Béčko mužů čeká souboj s Rožnovem pod Radhoštěm
V pátek od 18:30 hodin se uskuteční v hale Polárka poslední utkání "B" týmu Frýdku-Místku před Vánoci. Soupeřem červenobílých bude Rožnov pod Radhoštěm, který se v tabulce Krajské ligy dívá našemu béčku na záda.

Frýdek-Místek "B" se chce prokousat středem tabulky nahoru

Frýdek-Místek se v tabulce Krajské ligy mužů Moravskoslezského kraje nachází na sedmé pozici se sedmadvaceti body. Střed tabulky je však velmi vyrovnaný, takže k vyšším příčkám to rysi nemají vůbec daleko. Tři body ztrácí na Krnov a Český Těšín, čtyři pak na Porubu. První trojka Orlová, Bohumín a Studénka jsou už přeci jen o něco vzdálenější

Ale pokud se "B" tým chce právě jednomu z těchto silných týmů v play-off vyhnout, potřebuje pravidelně vyhrávat, aby se posunul tabulkou vzhůru. Frýdek-Místek "B" zažil doslova hororový listopad, ve kterém prohrál šestkrát po sobě, v prosinci je pak jeho bilance mnohem lepší. Nejprve rysi postupně porazili Horní Benešov (3:2), Studénku (5:4 po prodloužení) a Nový Jičín "B" (11:1), následně doma nestačili na vedoucí tým tabulky, Orlovou, se kterou prohráli 2:3.

Utkání s Orlovou však měl mladý frýdecko-místecký tým velmi dobře rozehraný. Díky Janečky se Slovákem si vypracoval vedení 2:0 a i herně byl na tom lépe než soupeř. Jenže ve třetí třetině došlo k minutě hrůzy, během které Orlová zápas dokonalé otočila. Během šedesáti sekund se trefili Dýrr, Matějíček a Deutsch. V závěru už naše béčko nedokázalo vyrovnat.

Rožnov doufá v napravení debaklu od Českého Těšína

Rožnov pod Radhoštěm patří k tomu slabšímu, co Krajská liga Moravskoslezského kraje nabízí. Nachází se na předposledním místě tabulky, a nasbíral v osmnácti zápasech pouze deset bodů. Za sebou už má jen tragický Nový Jičín "B" s jedním bodem. Na Horní Benešov, kterému patří osmá příčka, ztrácí už osm bodů.

V posledních utkáních se Rožnovu nedařilo. V základní hrací době naposledy zvítězil ještě v říjnu proti Krnovu. Od té doby vyhrál jen dvakrát, nad Frýdkem-Místkem "B" na nájezdy a nad Novým Jičínem "B" po prodloužení. Rožnov je tak jediným tým, který s rezervou Nového Jičína ztratil body. Od tohoto vítězství však už uběhly tři další zápasy, které Rožnov prohrál. Na Krnov nestačil po prodloužení (5:6), poté prohrál s Orlovou (3:6) a naposledy s Českým Těšínem vysoko 5:13.

Zápas s Českým Těšínem byl pořídnou přestřelkou. Po první třetině byl stav nerozhodný 2:2, ve druhé části zápasu už Těšín získal tříbrankový náskok, vedl 7:4. A ve třetí třetině hosté definitivně utkání zlomili, když domácím nastříleli dalších šest gólů.

Ve vzájemných zápasech zatím vítězil domácí tým

V této sezoně se Frýdek-Místek "B" a Rožnov pod Radhoštěm utkali dvakrát. V prvním kole Krajské ligy zvítězil na domácím ledě Frýdek-Místek 7:5. Skóre tehdy otevřel v první třetině Zberovský proměněným nájezdem, o výhru se dále góly zasloužili Janečka, Vacula, Sluštík, Fiala a Slovák dal góly dva.

Další utkání s Rožnovem se Frýdku-Místku nepovedlo, na ledě Rožnova rysi prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Hosty sice poslal do vedení Mičulka, ale pak zápas otočili Valentík a Fojtů. Dvě minuty před koncem ještě stihl vyrovnat Janečka, ale v nájezdech byl pak šťastnější Rožnov.