Frýdek-Místek "B" ve čtvrtfinále doma přivítá Bohumín. Prohra by znamenala vyřazení
Frýdek-Místek "B" čeká v sobotu od 17:30 veledůležité domácí utkání proti Bohumínu. První utkání čtvrtfinálové série mladí rysi na ledě Bohumína prohráli a dnešní prohra by pro ně znamenala vyřazení a konec sezony, protože série se hraje na dva vítězné zápasy.

Frýdek-Místek se do play-off probojoval ze sedmého místa základní části. Ke konci dlouhodobé části nabrali rysi dobrou formu a mohli bojovat i o pátou pozici. Jenže úplný závěr jim nevyšel. Dva poslední zápasy béčko prohrálo, a proto narazilo ve čtvrtfinále na Bohumín, druhý nejlepší tým tabulky.

Bohumín se na druhé místo dostal na poslední chvíli. Závěr základní části se mu vydařil na jedničku, až na prohru s vedoucí Orlovou pravidelně vyhrával. O tom, že skončí Bospor Bohumín v tabulce hned za ní, se rozhodlo až v posledním kole. V něm dokázal Bospor na domácím ledě přehrát 4:2 Studénku a díky tomu jí v tabulce stačil pod sebe.

Už jen pohled na tabulku naznačoval, že favoritem čtvrtfinálové série bude Bohumín. Ten měl navíc k dobru dobré sebevědomí, které nabral třemi vítězstvími nad Frýdkem-Místkem během základní části. A svou převahu potvrdil Bohumín i v prvním zápase čtvrtfinále.

Nerozhodný stav utkání vydržel jen deset minut, pak začal Bohumín naplňovat svou roli favorita. Už v první třetině si díky Toboly a Šmída vytvořil dvoubrankový náskok. Ve druhé třetině navýšil na 3:0 Ovčaří a až pak se ke slovu dostali také hosté. Jenže po snížení Mičulky znovu vrátil tříbrankový náskok Bosporu Ivan. V poslední třetině si pak Bohumín své vedení ještě dvěma góly pojistil. Trefili se Putniorz a podruhé v zápase Ivan. Čtvrtfinálová série Krajské ligy se hraje na dva vítězné zápasy, takže teď už nesmí frýdecko-místecké béčko zaváhat.