Deváťáci dvakrát přehráli Porubu
Mládežnický hokej
9. třída se dvakrát střetla s HC RT Torax Poruba a potřebovala oba zápasy vyhrát pro důležité body na čele tabulky. Předchozí těsné souboje přitom dávaly tušit, že nepůjde o nic snadného. To se potvrdilo na ledě Poruby, kde poslední lednový den naši dokázali vyhrát jen fotbalovým výsledkem 0:1. Sobotní domácí odveta v Polárce už byla výsledkově jasnější a gólově bohatší.

„My jsme v Porubě dobře vstoupili do utkání, ale jim neuvěřitelně chytal gólman. Místo, abychom vedli 5 nebo 6:1, tak to bylo pořád bez branek. Mleli jsme je, ale nebyli jsme schopni dát gól, pak se i oni osmělili, vyrovnalo se to, ale byli jsme pořád trochu lepší. I domácí měli pak obrovskou šanci a vytáhnout se musel i náš gólman, pak jsme to tam konečně dotlačili po kombinaci Doupal-Dostál. Celý zápas jsme měli navrch, ale stejně jsme ještě jednou nepokryli dobře situaci před brankovištěm a náš brankář ještě jeden závar výborně vychytal. Celkově jsme ale neproměňovali šance, proto to bylo jen 0:1,“ hodnotil první střetnutí trenér Michal Bobok.

HC F-M – HC RT Torax Poruba 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Druhý zápas už vyzněl pro naše barvy jednoznačněji, i když první třetina byla ještě vyrovnaná. Deváťáci šli v domácím zápase do vedení gólem z dvojnásobné přesilovky, ale hosté stihli půl minuty před koncem první třetiny srovnat. Pak už po zbytek zápasu skórovali pouze domácí borci, vidět byl především Matěj Doupal, který byl téměř u všeho a odnesl si bilanci 2+2. „Máme tam teď takovou osu, na které to stojí – od brankáře Michala Vaška, přes obránce Kohuta po útočníky Doupala s Dostálem, to jsou obrovští lídři, ke kterým se přidávají další. I v tom posledním zápase se všichni soustředili na maximální výkon, takovou kolektivní zarputilostí jsme se dostali do vedení a nic jsme pak nepodcenili. Je to o to cennější, že jsme měli pár jedinců nemocných,“ chválil celý tým trenér po druhém zápase s ostravským soupeřem.

Bodovali: Doupal 2+2, Lenczowski 1+1, Kohut 1+0, Kowalczyk 1+0, Tichopád 0+1, Teichmann 0+1, Merta 0+1, Forgač 0+1.