Dva zápasy ve dvou dnech: Po vítězství nad Kadaní přijedou Rytíři z Kladna
První utkání ve dvou dnech po sobě mají Frýdeckomístečtí úspěšně za sebou, když porazili Trhače Kadaň 5:1. Ovšem zápas byl dlouho hodně o nervy a mohlo to dopadnout jakkoliv. V pondělí ovšem přijede Kladno, které bude mít ve své sestavě pravděpodobně také Tomáše Plekance. Hrát se bude v hale Polárka od 18:00.

Na dva zápasy jsme zvyklí, ale zítra přijede těžší soupeř

V první třetině padla pouze jedna branka, kterou už v 5. minutě vstřelil David Kofroň, který tento zápas okomentoval slovy: „S Kadaní to bylo náročné utkání, protože jsme všichni věděli, že tohle utkání bychom měli zvládnout. V prvních minutách jsme měli hodně šancí, ale nepodařilo se nám je proměňovat. Potom se nám to naštěstí povedlo zlomit a skončilo to 5:1.“

Už po třiceti pěti vteřinách druhé periody se Frýdek-Místek mohl znovu radovat, protože se prosadil Štěpán Novotný. Ve 26. minutě ovšem přišlo snížení a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí. Rysi měli spoustu šancí, ale ani Kadaň se nenechala zahanbit, ovšem v 56. minutě přidal uklidňující branku Lukáš Kovář. O dvanáct vteřin později se trefil také Lukáš Kaukič a nakonec uzavřel střeleckou parádu dvě vteřiny před koncem zápasu Filip Haman.

Rovněž jednou nahrávkou na gól se prezentoval asistent kapitána David Klimša, který si ze dvou zápasů po sobě hlavu nedělá. „Člověk je už takhle na dva zápasy po sobě zvyklý. Ví, jak se má připravit po prvním zápase, jak si má odpočinout, aby byl na další zápas připravený.“

Frýdek-Místek se tak momentálně nachází na jedenáctém místě s padesáti osmi body a skóre 139:144. Na osmý Přerov ztrácí šest bodů. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti dvěma body Rostislav Martynek.

Poslední zápas:

Frýdek-Místek 5:1 Kadaň

Branky a nahrávky: 5. Kofroň (Husák, Mikulík), 21. Novotný (Martynek, Mikulík), 56. L. Kovář (Bartko, Christov), 56. Kaukič (Klimša, Haman), 60. Haman (Kaukič) – 26. Tupý (Homer, J. Müller)

HC Frýdek-Místek: Malík (Švehlák) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, L. Kovář, D. Stránský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

Kladno chytilo vítěznou slinu

K soupeři z Kladna se vyjádřili také naši dva hráči. Lukáš Kovář: „Zítra očekáváme těžký zápas, kde musíme ukázat sto procent toho, co umíme, anebo ještě něco navíc.“ Patrik Husák očekává proti Rytířům jiný zápas. „Kadaň a Kladno jsou dva obrovské protipóly. Kadaň je poslední, ta prakticky o nic nehraje, jdou si to zkusit, jestli to vyjde nebo ne. A Kladno je na špici, myslím, že to bude s nimi jiný zápas. Dneska jsme museli vyhrát, zítra můžeme překvapit.“

Rytíři jedou za postupem, jelikož jsou aktuálně na druhé příčce s osmdesáti body a skóre 148:105. V tabulce formy z posledních šesti zápasů vede jasně Kladno, které vyhrálo hned pět utkání a pouze jednou odešlo s prázdnou, když nestačilo na Havířov. Naposled zavítalo do Litoměřic. První třetina dopadla pro Rytíře skvěle, jelikož jí vyhráli vysoce 3:0. Ve druhé periodě sice domácí soupeř vstřelil gól, ale třetí dvacetiminutovka opět patřila hostům, kteří nakonec zvítězili 5:2. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti dvěma body Kloz.

Litoměřice 2:5 Kladno

Branky a nahrávky: 27. Strejček, 50. J. Dvořák (Šik, A. Rulík) – 3. J. Říha (T. Kaut), 17. Nash (J. Říha, J. Strnad), 19. Zikmund (Jelínek, Veber), 50. Machač (Nash, J. Strnad), 59. Redlich (Zikmund, Machač)

Rytíři Kladno: Brízgala (Cikánek) – Nash, Veber, Lakos, Svedlund, J. Říha, P. Hořava, Kehar – J. Strnad, Vampola, Vildumetz – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Machač, Zikmund – O. Bláha.

Vzájemné zápasy patří Rytířům

V rámci 16. kola zavítalo Kladno do Frýdku-Místku, kde bylo k vidění hned jedenáct branek. První třetinu ovládli Rytíři 3:2. Ve druhé periodě se ovšem rysům podařilo srovnat na 4:4. V poslední dvacetiminutovce vstřelila obě mužstva po jednom gólu a šlo se do prodloužení, kde ale rozhodl hostující Vampola a Kladno vyhrálo 6:5

Ve 31. kole přivítali Rytíři na svém ledě Frýdeckomístecké. Christov sice otevřel brankový účet, ale do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Ve druhé periodě padla jedna branka, kterou dali domácí. V poslední části zápasu byl vstřelen opět jeden gól, který také dalo Kladno, které tak vyhrálo 3:1.