Chance Liga - 20. kolo (st 31.10., 18:00)

HC Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek

4:2
(0:0, 2:1, 2:1)
HC Stadion Litoměřice

HC Stadion Litoměřice


Arena: Hala Polárka, diváci: 1004

Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 21. Žovinec (Husák, Kofroň), 35. J. Kalus (Machala, Rudovský), 41. Martynek (Rudovský, Bartko), 60. Machala (Kofroň) – 38. M. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 44. Gaspar (Flynn). Rozhodčí: Petr Přikryl, Vojtěch Fiala – Karel Lukš, Jiří Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1004.

HC Frýdek-Místek: Hlaváč – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, Krisl – Hladonik, Mikulík (C), Kofroň – Martynek (A), Novotný, Klimša (A) – J. Kalus, Peterek, Raška – Rudovský, Przybyla, Christov – Machala.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Pavlas (C), Gaspar, Smetana (A), Kvasnička, Jebavý (A), Dluhoš – M. Kadlec, J. Kloz, Korkiakoski – Rousek, M. Zadražil, Voženílek – Flynn, Jirásek, Machač – Šik, M. Havelka, J. Dvořák.


Rysi porazili šesté Litoměřice v tabulce 4:2

31.10.2018 | Markéta Mikeschová

Další den, další zápas. Dnes s Litoměřicemi. Úvodní třetina byla bez gólu. Dech se přihlížejícím zatajil, když Jan Hladonik škaredě narazil do mantinelu. Po zbytek třetiny se na ledě už neobjevil. Do druhé třetiny nastoupil. V té padly už i branky. Dvě na straně domácích a jedna na straně Litoměřic. V poslední periodě přidali Frýdečtí ještě dvě branky a hosté jednu. To znamená, že body zůstaly doma.

V první třetině nebyl k vidění ani jeden gól, puk putoval z jedné strany hřiště na druhou. Byl však zraněn domácí hráč Jan Hladonik. V boji se spoluhráčem ošklivě narazil hlavou do mantinelu a v doprovodu spoluhráčů odcházel z ledu, následně odešel do kabiny. Do velké šance se dostal frýdeckomístecký Jan Zahradníček, ale jeho příležitost zneškodnil Tomáš Král.

Na druhou třetinu byl Honza Hladonik připravený. Kdo byl ale také připravený, byl Dušan Žovinec se svou ránou od modré čáry, kterou překonal Krále. Jan Kalus a Ondřej Machala společně dostali kotouč do útočného pásmu. Poté Machala vystřelil směrem ke Kalusovi, který měl nastavenou hokejku, od níž se puk odrazil do branky. Hosté ale stihli dát gól, když byli Slezané ve čtyřech. Martin Kadlec dostal přihrávku od Markuse Korkiakoskiho a rána Kadlece prosvištěla do frýdecké sítě.

Třetí perioda přinesla pěknou podívanou. V čtyřicáté první minutě skóroval Rostislav Martynek do prázdné branky, která se před ním naskytla. Větší šanci na dorovnání a zisk bodů poskytl svému týmu Michael Gaspar, který se dostal k vyraženému kotouči a dopíchl jej za rozvaleného Hlaváče, který se snažil zakročit betonem, ale byl příliš krátký. Třicet osm vteřin vletěl puk do prázdné brány směrem od Ondřeje Machaly, když se hosté pokoušeli vrátit do hry v šesti bez brankáře.

Ohlasy k utkání

HC Frýdek-Místek

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Velmi těžký zápas. Je super, že jsme před pauzou získali tři body. Litoměřice jsou kvalitním soupeřem, mají spoustu mladých hráčů. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ale musím smeknout před Honzou Hlaváčem, který nás v důležitých chvílích podržel. Díky tomu jsou tři body doma, z toho mám velkou radost.HC Stadion Litoměřice

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Samozřejmě jsme zklamaní, že jsme neodvezli nějaký bod, ale vedli jsme vyrovnané utkání, poměrně rychlé, ale byli lepší v koncovce.


Nábor

Generální partneři

Třinecké železárny Moravia Steel MSK

Hlavní partneři

BacatoChance Liga VÚHŽ Radegast Jagrteam ARC - impex TSR Wafarex M Steel Project OC Frýda

Partneři

Royal Cargo
Febe Craft
Koma
Bulawa
Sportplex
Frymel
3CSAD
Nutrapluss
Next Reality

Partneři mládeže

Statutární město FM Moravskoslezský krajSatum Technické služby Epogearmot Vaculova Ekomor Autodoprava Jan Rypka