Frýdecko-místecké čeká čtvrté derby s Porubou
Preview k zápasu
Už jednadvacáté domácí utkání v sezóně odehrají frýdecko-místečtí hokejisté s blízkým soupeřem z Poruby, která jako jedna z mála dokázala s jistým vítězem základní části bodovat. Pokud jste zvědavi, zda Frýdek-Místek prodlouží svou sérii dvanácti výher v řadě, tak neváhejte a přijďte ve středu v 18:00 do haly Polárka!

HC RT TORAX PORUBA 2011

Před sezónou omlazený výběr hlavního trenéra Tomáše Sršně se pouhé čtyři zápasy před koncem základní části nachází s počtem 71 bodů na 5. místě tabulky. Ostravané tak již nemají ani teoretickou naději na obhajobu loňského druhého místa, avšak ve hře je stále umístění na třetím místě, na které parta okolo kapitána Jana Chaloupky ztrácí tři body.

Poruba, jež je čtvrtým nejlepším týmem na hřištích soupeřů, od posledního střetnutí s Frýdkem-Místkem nezískala body v jednom jediném zápase a připsala si také skalp silného Vsetína. Naposledy se ostravský celek představil v Novém Jičíně, kde po dvou třetinách prohrával už o dvě branky, ale nakonec si připsal do tabulky dva cenné body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnějším hráčem nejbližšího soupeře Frýdku-Místku je s úctyhodnými padesáti body útočník David Zachar (30+20), který je třetím nejvýše postaveným mužem v ligovém kanadském bodování. Jen o dva body méně získal Aleš Kilnar (16+32), jenž v posledních osmi venkovních zápasech nasbíral 17 bodů. Nejčastěji bodujícím obráncem Poruby je šestadvacetiletý Robin Malý (7+16), za jehož zády se v brance pravidelně střídají Radek Tihlář a Andreas Kubáň.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Úvodní vzájemný duel znamenal pro Frýdek-Místek první klopýtnutí v ročníku 2015/16. Poruba v rámci osmého kola před vlastními fanoušky dokázala v závěrečné třetině vyrovnat a po bezbrankovém prodloužení zásluhou Milana Ovšáka zvítězila 3:2 po samostatných nájezdech.

Druhé vzájemné utkání už vypadalo úplně jinak, Frýdek-Místek před zaplněnou Polárkou třikrát inkasoval, ale jinak předvedl vynikající výkon a nastřílel svému soupeři 12 branek. Největší zásluhu na rekordní výhře 12:3 měl Martin Piecha, který porubského brankáře prostřelil hned třikrát.

Zatím poslední měření sil už tak gólově bohaté nebylo, hned polovina branek byla k vidění v první třetině, kdy se po dobrém úvodu v podání Ostravy postupně prosadili Ondřej Kovařčík a Tadeáš Jaroš. Třetí zásah přidal krátce po polovině zápasu Luka, načež se na ledě strhlo hned několik šarvátek. Frýdecko-místečtí si tak došli pro další vítězství, na kterém nic nezměnila ani závěrečná Zacharova trefa na konečných 1:3.

Průběh zápasu můžete tradičně sledovat na webu Onlajny.com.