Boj o body pokračuje: Frýdek-Místek na ledě Benátek
Preview k zápasu
Po jasné porážce lídra čekají frýdecko-místecké hokejisty Benátky nad Jizerou. Hokejisté Benátek jsou o jeden bod napřed a drží se na 8. místě tabulky. Utkání nebude ale vůbec jednoduché, oba týmy bojují o velmi důležité body. Jak dopadne souboj 46. kola WSM ligy? Utkání začíná v 17:00.

HC Benátky nad Jizerou

Benátští si v posledních zápasech nevedou vůbec špatně. Drží nerozhodnou bilanci zápasů a momentálně jsou na osmém postupovém místě. Poslední dva zápasy zakončili vítězně a ztrácejí dva body na sedmý Prostějov.

Poslední utkání odehráli Benátští na ledě předposlední Kadaně. První třetinu vyhrála Kadaň 2:1 po trefách Slavíčka a Ringlera. V další třetině ale Benátští dorovnali trefou Ondřeje Chrtka. Třetí třetinu si hokejisté z Benátek pohlídali. Rozhodující gól trefil ukázkově Daniel Špaček, když vymetl roh Strmeňovy brány. Hosté tak zvítězili 4:3.

Nejlepšími střelci Benátek jsou Jan Víšek (12 gólů) a Josef Mikyska (12 gólů), který je zároveň i nejproduktivnější útočník (12G+15A) a nejlepší nahrávač (15 asistencí).

Úspěšnost brankářů: Filip Novotný (93.21%), Tomáš Halász (89.89%) a Lukáš Hosnedl (96.43%)

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném zápase byl stav utkání po třech třetinách nerozhodný 2:2 a tak o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. V páté sérii nájezdů rozhodl frýdecko-místecký útočník Tomáš Franek, který zkušeně zakončil bekhendem přes padajícího Novotného.

Další vzájemné utkání proběhlo na ledě Benátek. Po první třetině se radovali domácí, když odcházeli do šaten za stavu 2:1. Ve 2. třetině se ale hned dvakrát trefil frýdecko-místecký Ján Sýkora a poslal Rysy do vedení. Poslední třetina však patřila domácím. I po navýšení vedení gólem Michala Kovařčíka dokázali domácí otočit zápas a zvítězit tak 5:4.

Poslední, tedy třetí vzájemné utkání proběhlo na ledě Frýdku-Místku. Tento zápas byl velmi bohatý na góly a domácí fanoušci museli být nadšeni. I když zápas nezačal pro domácí dobře, když se ve třetí minutě trefil Tomáš Kolmann, dokázali hráči Frýdku-Místku utkání otočit a po dvou třetinách vedli 4:2. Na začátku třetí třetiny snížil skóre Jan Víšek, který prostřelil Šimbocha a připsal si tak svůj druhý gól v tomto utkání. Domácí však přidali hned tři góly a zvítězili na domácím ledě 7:3.

Sestavy z minulého kola

HC Frýdek-Místek: Šimboch (L. Daneček) – Adámek, Kania (A), D. Stránský, Štebih, Bartko, M. Jáchym, Zahradníček – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Cienciala (A), Hladonik, Rufer – Půhoný, Klimša (C), Franek – Jaroš.

HC Benátky nad Jizerou: Halász (Hosnedl) – Mikliš, Kočí, Jandus, Kolmann, Havlín, Plutnar, Tržický – Víšek, Vrbata, A. Dlouhý – D. Špaček, Chrtek, Hrníčko – Prokeš, Hrabík, Černoch – Bittner, Volf, Janele.