Frýdek-Místek nastřílel Novému Jičínu jedenáct branek!
Frýdecko-místečtí byli opět nekompromisní a suverénní, Nový Jičín přestříleli vysokým poměrem 11:3! Hattrickem se blýskl nejproduktivnější hráč Vladimír Luka, dvěma góly pak Marek Růžička. Velký dík patří také fanouškům, kteří celý zápas domácí tým velmi hlasitě podporovali.
9., sobota 10.10.2015, Hala Polárka
11:3
5:2, 3:1, 3:0
Daneček (Šimboch) – Dresler, Jeník, Heider, Krutil, Foltýn, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kowalczyk, Kovařčík, Schwarz, Káňa, Meidl, Růžička, Luka, Jaroš, Christov
HK Nový Jičín
Chvostek (Kohn) – Flašar, Hruška, Hoďa, Vašut, Horák, Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Klečka, Mikšan, Lehečka Zdeněk, Macháček, Málek, Kratochvíl, Ižacký, Novotný, Uhlár
Branky a nahrávky: 3. Meidl (Růžička, Kvapil), 8. Luka (Káňa, Christov), 11. Růžička (Meidl), 15. Káňa (Foltýn, Piecha), 20. Luka (Káňa, Christov), 29. Růžička (Klimša), 30. Schwarz (Sonnek), 38. Franek (TS), 46. Sonnek (Franek), 50. Luka (Christov), 50. Piecha (Kovařčík, Jaroš) – 1. Zdeněk (Vašut, Ižacký), 5. Lehečka (Kabeláč), 32. Ižacký (Zdeněk). Vyloučení: 9:11, navíc Flašar 10 minut a Gebauer trest do konce utkání (oba Nový Jičín) Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1418. Průběh utkání: 5:2, 3:1, 3:0.
Mgr. Jiří Juřík: Ten začátek byl takový divoký. My si myslíme, že to branka nebyla. Byla tam díra v síti, ale řekl bych, že to kluky správně nakoplo a po té první třetině už v celém zápase dominovali. Jsme rádi, že nakonec padlo tolik branek, protože jsme se tam trápili a nebyli jsme spokojení s výkonem v Porubě, kde se nám střelecky nedařilo. Takže jsme rádi, že se teď trošku i to štěstíčko přiklonilo k nám a že si kluci spravili po středečním utkání náladu.

Kuriozita nás čekala hned v úvodní minutě utkání. Hosté totiž dostali puk do brány, vzápětí ale rozhodčí branku neuznali, jelikož se podle všeho dostala do branky dírou v síti. S tím Novojičínští značně nesouhlasili a na protest proti výroku rozhodčích odešel celý tým do šatny. Zhruba po deseti minutách se hosté vrátili na led, gól jim nakonec byl uznán a hra mohla pokračovat. Mezi prvního střelce se tedy zapsal Jiří Zdeněk. Domácí si to však nenechali líbit a bleskově odpověděli, když využil přesilovku Radek Meidl a srovnal tak stav utkání. Hned o dvě minuty později už však byl Nový Jičín opět ve vedení, když se dokázal prosadit Jakub Lehečka. Frýdek-Místek na odpověď znovu nečekal moc dlouho a v osmé minutě srovnal po přihrávce Káni Vladimír Luka. Uběhly pouze tři minuty a domácí otočili stav zápasu na svoji stranu, do vedení poslal Frýdek-Místek Marek Růžička, který využil nepřehledné situace před brankou Chvostka. Hosté poté nabídli domácím dvojnásobnou přesilovku, kterou využil Tomáš Káňa. Ten tečoval dělovku Foltýna, jenž pálil od modré čáry. Ani to Frýdecko-místeckým nestačilo a v úplném závěru první třetiny přidal svoji druhou branku Vladimír Luka.

V první polovině druhé třetiny jsme viděli převážně fauly obou týmů. Ve 28. minutě se však prosadili opět domácí, tentokrát přidal svůj druhý gól v utkání Marek Růžička, kterému poslal povedenou přihrávku před odkrytou bránu Klimša. O pouhou minutu později se celá Polárka radovala znovu, jelikož Jakub Schwarz přidal sedmou branku domácích. Na tento gól ale pro změnu dokázali reagovat hosté, kteří se dostali do přečíslení dva na jednoho a po povedené kombinaci Zdeňka a Jakuba Ižackého skončil puk v síti. Novojičínští poté nezvládli vyřešit únik Franka jinak než hákováním, za což bylo proti jejich brance nařízeno trestné střílení. To zvládl Tomáš Franek parádně a Chvostka bez problémů překonal.

Závěrečnou třetinu už měli domácí plně pod kontrolou. Krátce po jejím startu přidal již devátou branku Jan Sonnek, který se dostal k odraženému puku a v pádu dokázal zavěsit kotouč do pravého horního rohu. Fanoušci chtěli samozřejmě na světelné tabuli vidět svítit kulaté číslo a hnali svůj tým za dalším gólem. Jejich přání vyslyšel nejproduktivnější hráč soutěže Vladimír Luka, který stylově dokončil svůj hattrick desátým gólem domácích. O pouhých šestadvacet sekund později přidal jedenáctou a zároveň poslední branku Martin Piecha, kterému zpoza brány přihrál Kovařčík. Poté už se rozhodnuté utkání dohrávalo ve volnějším tempu. Fanoušci si tento výsledek samozřejmě užívali a Polárkou několikrát proběhla mexická vlna.