Rysi surfují na vítězné vlně: FM versus Ústí 4:2!
V rámci 29. kola WSM ligy přivítali hráči Frýdku-Místku na svém kluzišti tým z Ústí nad Labem. Svěřenci trenérského dua Juřík-Malík od úvodu diktovali tempo hry a severočeského soka dokázali zdolat poměrem 4:2. Branky Slezanů postupně zaznamenali Aron Chmielewski, Jakub Matyáš, Ondřej Kovařčík a Lukáš Jašek.
29., středa 30.11.2016,
4:2
0:0, 2:2, 2:0
Šimboch (Daneček) – Kania, Adámek, Michal Roman, Matyáš, L. Kovář, Štebih, M. Jáchym – Chmielewski, Pechanec, Klimša (C) – Marek Růžička (A), Cienciala (A), Franek – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Samiec, Miloš Roman, Christov.
HC Slovan Ústí nad Labem
Soukup (Volke) – Bernad, M. Vágner (C), Kasík (A), Zajíc, Husák, Přindiš, Skočovský – Melka, Roubík (A), Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Macek, Navarra.
Branky a nahrávky: 30. Chmielewski (L. Kovář, Pechanec), 33. Matyáš (Kania, Pechanec), 48. O. Kovařčík (Jašek, Kania), 54. Jašek (Štebih, M. Kovařčík) – 27. Loskot (Gengel), 33. Poulíček (M. Vágner, Melka) Rozhodčí: Doležal – Zídek, Polák Vyloučení: 3:5 Využití: 1:0 Střely na branku: 33:39 Diváci: 1 479
Marek Malík (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): "Jsme rádi, že se nám povedlo potvrdit vzestupný trend formy. S první polovinou utkání ale nemůžeme být zcela spokojení. Byli jsme v lehkém útlumu, který nás provázel první čtvrtinou. V kabině jsme si to museli vyříkat, kluci se poté zvedli. Mužstvo se semklo a třetí třetina už byla podle našich představ.

Do středečního souboje vstoupili domácí v dobrém psychickém rozpoložení. Z venkovního trojutkání přivezli kompletní bodovou sbírku a taky v úvodu konfrontace s Ústím byli aktivnějším týmem. Velkou chuť do hry měl především Aron Chmielewski, který se z levého křídla dral do zakončení, ovšem ve finální fázi mu hostující obrana dokázala puk odebrat.

Slovan se poprvé výrazněji projevil začátkem páté minuty, kdy se Marek Loskot nečekaně vyřítil zpoza domácí branky, ale z bezprostřední blízkosti na Šimbocha nevyzrál. Severočeši byli blízko vedoucí brance chvíli poté. Doležal prudce vypálil a kotouč z jeho hole orazítkoval brankovou konstrukci. Domácí vycítili šanci v přesilovce, ale střely od modré postrádaly přesnost a razanci. Hokejistům z haly Polárka bylo velice horko na přelomu první a druhé části hry, kdy Slovan hrál početní výhodu 5 na 3. Veškeré pokusy ovšem likvidoval spolehlivý Šimboch.

Úvodní gól tak padl teprve ve 27. minutě, kdy střelu Ladislava Gengela domácí brankář vyrazil před sebe a pohotový Marek Loskot už věděl, co s kotoučem udělat - 0:1. Jenže radost hostů trvala jen tři minuty. Prudký projektil od modré v podání Lukáše Kováře sice Jakub Soukup zpacifikoval, ale na dorážku Arona Chmielewského už byl krátký -1:1! Polský reprezentant oslavil gól tradičním způsobem - vzdušným polibkem manželce Paulině stojící na ochozu za brankou.

V polovině 33. minuty už Frýdek-Místek vedl. Početní výhodu nekompromisně ukončila ostrá a naprosto precizní pumelice Jakuba Matyáše do pravého horního rohu Soukupovy klece - 2:1! Radost domácích hráčů však měla jepičí život. Za pouhých 14 vteřin potrestal laxnost defenzivy ústecký Patrik Poulíček, který se prosadil dorážkou z mezikruží - 2:2.

Do třetí třetiny se tedy šlo za nerozhodného stavu, ale Slezan byl přece jen o něco hladovějším týmem a urputně toužil po třech bodech. Hlavním "architektem" rozdílové trefy byl Lukáš Jašek, který v útočném pásmu duchapřítomně přenechal puk Ondřejovi Kovařčíkovi. Talentovaný mladík se s ničím nerozpakoval a krásnou střelou pod horní tyč potěšil zraky frýdecko-místeckého obecenstva - 3:2!

Definitivní výsledkovou tečku stanovila nádherná akce domácích z 54. minuty. Slovinský bek Miha Štebih naznačil střelu, nakonec však narýsoval optimální pas pro Lukáše Jaška, který už z pravého kruhu pouze šikovně nastavil čepel své hole a puk elegantně zaplul do ústecké sítě - 4:2.

V závěru sice Slovan sympaticky vyvinul značnou snahu o alespoň kosmetickou korekci výsledku, ale kompaktně hrající domácí hokejisté si cenný triumf už nenechali vzít. Čtvrtá výhra Rysů v řadě znamená posun blíž ke středu tabulky WSM ligy!