Frýdeckomístečtí zakončí dvojzápas v Litoměřicích
Novinky
Frýdek-Místek po nepovedeném startu do sezóny přidal dvě výhry a na tuto sérii bude chtít navázat i v Litoměřicích. Hrát se bude v Kalich aréně. Úvodní buly je naplánováno na středu v 18:00 hod.

Litoměřice si připsaly druhou prohru, tentokrát v Třebíči

Litoměřice se momentálně nacházejí na třináctém místě se třemi body, ovšem mají o zápas méně, než Frýdek-Místek. Na úvod sezóny se HC Stadion utkal s Havířovem na jeho ledě, ale domácí tým vyhrál 4:2. Následně modrobílí přivítali ve své aréně Ústí nad Labem, ovšem tomu nadělili debakl 6:1. A v posledním utkání zavítali na led Třebíče. V tomto utkání rozhodovaly jen branky v první minutě třetin.

Jelikož už po třiceti osmi vteřinách první dvacetiminutovky šli do vedení domácí a první periodu vyhráli 1:0. Ve druhé třetině ovšem Litoměřice vyrovnaly a rovněž to bylo po osmatřiceti sekundách, když se prosadil Martin Kadlec. Do poslední části zápasu ale lépe vkročila Třebíč, která se radovala z gólu čtyřicet pět vteřin po úvodním buly ve třetí periodě. Následně už Litoměřice nestačily reagovat a odvezly si těsnou prohru 1:2. Neproduktivnějšími hráči jsou Martin Kadlec a Martin Novák, kteří mají na své kontě čtyři kanadské body.

Poslední zápas Litoměřic:

12. 09. 2018

SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 1. P. Kratochvíl (Kusko), 41. Nedvídek (Süss) – 21. M. Kadlec (J. Kloz, Pavlas)

Sestava Litoměřic: Tomáš Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas, Gaspar, Smetana, Buchtela, Jebavý, D. Málek – M. Kadlec, J. Kloz, Korkiakoski – Kusý, Válek, Voženílek – Jirásek, Flynn, J. Dvořák – Machač, Pochobradský, M. Havelka.

Rysi se rozjeli a získali druhou výhru v řadě

Frýdek-Místek po zpackaném úvodu letošního ročníku Chance ligy se pomalu dostává do formy, což předvedl nejprve v domácím zápase s Třebíčí, kterou porazil vysoce 8:2. Nyní se rysi vydali na dvoudenní trip, kdy se nejprve utkali s Ústí nad Labem. První třetina sice nic nepřinesla, ale v té druhé se Slezané mohli radovat, jelikož se ve dvacáté osmé minutě prosadil David Klimša z přesilovky.

Ve čtyřicáté čtvrté minutě zvýšil vedení Dan Przybyla a opět to bylo v početní výhodě. Sedm minut před koncem sice soupeř snížil, ale vyrovnat už nedokázal a Frýdek-Místek tak začal svůj dvojzápas skvěle. Nejproduktivnějším hráče je s pěti bod Rostislav Martynek.

Poslední zápas Frýdku-Místku:

18. 09. 2018

HC Slovan Ústí nad Labem 1:2 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 53. L. Volf (M. Vágner) – 28. Klimša (Rudovský, Martynek), 44. Przybyla (Martynek, Klimša)

Sestava Frýdku-Místku: Malík (L. Daneček) – Hrachovský, L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Krisl, D. Stránský, Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Kaukič.

Poslední vzájemný zápas ve prospěch Slezanů

Dnešní dva soupeři se spolu naposled utkali v minulé sezóně v rámci 43. kola WSM ligy na ledě Litoměřic. Do tohoto zápasu lépe nastoupili Frýdeckomístečtí, kteří první třetinu vyhráli 3:1. Ve druhé třetině se sice domácím podařilo srovnat, ale poté už branky dával jenom Frýdek-Místek, který nakonec vyhrál 6:3. Vzájemné utkání těchto mužstev jsou ovšem velmi vyrovnané a karty jsou rozdané na obě strany.