B-tým kraluje krajské lize mužů!
V pátek 12. 11. 2021 v hale Polárka proběhla dohrávka prvního kola krajské ligy mužů mezi týmy HC Frýdek-Místek „B“ a HC Falcons Sokol Karviná. S tabulkově slabším soupeřem měl B-tým jasně zvítězit, ovšem Karviná naše hráče velmi potrápila, zejména ve třetí třetině. „Béčko“ však naštěstí své vedení, které si zajistilo v první třetině, udrželo a díky vítězství 6:4 se posouvá na první místo tabulky krajské ligy mužů!

První třetina utkání jasně ukázala převahu domácího týmu, který celkově pěti góly prakticky rozhodnul o vítězství. Nejprve v páté minutě nahrál Vojtěch Ševčík Adamu Urbanovi, který odstartoval gólovou smršť domácích. Stav utkání 1:0. O minutu později zvýšil vedení na 2:0 Filip Indrst, asistence Adam Urban a Ondřej Fiala. V sedmé minutě však Karviná snížila, když skóroval Chomič. Stav utkání 2:1. O čtyři minuty později B-tým přidal další dvě branky. Nejprve Ondřej Fiala, kterému asistovali Tomáš Mičulka a Patrik Konderla. O minutu později skóroval Jakub Heralt, asistence Ondřej Bret. Stav utkání 4:1. Po dvou rychlých gólech domácího celku přidal však i tým Karviné další branku, když přesně zamířil Zelina a snížil tak na 4:2. Do konce první třetiny přidal gól i Tomáš Mičulka, který dostal puk za záda karvinského gólmana. Asistence Filip Golasovský. B-tým odcházel do šatny velmi spokojen, když na světelné tabuli svítilo skóre 5:2.

Ve druhé třetině si domácí v plném počtu hráčů moc nezahráli, jelikož celkem dvanáct minut seděli na trestné lavici. Ani oslabení však „béčku“ nezabránilo ve zvýšení vedení na 6:2, když obráncům z Karviné ve 22. minutě ujel Adam Urban, který tak přidal svůj druhý gól v utkání. Asistence Filip Indrst. Ani v tomto utkání nechyběla menší roztržka mezi hráči. Vše se naštěstí obešlo bez zranění či většího trestu. Do konce třetiny se nic dalšího nestalo a B-tým odcházel do šaten s náskokem čtyř branek.

Třetí třetina se „béčku“ doopravdy moc nepovedla. Karviná měla od začátku třetiny nemálo šancí, které naštěstí skvěle vychytal Ondřej Horváth. Bohužel však pět minut před koncem utkání Karviná snížila na 6:3, když se nejprve trefil Krul a o tři minuty později přidal čtvrtý gól hostů Procházka. Stav utkání byl najednou 6:4. Domácí si vyžádali oddechový čas. Do konce třetí třetiny zbývalo něco málo přes dvě minuty, nervozita na střídačce B-týmu by se dala krájet, jelikož s takovými komplikacemi nikdo nepočítal. Karviná potrápila Frýdek-Místek „B“. Utkání skončilo vítězně pro domácí B-tým, který se tak dostal na první místo tabulky krajské ligy mužů!

Další utkání odehrajeme 17. 11. 2021 od 18:00 v Rožnově pod Radhoštěm.