Frýdecko-Místečtí muži "B" úřadovali na ledě Nového Jičína
Béčko týmu Frýdku-Místku se v pátek 8. září vydalo k dalšímu přípravnému utkání. Soupeřem byli novojičínští hokejisté, kteří v Krajské lize mužů nastupují rovněž s týmem mužů „B“. První měření sil těchto dvou soupeřů dopadlo lépe pro družinu Reného Slaniny, když Nový prohrál v hale Polárka 3:0.
Příprava, pátek 8.9.2017, Nový Jičín
2:9
0:2,1:2,1:5
HK Nový Jičín B
Sonnek (Palička) - Hudec, Pelikán, Merenda, Lyzák, Hradil, Holáň, Najvar, Humplík, Lukáš, Škubala, Hermann, Juříček, Tvrdý, Hájek, Sušeň
HC Frýdek-Místek "B"
Horváth (31. Dobečka) - Golasovský, Filip, Vančo-Minařík, P. Gonos, Skalický, Heralt, Sluštík, Fojtík, Mičulka, Fiala, Vacula, Zberovský, Ondráček, Hamhalter, Carbol, Šváňa, Niedoba, Krása
Branky a nahrávky: 28. Hermann (Lukáš, Sušeň), 55. Lukáš (Najvar) - 4. Vacula (Ondráček), 12. Hamhalter (Sluštík, Skalický), 32. Vacula (Mičulka, Skalický), 34. Sluštík (Carbol, Šváňa), 41. Mičulka, 43. Hamhalter (P. Gonos, Sluštík), 49. Mičulka (Sluštík, Golasosvký), 54. Sluštík (Vacula), 55. Ondráček (Hamhalter (Zberovský) Vyloučení: 3:7. navíc Hradil 10 minut (Nový Jičín). Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.
René Slanina (trenér Frýdku-Místku): Myslím si, že jsme odehráli celkem slušné utkání, ve kterém si kluci vyzkoušeli další situace z tréninku. Nejpovedenější byla třetí třetina, ve které jsme soupeře jednoznačně přehráli.

Aktivnější od zahájení utkání byla hostující družina, která si v závěru druhé minuty vynutila nedovolený zákrok domácího Hradila. Početní výhoda zůstala nevyužitá, ale pouhé dvě vteřiny po návratu potrestaného domácího hráče, se už hráči v bíločervených dresech radovali, když Petr Vacula prostřelil Sonnka – 1:0. Po vstřelené brance byla aktivita vidět pouze na straně Frýdku-Místku, který zaměstnával domácího brankáře. Ten jejich pokusům odolával i s dávkou štěstí, protože jeho zákroky byly často nejisté. Změnu skóre nepřinesla ani další početní výhoda hostujícího týmu. Naopak to byli domácí, kteří se radovali z vyrovnání, ale jejich radost byla pro gól rukou zbytečná. Hlavní rozhodčí v této situaci odmítl jakékoli diskuze. Další nebezpečnou šanci mohli diváci vidět v 8. minutě, kdy se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení Frýdecko-místečtí, ale bez gólového zakončení.

Až na začátku 12. minuty poslal přesnou přihrávku po modré kapitán Sluštík a připravený Lukáš Hamhalter přesnou ranou poslal puk za záda Sonnka – 2:0. V dalším útočném počínání to s napadáním přehnal Niedoba, který si vykoledoval trest za nedovolené bránění. Hra ve čtyřech nedělala hráčům ze severovýchodního koutu republiky žádné problémy. Naopak to museli být domácí, kteří čelili několika výpadům Frýdku-Místku a mohli tak být rádi za to, že úvodní dvacetiminutovka skončila pouze dvoubrankovou ztrátou.

Do druhého dějství naskočili hostující hráči opět velmi aktivně a zkraje 22. minuty po Mičulkově ráně zvonila branková konstrukce Nového Jičína. Ani další šance neskončily gólem. Největší šanci si připravil Jan Carbol, který ve vlastním oslabení ujel domácím hráčům po pravém křídle, ale jeho zakončení úspěch nepřineslo. Odpověď však přišla na druhé straně, když se v početní výhodě trefil Tomáš Hermann a snížil na 1:2. O vítězi druhé periody rozhodly další dva góly Frýdku-Místku v rozmezí tří minut. Ve své šanci ve 32. minutě neuspěl Mičulka, ale k odraženému puku se dostal nejrychleji Petr Vacula, který poslal kus černé pryže do branky – 3:1. Při další šanci stál na správném místě kapitán Jan Sluštík, jehož projektil zamířil za záda novojičínského brankáře – 4:1. Frýdecko-Místečtí byli i nadále lepším týmem, ale další gól už nepřidali, a tak po druhé siréně se odcházelo do šaten za stavu 4:1 z pohledu Frýdku-Místku.

Brankové hody nabídla třetí třetina, ve které vše odšpuntoval Tomáš Mičulka. Ten rozjásal své spoluhráče po 45 vteřinách hry ve třetí části – 5:1. Domácí se museli mít pořád na pozoru, jelikož akce hostujícího týmu byly velmi nebezpečné. Ve 43. minutě putoval puk po ose Jan Sluštík – Patrik Gonos – Lukáš Hamhalter a posledně jmenovaný zasadil domácímu výběru další branku – 6:1. V nebezpečné akci se ve 46. minutě objevil Lukáš Zberovský, ale ten na domácího strážce brankoviště nevyzrál. Domácí ať dělali, co dělali, tak na Dobečku, který vystřídal Horvátha, se jim recept nedařilo najít. Zcela opačně to dopadlo na druhé straně kluziště, kde dorážel puk do prázdné branky Tomáš Mičulka7:1. Po několika dalších nebezpečných šancích se v signalizované výhodě do zakončení dostal Jan Sluštík, jehož zakončení přineslo osmou branku – 8:1. Rozjetá družina Frýdku-Místku nevěděla, kdy zastavit, a o necelou minutu později se mezi střelce zapsal taky Patrik Ondráček 9:1. Novojičínští se i za rozhodnutého stavu nevzdali a na devátý zásah hostů bleskově zareagoval Lukáš Petr, který snížil na 2:9. Dotočit desítku mohl v polovině 58. minuty Lukáš Zberovský, který ovšem nedokázal správně nasměrovat puk do opuštěné domácí branky.

Frýdek.-Místek „B“ v odvetě na ledě Nového Jičína zaznamenal další vítězství a v přípravě ho zatím zdobí čtyři výhry.

Další zápas čeká hokejisty Frýdku-Místku v neděli 17. září, kdy od 14 hodin přivítají v hale Polárka dalšího účastníka Krajské ligy mužů, kterým je Studnéka.