Dva zápasy ve dvou dnech: Na Frýdek-Místek čeká první soupeř, Trhači z Kadaně
Rysy nyní čekají ve dvou dnech dva zápasy. Jako první bude v Polárce poměřovat síly daleká Kadaň. Hned další den dorazí mančaft z Kladna. S prvním soupeřem utkání začne v 17:00.

Krůček od vítězství

Takto by se dalo popsat poslední domácí utkání Trhačů proti Litoměřicím. Kadaň dřepí na posledním místě v tabulce s dvaceti osmi body. Právě již zmíněné utkání těsně Kadani uteklo.

V první třetině se síť nezachvěla ani na jedné straně. Až ve dvacáté sedmé minutě, když tu litoměřickou rozvlnil Tomáš Hajič a Trhači šli do vedení. Ve čtyřicáté druhé minutě ale přišlo srovnání hostů z hokejky Martina Kadlece. I když domácí tvrdě makali a tlačily na hosty, byly to Litoměřice, které se nakonec ujaly vedení, druhým střelcem byl znovu Martin Kadlec. Domácím Trhačům tak o vlásek utekly tři body.

V Kadani vévodí kanadskému bodování Jaroslav Kůs s 36 (6+30) body, zároveň je nejlepším střelcem i nejlepším nahrávačem. Nejvíce zápasů za Kadaň odchytal Ondřej Kuchař (20 zápasů, 89,64% úspěšnost, 4,27 průměr), druhým nejvytíženějším brankářem je Dominik Pavlát (12 zápasů, 89,71% úspěšnost, 4,39 průměr).

Poslední utkání Kadaně

SK Trhači Kadaň 1:2 HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 28. Hajič (Šulek, Klejna) – 42. Kadlec (Jánský, Dluhoš), 55. Kadlec (Šik, Pavlas). Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Šimán, Rubáš. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1.Diváci: 295. Střely na branku: 19:29. Zblokované střely: 13:10. Vhazování: 28:37.

SK Trhači Kadaň: Kuchař – Foltýn, Eliáš, Klejna, Hajič, Uřídil, Popela, Cestr – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Wágner, Rezek – Homer, Tupý, Müller – Vašíček, Bláha, Sommer.

Znovu o šest bodů a Poruba v patách

Na osmé místo Frýdku znovu schází šest bod, nyní se s padesáti pěti body nachází na jedenácté pozici, ovšem Poruba je na dvanáctém místě s padesáti čtyřmi body.

V posledním čtyřicátém čtvrtém kole se vydali Slezané na nedalekou cestu do Prostějova poměřit síly s Jestřáby. Skóre tohoto utkání otevřeli Frýdečtí, přesněji David Kofroň. O pár minut později dorovnával Sebastian Fajkus. Ve druhé třetině se do vedení dostali hosté díky Ondřeji Matýsovi. Ale do půl minutky skóre srovnal Štěpán Novotný. Jenže pak přišla dlouhá doba, kdy nebylo po góle ani památky. Ve druhé třetině se již neskórovalo a ani ve třetí.

Slovo tak dostalo prodloužení, které mělo určit vítěze tohoto utkání. Ovšem síly byly tak vyrovnané, že ani prodloužení nepomohlo. Tudíž se přistoupilo na samostatné nájezdy. V těch byli domácí jednoznačně lepší. Dva nájezdy kolem Lukáše Danečka jen prolétly a třetí se šel pokusit vychytat Nick Malík. Rysi ani jeden nájezd neproměnili, takže z Prostějova odvezli jen jeden bod.

V kanadském bodování nenastala žádná změna, první místo si stále drží Rostislav Martynek s 31 (13+18) body. Také na místě nejlepšího střelce je pořád Štěpán Novotný a ani na pozici nejlepšího nahrávače nedošlo ke změně, tam je stále David Kofroň. Do minulého utkání nastoupil Lukáš Daneček (18 zápasů, 89,89% úspěšnost, 2,97 průměr), jenž zastupoval v Třinci za brankáře Kváču, ačkoli se tam po utkání s Prostějovem vrátil. Zachytal si ale i Nick Malík (18 zápasů, 88,95% úspěšnost, 3,66 průměr).

Poslední utkání Frýdku-Místku

LHK Jestřábi Prostějov 3:2sn HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 13. Fajkus (Krejčiřík, Žovinec), 37. Matýs (D. Kolář), rozh. náj. Žálčík – 10. Kofroň (M. Kovařčík, L. Kovář), 38. Novotný (Mikulík, Adámek). Rozhodčí: Doležal, Barek - Bosák, Zídek. Vyloučení:4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1193.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Husák, Haman, Bartko, Matyáš, L. Kovář, Adámek, Zahradníček – Christov, Novotný, Mikulík – M. Kovařčík, Hladonik, Kofroň – Kaukič, Klimša, Rudovský – J. Kalus, Motloch, Flok.

Poslední vzájemné utkání

SK Trhači Kadaň 1:8 HC Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 30. Novák (Rindoš, Šulek) – 5. Mikulík (Hladonik), 12. J. Kalus, 13. Christov (Hladonik), 34. Novotný (Klimša), 43. D. Stránský (L. Kovář, Peterek), 46. Mikulík (Kofroň, Hladonik), 47. Novotný, 52. Christov (Mikulík). Rozhodčí: Coubal, Micka – Grech, Podrazil. Vyloučení: 6:9, navíc Grebeňuk (Kadaň) 10 min. Využití: 0:3. V oslabení:0:0.

SK Kadaň: Kantor – Müller, Novák, Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk, R. Procházka – Šťovíček, Klima, Chlouba – Šulek, Rindoš, Maršoun – J. Svoboda, Tupý, Homer – Rezek, Klíma

HC Frýdek-Místek: Daneček – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Krisl, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Novotný, Martynek – Hladonik, Mikulík, Christov – Klimša, Peterek, Rudovský – J. Kalus, Motloch, Raška