Do Frýdku-Místku přichází Ostřížek, Zbořil, Pacalaj, Petrík a Král
Novinky
Měsíc máj je pro mnohé časem lásky, pro většinu hokejových nadšenců však především časem turbulentních změn v kádrech. Pojďme si nyní přiblížit nově příchozí hráče, kteří od příští prvoligové sezony budou na svém dresu nosit hrdě symbol rysa.

GÓLMANI:

Po odchodu Vojtěcha Mokreho muselo vedení klubu řešit nesnadný rébus. Klíčový gólmanský post je vždy citlivá záležitost. Do týmu od řeky Ostravice přichází 29letý ROMAN PETRÍK. Odchovanec Zvolenu naposledy působil v prvoligovém Žiaru nad Hronom. Podstatnou část své dosavadní kariéry ale spojil se slovenskou extraligou, kde si vybudoval pověst spolehlivého brankáře. Pro Petríka bude angažmá ve Frýdku-Místku první štací v rámci českého hokeje.

Komentář hlavního trenéra HC F-M Martina Hrnčára: "Tím, že nám odešel Vojta Mokry, hledali jsme k Patriku Švančarovi nového brankáře, který bude zkušenější a má za sebou těžší sezony. Roman Petrík je v ideálním věku, má za sebou velmi vydařené angažmá. Když byl na Slovensku, vždy byl ve svých klubech oporou. Věříme, že Roman u nás své kvality potvrdí a bude to dobrá volba. Měl by být nápomocný Patriku Švančarovi, který má před sebou budoucnost, ale potřebuje na sobě tvrdě pracovat. Zkušenější kolega by mu mohl být ideálním partnerem, a to jak v tréninku, tak rovněž v zápasech."

ROMAN PETRÍK
Narozen: 29. července 1994 ve Zvolenu
Post: brankář
Hůl: levá
Míra/váha: 185cm/79 kg
Kariéra: HC Detva (SVK) , HKM Zvolen (SVK), HK Skalica (SVK), HKM Rimavská Sobota (SVK), HK Skalica, HC Detva, HKM Zvolen, HC Detva, HC Prešov (SVK), HKM Zvolen, HK MŠK Žiar nad Hronom (SVK), HC Frýdek-Místek


Foto: Vlci Žilina

 

O svou gólmanskou šanci ve Frýdku-Místku zabojuje perspektivní JAKUB KRÁL. 19letý odchovanec Mladé Boleslavi sice vyrostl v městě Škodovek, ale už v dorosteneckém věku akceptoval nabídku Třince. Právě s juniorkou Ocelářů prožil v dubnu velkolepé tažení za třetím mistrovským titulem v historii. Král už má skromnou zkušenost také s Chance ligou, v předchozí sezoně zasáhl do utkání rysů na ledě Kolína.

Komentář hlavního trenéra HC F-M Martina Hrnčára: "Kubu Krále jsme si už v jednom utkání loňské sezony u nás vyzkoušeli. Sledoval jsem bedlivě mistrovskou jízdu třinecké juniorky, kde se ukázal v dobrém světle. Kuba je ročník 2004, je tedy mladý perspektivní gólman. Už samotný tréninkový proces v kategorii dospělých pro něj bude výrazný posun. Budeme se snažit, aby si Kuba zachytal u nás, nebo v kooperaci s některým klubem 2. ligy."

JAKUB KRÁL
Narozen: 3. listopadu 2004
Post: brankář
Hůl: levá
Míra/váha: 183 cm/79 kg
Kariéra: BK Mladá Boleslav, SC Kolín, HK Kralupy nad Vltavou, BK Mladá Boleslav, HC Oceláři Třinec, HC Falcons Sokol Karviná, HC Oceláři Třinec U20, HC Frýdek-Místek

Foto: HC Oceláři Třinec mládež

 

OBRANA:

Staronovou tváří v rysím kádru je MIKULÁŠ ZBOŘIL.  Spolehlivý bek, kterého zdobí výborné bruslení a solidní střela od modré čáry, prožil předchozí dvě sezony ve Zlíně. Přerovský rodák působil v našem týmu během sezony 2021/22, kdy se prezentoval velmi dobrými výkony. Na základě těchto skutečností zcela po právu získal pozvánku do kádru třineckých Ocelářů. A právě s týmem zpod Javorového v dubnu 2022 vybojoval další mistrovský titul. Ve vypjaté finálové sérii proti pražské Spartě tehdy populární "Miky" dokonce zaznamenal trefu v O2 aréně.

