Skvělý obrat! Frýdek-Místek přestřílel Slovan 7:6
Zajímavější prvoligovou premiéru na domácím ledě jsme si snad ani představit nemohli. Tým Frýdku-Místku v první třetině ztratil dvoubrankový náskok a do závěrečné dvacetiminutovky dokonce vstupoval s třígólovým mankem. Heroidský výkon rysů ale přinesl snížení, vyrovnání a v dramatické koncovce i obrat na 7:6.
3., pondělí 12.9.2016,
7:6
2:2, 1:4, 4:0
Šimboch (od 38. Daneček) – Kania, Adámek, Jank, L. Doudera, Michal Roman, Jeník, Zahradníček, Roupec – Luka, Cienciala, Kanko – Chmielewski, M. Kovařčík, Miloš Roman – Meidl, Jaroš, Franek – O. Kovařčík, Káňa, Klimša
HC Slovan Ústí nad Labem
Volke (Soukup) – Kasík, Husák, Vágner, Brož, Přindiš, Bernad, Hes – Kloz, Roubík, Vrdlovec – Merta, Poulíček, Doležal – Moučka, Gengel, Dalecký – Navarra, Komárek, Markulinec
Branky a nahrávky: 13. O. Kovařčík (L. Doudera, Káňa), 15. Kanko (Luka), 23. Káňa (Klimša), 44. Kanko (Jank), 46. Káňa (Klimša, Jank), 52. Chmielewski (Cienciala, Zahradníček), 56. Luka (Chmielewski, Cienciala) – 16. Roubík (Kasík, Husák), 20. Doležal (Bernad, Poulíček), 21. Roubík (Kloz, Vrdlovec), 26. Dalecký (Markulinec, Hes), 28. Brož (Volke, Poulíček), 38. Vágner (Doležal, Merta). Rozhodčí: Šutara - Hanzlík, Lukš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 224. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:6, 7:6.

Vedení 2:0 rysům nevydrželo

V samotném úvodu dlouho očekávaného střetnutí za domácí nejprve zahrozil Luka, na druhé straně bez gólového efektu zase pálil Poulíček. V šesté minutě Slovan čelil přesilové hře, které však Frýdku-Místku po celý zápas příliš nevycházely. V polovině první třetiny se v Polárce poprvé slavilo, střela z levého mantinelu ale rozvlnila síť pouze z vnější strany.

Skóre se oficiálně měnilo až na přelomu třinácté a čtrnácté minuty, když se poprvé v sezóně prosadil z vrcholku kruhu pálící Ondřej Kovařčík. Uběhlo pouze sedmašedesát sekund a Volke inkasoval podruhé. Při souhře prvního útoku Frýdku-Místku Luka přihrál před brankoviště Petru Kankovi a ten se rovněž nemýlil.

Stav 2:0 ale vydržel jen necelou minutu a půl, po nepřesné střele od modré se kotouč odrazil od zadního mantinelu k tyči, kde zůstal nepohlídaný Jaroslav Roubík, jenž z několika málo centimetrů dotlačil puk za brankovou čáru. Chvíli před přestávkou Bernad vysunul ideálně načasovanou přihrávkou do jízdy Zdeňka Doležala, jenž se octl sám před Šimbochem a v úniku vyrovnal na 2:2.

Ústí po změně stran odskočilo

Tato branka jakoby poznamenala celou druhou třetinu, kterou Ústí začalo přesně tak, jak zakončilo tu předchozí. Opět u toho byli Jan Kloz s Jaroslavem Roubíkem, na jehož dorážku slovenský strážce frýdecko-místecké branky nedosáhl. Ve třiadvacáté minutě však bylo opět vyrovnáno, po přihrávce od Klimši skóroval kapitán Tomáš Káňa, který tak potvrdil výbornou formu celé formace vedenou Ondřejem Kovařčíkem.

V čase 25:23 si ústečtí hokejisté vzali vedení zpět. Hes si na Šimbocha nepřišel, díky nedůrazné obraně ale Markulinec dostal čas na přihrávku k Janu Daleckému, před kterým byla už jen odkrytá branka. V osmadvacáté minutě Slovan utekl na rozdíl dvou gólů, když nabídnutou početní výhodu využil Vladimír Brož.

To ve druhém dějství nebylo z hostující strany ještě všechno. Juraj Šimboch, kterému se vůbec nepovedlo zopakovat výtečný páteční výkon z litoměřického ledu, totiž propustil nenápadnou střelu od modré čáry v podání Martina Wágnera - 3:6. Od této chvíle už domácí branku strážil Lukáš Daneček, jenž dvě vteřiny před sirénou zlikvidoval únik Doležala.

Frýdek-Místek předvedl famózní obrat

Za výrazně nepříznivého stavu se Frýdecko-místečtí přesto dokázali namotivovat a do poslední třetiny vstoupili jako vyměnění. Z velké aktivity domácí vytěžili branku naděje, tu ve čtyřiačtyřicáté minutě vstřelil po přihrávce Bohumila Janka Petr Kanko. Na konci 46. minuty se pak podruhé trefil i Tomáš Káňa, který lehce projel do pravého kruhu a z něj zakončil přesně pod horní tyč.

Po nepřesných pokusech Kanii a Franka se pak po dlouhé době předvedli i útočníci Ústí nad Labem, ovšem Lukáš Daneček čtyři hostující šance zmařil. Ve dvaapadesáté minutě Polárka explodovala nadšením, Ciencialovu střelu z levého křídla totiž Aron Chmielewski tečoval tak šikovně, že nasměroval kotouč za Martina Volkeho – vyrovnáno na 6:6!

Slovan se ze ztraceného vedení ale nepoložil, Gengel v protiútoku ale trefil pouze Danečka, který pak měl i kus štěstí, když mu pomohla pravá tyč. Paní štěstěna se v závěru fantastického zápasu přiklonila na stranu Frýdku-Místku. Čtyři minuty před koncem třetí periody se na pravé straně ze všech sil vypálil Vladimír Luka a zaskočil Volkeho, jemuž kotouč prošel za záda. Za stavu 7:6 se Slovan k žádné odpovědi už nezmohl, po faulu Vágnera totiž strávil poslední dvě minuty ve čtyřech.