V přípravě s mistrem extraligy Třincem, ale také kazašským mužstvem
Novinky
Další sezóna se nezadržitelně blíží, ovšem nyní jsou na řadě přípravné zápasy. Ty nabídnou zajímavé duely, jako například s vítězem extraligy Třincem, rivalem z Havířova, polským týmem Jastrzebie nebo s kazašským Arlan Kokšetau.

Už 30. 7. vyjedou rysi na led v prvním přátelském utkání proti kazašskému vítězi IIHF Kontinentálního poháru Arlan Kokšetau. Bohužel se tento zápas nebude odehrávat v hale Polárka, kde se bude finišovat s přípravou ledové plochy. Fanoušci ale nemusí smutnit, protože se tento mezinárodní duel odehraje pouze o 25 km dál v Třinci, konkrétně v Mini Werk Aréně.

Úvodní buly tohoto zápasu je naplánováno na 16:30 hod. „Moc o tom týmu zatím nevíme, ale dá nám hlavně to, že uvidíme v akci kluky z juniorky a budeme sledovat, jak se poperou s dospělým hokejem, který je úplně odlišný od juniorského,“ komentoval první přípravný zápas Vlastimil Wojnar. Hned dvakrát se v přípravě rysi utkají s tradičním rivalem z Havířova.

Ten největší duel ovšem nabídne datum 15. 8., kdy do Polárky zavítají šampióni Oceláři Třinec. „Třinec je mistr extraligy, takže bude o motivaci postaráno, i když je to jen přátelák. Ale že bychom zase v přípravě vzali nějaký zápas vážněji než jiný, to ne. Právě proto je to příprava, budou se testovat různé herní varianty, taktiky a hráči,“ dodal kouč A-týmu.

Hned pět přípravných zápasů odehrají rysi v hale Polárka. „Chtěli jsme co nejméně cestovat, ať zbytečně nejezdíme hodně kilometrů už před sezonou. Čeká nás Sokolov, Kadaň nebo Chomutov, takže tam toho cestování bude hodně. Chtěli jsme šetřit síly a nependlovat zbytečně v srpnu po republice." Následně se Vlastimil Wojnar vyjádřil také k počtu hráčů. „Momentálně s námi trénuje 22 hráčů a tři brankáři. Z toho jsou zhruba třicet procent junioři.“

Přípravné zápasy:

30. 7. HC Frýdek-Místek - Arlan Kokšetau - 16:30

1. 8. JKH GKS Jastrzebie – HC Frýdek-Místek – čas bude upřesněn

8. 8. HC AZ Havířov 2010 - HC Frýdek-Místek – čas bude upřesněn

13. 8. HC Frýdek-Místek – HC AZ Havířov 2010 – 18:00

15. 8. HC Frýdek-Místek – HC Oceláři Třinec – 18:00

20. 8. HC Frýdek-Místek – JKH GKS Jastrzebie – 18:00

22. 8. HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov – 18:00

3. 9. HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov – 18:00

5. 9. HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek – čas bude upřesněn