Dorost s Poláky otočil zápas z 0:6!
Mládežnický hokej
Dorostenci odehráli v sobotu na domácím ledě mimořádný zápas, když se jim s polským Jastrzebie podařilo otočit z 0:6 na konečných 7:6 (0:5, 2:1, 5:0). Podobně jako v předchozím zápase v Rožnově, kde s Černými vlky po dvou třetinách prohrávali 4:1 a také ještě zápas dotáhli k vítězství, se ukázal velký charakter týmu.

První třetina na ledě nevypadala zdaleka tak špatně jako na ukazateli skóre, ale domácí příliš nepomohli svazujícímu debutu svého brankáře v dorostenecké kategorii a ten po pěti obdržených gólech musel střídat. „Z naší strany tam byl velký nedůraz, naše šance jsme neproměňovali, soupeř se tlačil do branky z brejků a od nás to chtělo trochu více fyzické hry. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, navíc tam proběhlo nějaké hecování Poláků při cestě do kabin, takže kluky to celkem nabudilo,“ komentoval stav po první třetině trenér Michal Bobok.

Jeho tým přesto prohrával už 0:6 a když dal v 33. minutě gól Zhuk za asistence Urbačky, nikdo nevěřil, že by z toho mohlo být něco více než jen korektura výsledku, i když do konce třetiny přidal gól ještě Badžgoň, kterému nahrával Grzymek. Že se s výsledkem může dít ještě něco významnějšího, o tom rozhodla 45. a 46. minuta, kdy domácí ve velké euforii navázali hned tři góly dohromady. Nejprve se trefil Urbiš (Badžgoň) a pak hned dvakrát Eliáš (Bobok). To už polský trenér nevydržel a vzal si oddechový čas, kde své svěřence pěkně vyplísnil, jak zvolnili při zdání vyhraného zápasu. Nápor domácích byl otupen, ale pět minut před koncem přece jen přišlo vyrovnání zásluhou Grzymka (Eliáš). Nevídaný obrat pak dokonal Zhuk (Urbiš, Badžgoň), a dorost si tak v přípravě připsal další divoký zápas.

„Od druhé třetiny soupeř moc střel neměl, důrazněji jsme bránili a zaslouženě otočili výsledek. Podruhé v krátkém sledu, takže to o něčem svědčí. Přístup týmu za nepříznivého stavu mě těší,“ zhodnotil Michal Bobok.