Rysy čeká souboj s úřadujícími mistry republiky
Preview k zápasu
Teprve potřetí v klubové historii se budou moci hokejisté Frýdku-Místku porovnat s extraligovým Třincem. V premiéře, která se odehrála v letní přípravě před čtyřmi lety, se z výhry 10:4 radovali Oceláři, o rok později už ale srdnatě bojující rysi svému zkušenějšímu soupeři porážku vrátili, když duel obou partnerských klubů rozhodl v prodloužení kanonýr Luka.

Zatímco pro domácí hokejisty Frýdku-Místku půjde ve čtvrtečním podvečeru (zápas začíná v 18.00 hodin) již o pátý přípravný zápas, třinečtí Oceláři mají za sebou pouze úterní střetnutí s brněnskou Kometou. „Co se týče našeho týmu, tak budeme rozehranější, jelikož jsme na ledě delší čas. Možná to malinká výhoda bude, ale na hře Třince to myslím žádný vliv mít nebude. Oni mají natolik zkušený tým, že je úplně jedno, zda půjde o jejich druhý nebo šestý zápas v přípravě,“ myslí si kouč rysů Vlastimil Wojnar. V jakém složení úřadující šampion do haly Polárka dorazí, to je prozatím tajemstvím. „Přiznám se, že vůbec netušíme, jak to Třinečtí pojmou. Zdali to vezmou formou sehrání se, nebo do hry nasadí mladé kluky, aby je viděli přímo ve hře,“ řekl Wojnar.

I když se hráči obou klubů vzájemně velmi dobře znají, bude mít zápas pro každého z nich určitě svůj specifický náboj. „S tím souhlasím. O motivaci budou mít hráči postaráno, hlavně z naší strany. Vždyť je bude přímo takto naživo vidět trenér Třince. Budou se před ním chtít vytáhnout a ukázat,“ dodal kouč Frýdku-Místku.

NA MISTRA ZA ČTYŘI PĚTKY

Ti fanoušci, kteří jsou již šťastní majitelé permanentních vstupenek na novou sezonu, se nemusí obávat, že by se na tolik očekávané derby do haly Polárka ve čtvrtek 15. srpna nedostali. Přípravné zápasy rysů mají totiž automaticky k zakoupené permanentce zdarma. Naopak ti, kteří ještě s nákupem své permice váhají, nebo si ji zakoupit nemohou-nechtějí, budou mít možnost využít předprodeje, a to ve středu 14. srpna (tedy den před samotným zápasem). Pokladny budou otevřeny od 16 do 19 hodin. V den zápasu (pokud se vstupenky o den dříve již zcela nevyprodají) bude prodej na pokladnách otevřen v 16:30 hodin. Cena vstupenky je stanovena na pouhých 40 Kč. Vyprodáme tedy Polárku stejně, jako tomu bylo před čtyřmi lety?

PŘEKVAPENÍ PRO DIVÁKY

Kromě samotného duelu s třineckými Oceláři, který se dá označit asi jako nejatraktivnější zápas rysů v přípravě, bude v hale Polárka k vidění také i Masarykův pohár, který Třinečtí získali v loňské sezoně, když kralovali hokejové extralize. Fanoušci se tak budou moci u poháru vyfotografovat a získat tak do své sbírky cennou památku.


VZÁJEMNÉ ZÁPASY

čtvrtek (18. srpna 2016)

HC Frýdek-Místek – Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 23. R. Meidl (Franek, Marek Růžička), 57. L. Doudera (Luka, Kanko), 63. Luka – 7. Petružálek (Ružička, Kreps), 35. Irgl (Matyáš). Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1282.

Frýdek-Místek: Šimboch (32. Daneček) – Kania, Michal Roman, Jeník, Roupec, L. Doudera, Pisarik, Zahradníček – Franek, Klimša, O. Kovařčík – Kanko, Samiec, Cienciala – R. Meidl, Marek Růžička, Luka – Christov, Miloš Roman, T. Káňa.

Třinec: Hamerlík (32. Hrubec) – Linhart, Matyáš, M. Doudera, Adámek, Kozák, L. Galvas, Jank, D. Nosek – Adamský, Kane, Irgl – Ružička, Kreps, Petružálek – Marosz, Polanský, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, Dravecký.

čtvrtek (6. srpna 2015)

HC Frýdek-Místek – Oceláři Třinec 4:10 (1:5, 3:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 1. R. Meidl (Heider, O. Kovařčík), 21. Káňa, 23. Matuš (Heider, Hrňa), 36. Dresler (Matuš) – 3. Adamský (M. Doudera), 7. Chmielewski (Irgl), 9. M. Doudera (Dravecký, Adamský), 14. Hrňa (Orsava), 15. Rufer (Hrabal, M. Doudera), 22. Irgl, 38. Klesla (Rufer), 42. Dravecký (Adamský, Polanský), 50. Růžička (Rufer), 57. Růžička (Linhart, Rufer). Rozhodčí: Roman Mrkva, René Trombik – Vladan Bojda, Tomáš Mikler. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 113 (vyprodáno).

Frýdek-Místek: Daneček (34. Šimboch) – Mravec, Kowalczyk, Heider, Dresler, Samiec, Kulhánek, Deutsch – O. Kovařčík, Káňa, R. Meidl – Franek, Piecha, Klimša – Christov, Ivan, D. Cienciala – Ižacký, Jaroš, Blahuta.

Třinec: Hamerlík – Klesla, Foltýn, Hrabal, M. Doudera, Galvas, Linhart – Adamský, Polanský, Dravecký – Chmielewski, Plíhal, Irgl – Orsava, Matuš, Hrňa – Rákos, Růžička, Rufer.

DALŠÍ PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

úterý 20. 8. 2019 Frýdek-Místek – Jastrzębie - 18:00

čtvrtek 22. 8. 2019 Frýdek-Místek – Přerov - 18:00

úterý 3. 9.2019 Frýdek-Místek - Prostějov - 18:00

čtvrtek 5. 9. 2019 Přerov – Frýdek-Místek - 18:00