Série proher je u konce, odnesly to České Budějovice
Frýdecko-místeckým se v devatenáctém kole WSM ligy povedlo utnout šňuru čtyř porážek, když v domácím prostředí pokořili českobudějovický Motor. Svěřenci trenérů Juříka a Malíka během druhé třetiny vedli už 4:1, v poslední dvacetiminutovce ale dvakrát inkasovali a nakonec se báli o vítězství až do poslední minuty, ve které na konečných 5:3 upravil skóre Jakub Matyáš.
19., sobota 29.10.2016, Hala Polárka
5:3
2:1, 2:0, 1:2
Šimboch (Daneček) – Roupec, Kania, L. Doudera, Štebih, Michal Roman, Matyáš, Adámek, Jeník – Klimša, Miloš Roman, Kanko – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Franek, Cienciala, Luka – Samiec, Meidl.
HC České Budějovice
Gába (Bláha) – Suchánek, Fillman, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Heřman – Kuchejda, Škoda, Babka – Šulek, Doktor, Žálčík.
Branky a nahrávky: 13. Cienciala, 15. Miloš Roman (Kania, Kanko), 23. Michal Roman (Cienciala, Franek), 37. Roupec (Chmielewski, M. Kovařčík), 60. Matyáš (Luka) – 19. Vráblík (Pavlin, Pajič), 46. Babka (Škoda, Pavlin), 50. Škoda (Pavlin, Babka). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Ganger. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 649. Střely na branku: 34:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Jiří Juřík: „Dneska nám ten zápas konečně vyšel.Celý zápas jsme předváděli poctivý výkon a tu výhru jsme si zasloužili. Konečně nám to tam spadlo, jsme rádi, že se kluci tlačili do brány, vytvářeli jsme si šance a podržel nás Juraj Šimboch.“

Úvod střetnutí patřil domácím hráčům, kteří si hned v první minutě vybojovali přesilovou hru. Během ní se musel ve svém brankovišti činit českobudějovický gólman Gába, který zneškodnil střely Štebiha, Chmielewského i Vladimíra Luky. Hostující tým o sobě dal poprvé výrazněji vědět až ve čtvrté minutě, nicméně Pajič v úniku vůbec netrefil branku.

O pár chvil později si šel za katr na čtyři minuty sednout Petr Kanko, ovšem Jihočechům se v přesilovce vůbec nezadařilo a po faulu Heřmana šli rovněž do čtyř. Ani za nestandardního počtu hráčů se ale brankáři moc nezapotili, jedinou zajímavější střelu vyslal z mezikruží Fillman, avšak na překonání Šimbocha to nestačilo. Slovenský strážce domácí branky vzápětí zneškodnil i pokus Heřmana, načež na druhé straně neuspěl Michal Roman.

Po půlce první třetiny domácí špatně střídali, čehož ve výsledku vůbec nelitovali. V oslabení se totiž prosadil David Cienciala, jenž zachytil puk na modré a zcela sám před Gábou nezaváhal. V čase 14:10 se hala Polárka radovala podruhé, když po faulu Jakuba Doktora vypálil Kania a Gába s následnou tečí mladíka Miloše Romana už nic udělat nemohl. Třetí trefu rysů mohl přidat Chmielewski, který ale trefil pouze horní tyč. V závěru úvodní části se naopak Českobudějovičtí dostali na dostřel, početní výhodu 4 na 3 využil Roman Vráblík.

Začátek druhé dvacetiminutovky opět patřil mužům v rudých dresech. Ondřej Kovařčík, Cienciala a Luka své šance ještě neproměnili, avšak v čase 22:19 se už skóre změnilo. Zasloužil se o to Michal Roman, který při dorážce Ciencialovy střely zakončil přesně mezi Gábovy betony. Aktivita rysů pokračovala díky trestu Jakuba Babky, celá řada následných šancí ale kýženou čtvrtou branku nepřinesla, blízko tomu byl Michal Kovařčík, ovšem také on narazil na neprostupnou brankovou konstrukci.

V sedmadvacáté minutě byl zápas na chvíli přerušen, stejně jako před sedmi dny totiž nevydržel jeden z dílů tvrzeného skla, které se muselo vyměnit. Po neplánované pauze opět zahrozili Frýdecko-místečtí, gólem ale neskončil únik Luky ani zakončení aktivního Ciencialy. V dalších minutách se více hrálo před Šimbochem, který nejprve zneškodnil několik pokusů Pajiče a poté musel se svými spoluhráči čelit dvojnásobnému oslabení.

David Roupec s Jakubem Matyášem z trestné lavice žádnou branku neviděli, jakous takous šanci měli pouze Heřman s Chovanem, kterým se ale snížit nepovedlo. Potrestat neproměněnou početní výhodu mohl záhy Matyáš, který se však dostal příliš blízko brankáři a za něj puk nezasunul. Skóre se tak změnilo až v blížícím se závěru druhé třetiny, konkrétně v sedmatřicáté minutě, když po neúspěšné akci Chmielewského a Michala Kovařčíka bez rozmyslu vypálil David Roupec a z osy hřiště prostřelil Gábu počtvrté.

Třígólový náskok jakoby frýdecko-místecké hokejisty během druhé přestávky až příliš ukonějšil. Jihočeši naopak nechtěli dát svůj kůži lacino a za výrazně nepříznivého stavu ještě zabojovali. Jiskřičku naděje hostům chvíli po skončení přesilovky vykřesal Jakub Babka, na jehož zakončení z levé strany Šimboch nedosáhl. Korigující branka hráče Motoru pochopitelně nabudila, další střely z hokejek Pajiče, Suchánka nebo Šulka ale za zády domácího brankáře tentokrát neskončily.

Kontaktní trefa na sebe přesto nenechala dlouho čekat, deset minut před koncem třetí třetiny výrazně znejistil domácí publikum Vladimír Škoda, který neměl problém dorazit vyraženou střelu svého kolegy Žigy Pavlina. Českobudějovičtí poté měli ještě dostatek času na vyrovnání, domácí ale několik kritických minut přečkali bez úhony a v poslední minutě si už mohli hlasitě oddechnout, střelou do opuštěné branky Motoru o tříbodovém vítězství Frýdku-Místku rozhodl Jakub Matyáš.