Byl to týmový výkon, říká Lukáš Doudera
Ohlasy po zápase
Hokejisté Frýdku-Místku se včera mohli radovat z cenné výhry, když porazili extraligový Třinec 3:2 v prodloužení. Nejdůležitější vyrovnávací branku dal ve třetí třetině mladý obránce Lukáš Doudera. Ten nastoupil nejen proti svým kamarádům, ale také proti svému bratrovi. Jak zhodnotil toto specifické utkání?

Lukáši, jak bys zhodnotil toto netradiční utkání?

Zápas byl celou dobu vyrovnaný. Akorát první třetinu jsme hráli věci, které jsme nechtěli, takže měl Třinec trošku navrch. Pak jsme ale začali hrát svoji hru, semkli jsme se a týmovým výkonem jsme to dotáhli až do vítězného konce.

Jak se ti hrálo proti Třinci?

Mně osobně se hrálo výborně, všechny ty kluky znám a jsem s nimi denně na ledě. Takže pro mě nebylo nic nového, na tréninku taky hrajeme proti sobě. Jediný rozdíl byl v tom, že jsem tentokrát měl jiný dres než oni.

S tvým bratrem Milanem jste nastoupili proti sobě, hecovali jste se nějak?

Ani ne, já jsem bráchovi jenom ráno napsal SMS, že jedu hrát sem a on mi jen odpověděl, že se uvidíme na zápase, takže nic extra.

Jak bys popsal svoji branku?

Šel jsem na přesilovku, stoupl jsem si na modrou čáru, viděl jsem, že tam jsem vlastně navíc, tak jsem se sebral a jel jsem mezi kruhy. Kluci tam předvedli parádní práci, puk se mi odrazil přímo do prázdné brány, takže už jsem měl ten nejlehčí úkol. Trefil jsem to a jsem za to hrozně moc rád, byl to můj první gól.

Bojuješ o místo v extralize, trenéři Třince tedy dnes jistě sledovali tvůj dobrý výkon…

Já doufám, že jsem se ukázal v tom nejlepším světle. Každý zápas se snažím hrát na sto procent a doufám, že ta šance přijde a chytím ji, jak nejlíp to půjde.