Doma junioři Třebíč pěkně potrápili
Mládežnický hokej
O víkendu skončila i nadstavbová část juniorů, Frýdek-Místek dohrával dva zápasy s celkovým vítězem z Třebíče. A v domácím zápase sahal dokonce po bodu, zatímco v neděli na ledě soupeře, kdy si tým chtěl na konec sezony zahrát otevřený hokej nahoru dolů, dostali junioři očekávaný příděl.

HC F-M – SK H. Slavia Třebíč 3:4 (0:0, 0:1, 3:3)

Vedoucí celek nadstavby to v Polárce s povinnými body neměl vůbec snadné. Utkání bylo nesmírně vyrovnané a zpočátku i chudé na góly. Po bezbrankové první třetině šli hosté ve druhé do hubeného vedení 0:1, ale ve třetí domácí dokázali skóre otočit. S góly se pak roztrhl pytel, Třebíč zareagovala stejným způsobem, a když to po dalším srovnání vypadalo na spravedlivou plichtu, dvacet sekund před závěrečnou sirénou hosté rozhodli.

„V sobotním zápase jsme hráli, co jsme si řekli, a slavilo to úspěch. Na oko to asi nebyl pěkný hokej, taková totální defenziva, ale každé mužstvo hraje, na co má a aby výsledek byl dobrý. My jsme hráli obětavě, dobře nám chytal gólman, využívalo se chyb, které i ta Třebíč dělala, a tak jsme měli šanci na body. V samotném závěru jsme ale udělali taktickou chybu v obranném pásmu a dostali z toho gól,“ hodnotil domácí zápas trenér Radim Nečas.

Bodovali: Vizváry 2+1, Hykl 0+2, Kapitanov 1+0.

O den později už dali trenéři týmu na ledě Třebíče volnou ruku, a tak byl výsledek mnohem jednoznačnější.

SK H. Slavia Třebíč – HC F-M 10:1 (2:0, 5:0, 3:1)

„Byli jsme už v okleštěné sestavě, takže roli hrála i fyzická zdatnost. Ale i když byl výsledek hrozivý, byli jsme všichni spokojeni, protože se hrálo nahoru dolů, nikdo nebyl svázán taktikou a všichni si hokej užili. I ostatní týmy tam dostávaly tolik gólů,“ bral „desítku“ na závěr sezony smířlivě trenér Nečas.

Frýdek-Místek tak zakončil desetikolovou nadstavbovou část Regionální ligy juniorů s bilancí 4 výher a 6 proher, což stačilo v šestičlenné tabulce na čtvrtou příčku.

„S umístěním panuje jen částečná spokojenost, chtěli jsme být třetí, protože první dvě mužstva byla výkonnostně jinde, ale o bod to nevyšlo. Valašské Meziříčí skončilo zase před námi, stejně jako v tabulce po základní části, kdy jsme ale měli bodů stejně,“ ohlédl se za sezonou Radim Nečas.

Bodovali: Szmek 1+0, Hylský 0+1, Vizváry 0+1.