Slezané ustáli dramatický finiš a vezou z Ústí nad Labem tři body
Frýdek-Místek na ledě Ústí nad Labem zvítězil 2:1 a zapsal tak druhou výhru v řadě a zároveň první z ledu soupeře. Po první bezbrankové první třetině otevřel v té druhé v přesilové hře skóre David Klimša. V 44. minutě navýšil náskok Dan Przybyla, ale osm minut před koncem snížil domácí Lukáš Volf. V závěru Frýdek-Místek ustál i dvě oslabení, při kterých to Slovan zkoušel v šesti proti čtyřem. Slezané stoupají na sedmé místo tabulky!
3. kolo, úterý 18.9.2018, Zimní stadion Ústí nad Labem
1:2
0:0, 0:1, 1:1
HC Slovan Ústí nad Labem
J. Dlouhý – Hes, M. Vágner (C), Weinhold, M. Zdvořáček, Látal, Jeřábek, Mert – Pšenička, Roubík, Melka (A) – L. Volf, Vrdlovec (A), D. Merta – J. Havel, Krliš, Chrpa – Planý, Jícha
Malík – Hrachovský, L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Krisl, D. Stránský, Adámek – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Przybyla, Rudovský – Raška, Peterek, J. Kalus – Klimša (A), Kuťák, Kaukič
Branky a nahrávky: 53. L. Volf (M. Vágner) – 28. Klimša (Rudovský, Martynek), 44. Przybyla (Martynek, Klimša). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:28.
Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska přijelo do Ústí velmi zarputilé mužstvo. My jsme samozřejmě měli včera těžké utkání proti Vsetínu, které jsme hráli pod obrovským tlakem, potřebovali a chtěli jsme ho vyhrát. Bylo to hodně náročné a myslím si, že to malinko ovlivnilo náš dnešní výkon. Nicméně, bojovalo se až do konce. Vyrovnávací gól visel na vlásku, bohužel ale nepadl.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že jsme podali velmi zodpovědný a kolektivní výkon, postavený na hře brankáře. Podle mého názoru si odvážíme tři body právem, protože myslím, že celý zápas jsme byli o trošku lepší.

Do utkání vstoupily oba celky v poměrně svižném tempu, ale bylo vidět mnoho nepřesností v útočném pásmu na obou stranách, a tak se ani jeden z týmů nedostával do vyložených šancí. A to i přes fakt, že bylo vidět v první části dohromady šest přesilovek. K první nadějnější šanci se dostal až v závěru třetiny hostující David Klimša při jedné z přesilovek, ale Jan Dlouhý opět ukázal své kvality a dokázal výborným zákrokem střelu vyrazit. Nakonec jsme v první třetině neviděli žádnou branku a stav tak zůstal nerozhodný.

Nepřesnosti doprovázely oba týmy i ve druhé třetině, ale hosté si pomalu začali budovat tlak a Slovan měl několikrát velké štěstí. Avšak to ho opustilo při přesilovce hostů, když po krásné kombinaci uklidil puk do odkryté branky David Klimša a poslal tak hosty do vedení. Ale domácí se zřejmě nepoučili a vzápětí se rysi objevili v dalších dvou šancích, které se štěstím neskončily brankou. Poté se Slovan dostal konečně zpět do hry a byl několikrát blízko vyrovnání, ale to se do konce třetiny nepovedlo.

Ve třetí části se Slovan hnal za vyrovnáním, ale již v úvodu třetiny se podařilo hostům zvýšit svůj náskok, když se dostal sám před Dlouhého Dan Przybyla a bekhendem překonal domácího brankáře. Domácí se poté urputně snažili snížit, ale hostující brankář předváděl výborné zákroky, a tak se to Slovanu dlouho nedařilo. Avšak při domácí přesilové hře se to konečně povedlo, když se na dvakrát dokázal prosadit Lukáš Volf a snížil na 1:2. Poté se dostal Slovan do obrovského tlaku, ale hosty opět několikrát fantasticky podržel brankář Nicka Malík, a tak ani přes hru v šesti v závěru utkání nedokázali domácí vyrovnat a tak zápas skončil v poměru 1:2.