Frýdek-Místek čeká první venkovní utkání, míří na led Moravských Budějovic
Frýdecko-místečtí hokejisté dnes poprvé vyjedou k venkovnímu utkání. Od 18:00 je čeká zápas na ledě nováčka východní skupiny Moravských Budějovic. Bude se Frýdku-Místku dařit i venku?

HC Moravské Budějovice

Žihadla za sebou mají celkem devět přípravných utkání. V prvním hokejisté Moravských Budějovic nestačili na Havlíčkův Brod a prohráli o jednu branku 5:6. V dalším zápase porazili Břeclav těsně 2:1. Poté přišla opět prohra, Technika Brno byla silnější a zvítězila v poměru 6:1. Ve venkovním utkání už ale zase byly úspěšnější Moravské Budějovice a porazily Jindřichův Hradec vysoko 7:0. Odveta s Technikou Brno také nevyšla, tentokrát však v utkání padl pouze jeden gól. Zbytek přípravných utkání už se ale moravskobudějovickému klubu podařil a následovala série čtyř výher. První druholigové utkání odehrály Moravské Budějovice na ledě Poruby, kde prohrály v poměru 3:6.

Na domácím ledě si tak jistě budou chtít napravit reputaci a pro Frýdecko-místecké to dnes rozhodně nebude nic jednoduchého. Do utkání dnes nenastoupí útočník Lukáš Havel, který je stále hráčem extraligových Ocelářů a podle smlouvy do utkání proti Frýdku-Místku nastoupit nemůže.

Frýdek-Místek má za sebou, kvůli zrušenému zápasu s Opavou, o jedno přípravné utkání méně. První dvě utkání Frýdecko-místečtí prohráli, poté ale následovala série čtyř výher, když postupně porazili Jastrzebie, Osvětim, v odvětě znovu Jastrzebie a poté Porubu v poměru 7:3. Sérii výher jim překazilo až odvetné utkání na ledě Osvětimi, kde prohráli o jednu branku. Poslední přípravné utkání ale zvládli frýdecko-místečtí hokejisté s přehledem, Porubu porazili vysoko 9:2.

V prvním soutěžním utkání se Frýdku-Místku také dařilo. Na domácím ledě nastoupil proti Bobrům z Valašského Meziříčí, které porazil 6:0. Dvě třetiny se sice zápas odehrával pouze s náskokem jednoho gólu, třetí třetina už ale patřila domácím. Skvělý výkon předvedl také gólman Lukáš Daneček, který hned v úvodním utkání vychytal čisté konto.

Dnešní venkovní zápas můžete sledovat na Onlajny.com.