Frýdek-Místek "B" nestačil na Bohumín a sezona mu končí ve čtvrtfinále
Frýdek-Místek "B" ani ve druhém zápase čtvrtfinálové série, tentokrát doma, nestačil na Bohumín. Dlouho domácí drželi těsnou ztrátu 0:1, až ve třetí třetině začalo padat více branek. Hosté si vytvořili vedení 4:0, ale Slezané se nevzdali a dokázali ještě snížit na 2:4. Vyrovnat se jim už ale nepovedlo, naopak ještě jednou inkasovali do prázdné branky a prohráli 2:5. Tím sezona Frýdku-Místku "B" končí.
2. Čtvrtfinále, sobota 17.2.2018, hala Polárka
2:5
0:1, 0:0, 2:4
HC Frýdek-Místek "B"
Horváth – Gottwald, Srníček, Carbol, Niedoba, Hamhal Ter, Flegr, Gonos, Fojtík (A) – Mičulka, Ševčík (C), Janečka, Slovák, Fiala, Heralt, Zberovský, Vacula, Pastor, Ondráček, Polášek, Vančo-Minařík (A)
HC BOSPOR Bohumín
Unzeitig – Javín (A), Čahoj, Zátopek, Ovčaří, Čintala, Kropka, Besta – Mikšan (A), Ivan (C), Putniorz, Šmíd, Tobola, Fejko, Kovalski, Vlček, Buba, Špak, Kopún, Holý
Branky a nahrávky: 50. Slovák, 55. Ševčík (Niedoba, Slovák) – 10. Ivan (Javín, Putniorz), 45. Holý (TS), 45. Kopún (Fejk, Šmíd)), 49. Šmíd (Javín), 60. Ivan (Tobola, Fejko). Vyloučení: 5:8, navíc Zátopek (Bohumín) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek "B"): Sezona nám skončila. Narazili jsme na kvalitní mužstvo se zkušenostmi. Dneska se oproti tomu prvnímu zápasu nikam nehnali, byli trpěliví a trestali. My jsme měli velice dobré pasáže, kdy jsme si vytvářeli tlak i šance, ale bohužel se k nám ty puky neodrazily a ten náš gól přišel pozdě a už to byla taková křeč.

V první třetině hokej nestihl nabrat pořádné tempo, na obou stranách bylo celkem hodně vyloučených hráčů. Obě mužstva si dokonce zahrála i přesilovku pět na tři, kterou ale nedokázala využít. Když se hrálo pět na pět, hra byla vyrovnaná, mírně více ze hry měl Bohumín.

A byli to právě hosté, kteří vstřelili jedinou branku první dvacetiminutovky. Rychlou kombinaci úplně rozebrali statickou obranu domácích a kapitánu Marku Ivanovi už jen stačilo usměrnit puk do prázdné branky.

Ve druhé třetině byl obraz hry podobný, jen už se tolik nevylučovalo. Brankář Ondřej Horváth, který chytal opravdu skvěle, mnohokrát své mužstvo podržel a držel stav 0:1.

Dvě velké šance měli také domácí. Pokaždé to byl Patrik Ondráček, který mohl vyrovnat, ale vždy bylo něco proti. V první šanci při zakončení zlomil hokejku. A o pár minut později zahodil šanci příliš vysokou střelou.

Ve třetí třetině domácí na chvíli vypadli z role a vymstilo se jim to. Během jedné minuty dvakrát inkasovali a v tu chvíli už bylo těžké s utkáním něco dělat. Nejprve se z trestného střílení prosadil Marek Holý, puk zasunul mezi Horváthovy betony. O 32 sekund později už to bylo 3:0 pro Bohumín, tentokrát kotouč za ležícího Horvátha poslal Marek Kopůn.

A kanonáda Bohumína ještě neskončila. Ve 49. minutě se prosadil přesnou střelou k tyči z levého kruhu Jan Šmíd. Naději pak ještě dal Frýdku-Místku Petr Slovák. Tomu se povedlo překvapit brankáře Jana Unzeitiga střelou pod horní tyčku. A v závěru se ještě v Polárce zrodilo drama. Díky důrazu před brankou se prosadil Vojtěch Ševčík.

Zápas ale definitivně uzavřel gólem do prázdné brány Marek Ivan, a tak Bohumín zvítězil 5:2 a postoupil do semifinále Krajské ligy. Frýdku-Mísktu "B" sezona končí.