Komentář hlavního trenéra HC F-M Martina Hrnčára: "Miky Zbořil měl výborné reference a to jak od Jožka Daňa, tak rovněž ze strany Honzy Peterka. Ve Frýdku-Místku už před dvěma roky působil a byl velmi spolehlivý. Také ve Zlíně měl svou roli. Měli jsme na jeho adresu pouze pozitivní informace. Do našeho týmu se Miky hodí také po charakterové stránce."

MIKULÁŠ ZBOŘIL
Narozen: 30. května 1994 v Přerově
Post: obránce
Hůl: levá
Míra/váha: 183 cm/84 kg
Odehráno za HC Frýdek-Místek: 44 utkání (v sezoně 2021/22), 22 b (2+20)
Kariéra: HC Přerov, HC Zlín, HC Přerov, HC Valašské Meziříčí, HC Technika Brno, HC Přerov, HK Nový Jičín, HC Přerov, Berani Zlín, HC Přerov, HC Frýdek-Místek, HC Oceláři Třinec, Berani Zlín, HC Frýdek-Místek


Foto: Markéta Křížová

 

Obranu rysů nově vyztuží také 29letý MAREK PACALAJ, který naposledy oblékal dres extraligového mužstva z Humennného. Odchovanec hokeje v Martine je bývalým mládežnickým reprezentantem Slovenska. Pacaleje zdobí nesmírná obětavost a houževnatost. Krátce působil ve Francii a angažmá v týmu z Polárky bude jeho prvním v rámci českého prostředí.

Komentář hlavního trenéra HC F-M Martina Hrnčára: "Je to bek v ideálním věku, který disponuje solidními zkušenostmi. Na Slovensku prošel jak první ligou, tak rovněž extraligou. Naposledy působil v Žilině, kde ale po trejdu přešel do extraligovému týmu z Humenného. Je to kvalitní defenzivní obránce a hlavně hráč s pravým držením hokejky. Slibujeme si od něj, že nahradí kluky, kteří náš tým opustili."

MAREK PACALAJ
Narozen: 29. června 1994 v Martine
Post: obránce
Hůl: pravá
Míra/váha: 186 cm/92 kg
Kariéra: MHC Martin (SVK), HK 95 Povážská Bystrica (SVK), MHC Martin, HKm Humenné (SVK), HC Detva (SVK), HK Spišská Nová Ves (SVK), MHC Martin, HK 32 Liptovský Mikuláš (SVK), HK Martin, Anglet (Francie), Vlci Žilina (SVK), HK Martin, HK 32 Liptovský Mikuláš, Vlci Žilina, HC 19 Humenné (SVK), HC Frýdek-Místek

Foto: Vlci Žilina

 

ÚTOK:

Návrat DAVIDA OSTŘÍŽKA můžeme směle nazvat přestupovou bombou! Frýdecko-místecký odchovanec už v mládeži oblékal dres extraligového Třince, kde sbíral velmi cenné dovednosti. Zahrál si také na světovém šampionátu U20 v Kanadě. Následně prošel Šumperkem a Třebíči, jenže bylo jasné, že "Ostry" má rozhodně extraligové kvality. Dlouhých sedm let patřil do kádru Olomouce, tři roky zapsal také v brněnské Kometě. Předchozí dva ročníky strávil v týmu prostějovských Jestřábů, kde patřil jednoznačně k výrazným ofenzivním tahounům. Věřme, že svůj potenciál naplní také v klubu, který ho v kariéře nastartoval. Hodně štěstí, Davide!

Komentář hlavního trenéra HC F-M Martina Hrnčára: "Mít v kádru takového borce, je vždy skvělé. David je domácí hráč, který má obrovské zkušenosti a to nejen z Chance ligy, ale především z extraligy. Od Davida čekáme výrazné posílení naší ofenzivy. Chceme rozšířit útočnou kvalitu, je zapotřebí mít větší ofenzivní sílu, než tomu bylo v předchozí sezoně. David je vhodným typem jak do přesilovky, tak také během oslabení. Je to odchovanec, tak očekávám, že u něj bude větší emoce. Do kabiny výborný chlap. To vše byly atributy, které při skládání týmu rozhodly. Chceme, aby tým šlapal jak herně, tak rovněž po lidské stránce."

DAVID OSTŘÍŽEK
Narozen: 29. října 1990 ve Frýdku-Místku
Post: útočník
Hůl: levá
Míra/váha: 190 cm/85kg
Odehráno za HC Frýdek-Místek: 2 utkání (v sezoně 2017/18), 2 b (1+1)
Kariéra: HC Frýdek-Místek, HC Oceláři Třinec, Šumperk, SK HS Třebíč, HC Oceláři Třinec, SK HS Třebíč, HC Olomouc, HC Zlín, HC Frýdek-Místek, HC Olomouc, HC Kometa Brno, LHK Jestřábi Prostějov, HC Frýdek-Místek

Foto: Jan Gebauer