Druhé derby mezi Frýdkem-Místkem a Havířovem se odehraje na ledě AZ
V pondělí od 18 hodin proběhne druhé derby mezi Frýdkem-Místkem a Havířovem v této sezoně. To první vyhrál v 6. kole Havířov 3:2, tentokrát se bude hrát na jeho ledě. Oba týmy se budou snažit vyhrát po dvou porážkách po sobě.

Frýdek-Místek chce zpět vítěznou náladu

Frýdek-Místek měl dobrý vstup do sezony a chvíli se dokonce pohyboval na samém čele tabulky WSM Ligy. Pak ale rysi přeci jen lehce zvolnili a především na stadionech soupeře měli problém pravidelně bodovat. Už tři utkání dokonce odešli ze zápasů v roli hosta zcela bez bodu.

Začalo to 7. října v Třebíči, kde rysi prohráli 0:4. Poté nestačili ani na Kladno (1:4) a na posledním výjezdu v Litoměřicích v desetigólové přestřelce padli 4:6. Všechno si Slezané vynahrazovali na domácím ledě, kde nenašli pět zápasů v řadě přemožitele.

V sobotu ale tato série skončila, rysi nestačili po tuhém boji na Slavii, se kterou prohráli 1:2. Nepředvedli ale špatný výkon, jen se jim nepodařilo vstřelit klíčový gól za stavu 1:1. „Je možné, že kdybychom ten gól dali my, tak bychom vyhráli. Těžko říct,“ uvažoval po utkání střelec jediné branky domácích David Klimša.

Havířov přerušil svůj postup tabulkou vzhůru, prohrál s poslední Kadaní

Havířov nemohl být se začátkem sezony moc spokojený, dlouho se pohyboval na pozicích mimo play-off. Na začátku října musel reagovat na to, že byl až 12. v tabulce, daleko za elitní osmičkou. A tak mužstvo opustilo trio zkušených hráčů Marek Laco, Marcel Petran a Petr Beránek. Beránek byl ale později vzat zpět kvůli početné marodce. Tým naopak posílil Radoslav Illo ze Zlína.

A pak už se ale dostali Havířovští do velké formy, dokázali vyhrát pětkrát po sobě a tím se dostali zase zpět do hry o vyřazovací boje. Postupně si Havířov poradil s Přerovem, Litoměřicemi, Slavií, Benátkami a Českými Budějovicemi. Pak ovšem havířovský vzestup ukončily dvě překvapivé porážky. Nejprve AZ padl doma s Prostějovem 2:5 a pak nestačil ani na poslední Kadaň (2:3).

Havířov nabral dvougólové manko a to se mu už nepodařilo vymazat. Na 1:2 sice snížil Balasz, ale domácí pak znovu odskočili a na víc než na další snížení Pořízka už se AZ nezmohl. „My jsme si zápas prohráli už vstupem do utkání, prvních pěti minut jsme začali propadat. Myslím, že jsme měli v průběhu zápasu dost šancí na srovnání zápasu, i třeba otočit, ale prostě se nám nedařilo.“ Takto hodnotil nepovedené utkání trenér Havířova Martin Janeček.

Rysi lační po odvetě, v Havířově se jim daří

První derby v sezoně rysům nevyšlo, na domácím ledě se museli smířit s porážkou 2:3. Po bezgólové první třetině se oba týmy ve druhé dvacetiminutovce jednou prosadili a rozhodlo se až ve třetí části. V té Havířov odskočil na rozdíl dvou branek a za domácí už pak jen snížil tři minuty před koncem Kalus.

Na ledě Havířova to Frýdku-Místku jde. V minulé sezoně dokázal místní AZ porazit v obou případech. Nejprve na začátku sezony 2:1 a pak v prosinci 6:3. Porážka z letošní sezony byla pro rysy první po čtyřech vítězstvích s Havířovem v řadě.