Další těžký zápas v přípravě: do Polárky míří Havířov
Novinky
První derby rysi zvládli na výbornou, nyní se chystá repete na domácím ledě. Začátek zápasu je naplánován na úterní podvečer. Zopakují hráči Frýdku–Místku výkon z posledního utkání a nastaví vzájemné zápasy v této sezóně už na 2:0?

V přípravě už rysi zvítězili ve dvou zápasech. Na konci července si poradili s týmem Kokšetau z Kazachstánu. Po šedesáti minutách byl sice stále stav nerozhodný, ale povedené nájezdy vedly k první výhře (3:2sn). Dva dny nato se utkali s polským Jastrzenbie. Zápas se však hráčům nepovedl a výsledkem 4:1 bohužel ochutnali hořkost porážky. A právě v již zmíněném derby minulý týden předvedli Slezané parádní výkon, a to hlavně ve druhé třetině, když skórovali hned třikrát. Skóre už udrželi a derby ovládli bez inkasované branky. Hráče ještě čeká kromě zítřejšího utkání pět zápasů. Doma s Třincem a s polským Jastrzenbie, dva zápasy s Přerovem a domácí zápas s Prostějovem.

To Havířov odehrál zatím jen dva zápasy s bilancí výhra, prohra. Utkal se s polským Krakovem a doma slavil sice výhru, avšak velmi těsnou - 3:2. Potom prohrál s Frýdkem – Místkem.

V uplynulé sezóně Chance ligy se spolu celky utkaly čtyřikrát a z vítězství se třikrát radoval úhlavní sok. Proto mu Slezané mají co vracet. Na pikantní zápas se můžete přijít podívat 13. srpna od 18 hodin do haly Polárka.

MINULÝ ZÁPAS:

Branky a nahrávky: 27. Klimša (Stuchlík, Adámek), 34. Martynek (Rufer), 38. Kaukič. Rozhodčí: Rapák, Šutara, Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 850.

HC AZ Havířov 2010: Matoušek – Chroboček, Matai, Malina, Mrowiec, Nepokoj, Ševěček, Zdeněk – Kotala, Seman, Pawliczek, Bednář, Dvořák, Tomi, Pořízek, Bambula, Krejčí, Cihlář, Bochnak, Juhász

HC Frýdek-Místek: Daneček – Hrachovský, Michálek, Zahradníček, Rufer, Adámek, Kudla – Kaukič, Čmiel, Flok, Kalus, Stuchlík, Motloch, Klimša, Havránek, Martynek, Mikulík, Geidl, Przybyla