Cenná výhra šesťáků nad Třincem
HC Frýdek-Místek – HC Oceláři Třinec 8:5 (6:2, 2:1, 0:2)
Šesťáci si to v úterý v podvečer rozdali ve vždy výživném derby s extraligovým Třincem, s nímž v prvním zápase remizovali 4:4, takže i odveta slibovala kvalitní vyrovnaný zápas. Domácí se ale urvali v první třetině a využili domácího ledu k jasné výhře.

Hned na začátku zápasu se dostali hostující Třinečtí pod tlak a začalo to lítat kolem jejich brány. A už v druhé minutě obdrželi první gól. Zanedlouho další a po první třetině byl stav 6:2 pro domácí. Z první třetiny také určitě stojí za zmínku fakt, že kluci dokázali vstřelit tři góly ve vlastním oslabení. „Ve druhé a třetí třetině ještě Třinec zkoušel kousat, nicméně už odskočený výsledek nebyl schopen dotáhnout a konečný stav 8:5 je skvělý,“ zhodnotil trenér Vojtěch Trnka. Ten musel být nejvíc spokojený se čtyřgólovým výkonem Matěje Balvína, ale pochvalu určitě zaslouží celý tým.

Bodovali: Balvín 4+0, Škola 2+1, Grygar 1+0, Kaszper 1+0, Varadi 0+2, Bajtek 0+1, CVek 0+1, Pustka 0+1.

(foto z jiného derby zápasu  s Havířovem)