Áčko i béčko dorostu s jedním přídělem a jednou výhrou
Mládežnický hokej
V regionální lize dorostu o víkendu oba naše celky sehrály dva zápasy ve dvou dnech a odnesly si shodně jeden příděl a jednu výhru. Větší radost z toho má nejspíše béčko, které už po 12 kolech není poslední, poté co přeskočilo v tabulce svého nedělního soupeře z Karviné, nad kterou dokázalo zvítězit.

HC F-M – Hokejový klub Opava s.r.o. 4:9 (1:3, 1:5, 2:1)

O jednom z nejhorších zápasů sezony hovoří trenéři po sobotním debaklu s Opavou, která je sice v regionální lize dorostu odskočená o deset bodů před druhým týmem, kterým je právě áčko HC Frýdek-Místek, jenže v přípravném období byly týmy vyrovnanější, takže průběh zápasu příliš nepotěšil.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, dali jsme gól a byli jasně lepší, než hosté poměrně brzy lacinějším gólem vyrovnali a šli i do vedení. Pak jsme třikrát po sobě inkasovali v oslabení, jedno bylo i pět na tři, a bylo po zápase. Hlavně jsme ale vyráběli katastrofální chyby,“ hodnotil zápas trenér Michal Bobok. Jeho svěřenci odehráli alespoň důstojnou poslední třetinu, v níž dali během dvou minut dva góly, ale hostující trenér zarazil vlažnější morálku Opavanů oddechovým časem, takže další příznivá korekce výsledku už nepřišla.

Bodovali: Pšenica 2+0, Badžgoň 1+1, Eliáš 1+0, Neuwirt 0+1, Papaj 0+1, Krpec 0+1.

MSK Orlová – HC F-M B 10:1 (4:1, 0:0, 6:0)

V sobotu se příliš nedařilo ani béčku, které si odvezlo dvouciferné skóre z Orlové a nezmohlo se více než na čestný úspěch. „Jeli jsme tam v oslabené sestavě, museli hrát na 12 lidí, přitom Orlová je jeden z lepších týmů soutěže. I tak jsme dvě třetiny drželi krok, druhá skončila dokonce bez branek, ale ta poslední se nepovedla,“ shrnul dění na ledě trenér Michal Bobok.

Bodovali: Bongilaj 1+0, Hudeček 0+1.

HC F-M B 3:1 – HK Karviná (0:0, 2:0, 1:1)

O den později si béčko svou druhou výhrou v sezoně spravilo chuť a přenechalo poslední místo svému poslednímu soupeři. „Kluci plnili taktiku, zaslouženě vedli 3:0, jen škoda gólu jedenáct vteřin před koncem, brankář Ondra Chlopčík mohl mít vychytanou nulu,“ mrzelo trenéra Boboka.

Bodovali: Balog 1+1, Menšík 1+1, Škola 1+0, Muroň 0+1.

HC Vlci Český Těšín – HC F-M 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Áčko v neděli nulu v obdržených brankách uhájilo, po předchozím nepovedeném zápase se chytilo brankou už ve čtvrté minutě a jasně zvítězilo. „Dobře jsme do zápasu vstoupili a hráli jsme agresivněji než soupeř. Gólman Jakub Váňa si s náhodnými příležitostmi poradil, ale my jsme měli dát těch gólů i více,“ okomentoval utkání Michal Bobok.

Bodovali: Urbiš 2+2, Bobok 1+2, Urbačka 0+2, Zhuk 1+0, Badžgoň 1+0, Kanich 1+0, Pšenica 0+1, Eliáš 0+1.