vlastně celý zbytek zápasu museli tuto ztrátu dotahovat. To se jim nakonec povedlo díky premiérově brance uzdraveného Rostislava Martynka v dresu rysů, ale v prodloužení nakonec vstřelil vítěznou branku Havířov.

Jihočeši mají jediný cíl - postup do extraligy

České Budějovice se už několik let po administrativním sestupu do první ligy pokoušejí o návrat. Nyní se zdá, že by mu mohli být zatím nejblíže. Celou sezonu podávají standardně velmi dobré výkony a pravidelně sbírají body. Jihočeši si chtějí do play-off vytvořit co nejlepší pozici, aktuálně se dívají na zbytek týmů WSM Ligy z prvního místa. Dva body mají náskok na druhé Karlovy Vary, stejně jako na třetí Kladno.

V posledních zápasech se Motor pyšní opravdu vynikající formou, z předešlých šesti střetnutí prohráli jediné, když překvapivě padl na domácím ledě 1:4 s Prostějovem. Jinak ale jede Motor na plné otáčky, v posledních třech vítězných utkáních dokonce inkasoval jen jeden gól. V brankovišti Českých Budějovic se střídají Gába s Kváčou, který byl nedávno propůjčen i do extraligové Sparty.

Naposledy se České Budějovice představily ve středu na ledě Kadaně, kde vyhrály 3:1. Po bezbrankové první třetině v té první otevřel skóre domácí Macháček, hosté z jihu Čech však ve třetí třetině dokázali utkání otočit. Už po sedmnácti sekundách po příchodu ze šaten se trefil Fillman, o šest minut později vstřelil v přesilovce vítězný gól Čermák. Definitivně pak rozhodl o výhře Budějovic v poslední minutě gólem do prázdné brány Jonák.

Nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic je s 30 body (11+19) Václav Nedorost, který je zároveň nejlepším střelcem týmu. Kromě Nedorosta má Motor ve svém kádru i další zvučná jména, například Zdeňka Kutláka, Petra Vampolu nebo Filipa Nováka. Ti všichni mají zkušenosti s českou reprezentací nebo třeba s KHL.

Frýdku-Místku se zatím proti Motoru dařilo

V dosavadní sezoně se Frýdek-Místek s Českými Budějovicemi utkal zatím dvakrát. A ani jednou nepropadl, pokaždé se mu podařilo s favoritem bodovat. Poprvé se tyto dva týmy utkaly v sedmém kole na ledě Českých Budějovicích. Po nerozhodné základní hrací době nakonec rozhodl v prodloužení o výhře domácích Pýcha, ale Slezané si mohli domů odvézt velmi cenný bod.

A z domácího utkání proti Motoru dokonce tři. V listopadu Frýdek-Místek porazil v rámci 20. kola České Budějovice 3:1. Skóre tehdy na konci druhé třetiny otevřel Piegl, na začátku té třetí zvýšil mladý útočník Raška. Zápas pak sice snížením na 1:2 zdramatizoval hostující Vlček, ale Českým Budějovicím se vyrovnat nepovedlo, naopak se ještě rysům podařilo čtyři sekundy před koncem definitivně rozhodnout o výhře, když prázdnou branku trefil Haman.