Bodová série rysů skončila. Po třech vítězstvích nestačili na Třebíč
Reportáže
Po třech vyhraných utkáních, ve kterých získal Frýdek-Místek dohromady osm bodů, přišla ve 12. kole porážka. Rysi odcestovali na led Třebíče a na místní Horáckou Slavii nestačili v poměru 0:4. Po bezbrankové první třetině si domácí vybojovali během tří minut v prostřední části dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině pak skončily v brance Danečka další dva kotouče, naopak domácí brankář Pavel Jekel potvrdil své čisté konto. Třebíč dnes nekompromisně trestala fauly Frýdku-Místku, všechny čtyři góly vstřelila v přesilových hrách.
12., středa 11.10.2017, Mann+Hummel Aréna
4:0
0:0, 2:0, 2:0
SK Horácká Slavia Třebíč
Jekel – Nedbal, L. Vágner, Hort, Čejka, Spurný, Půža – R. Erat, Dolníček, Jan Wasserbauer – Kristl, Diviš, Vodný – Kratochvíl, T. Havránek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, Malec.
HC Frýdek-Místek
L. Daneček – Bartko, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, D. Stránský, Piegl – Kvasnica, Bajtek, Kafka – Kofroň, Mikulík, Christov – Klimša, Przybyla, J. Kalus – Flok, Molina, Kaukič.
Statistiky
Branky a nahrávky: 35. Diviš (Dolníček), 39. Dolníček (Nedbal, R. Erat), 43. R. Erat (Diviš, Nedbal), 50. Kusko (T. Havránek, Kristll). Rozhodčí: Čech, Obadal – Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:8. Využití: 4:0. Oslabení 0:0. Diváků: 932. Střely na branku: 29:17.
Ohlasy
Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): Nám se ten zápas hodnotí líp. První třetina byla taková vlažná, nebylo to ono. Chyběl důraz v osobních soubojích, větší agresivita u brány. Jsme rádi, že jsme využili přesilovek, protože na tom pracujeme a myslím, že i oslabení jsme odehráli výborně. Jsme rádi, že se nám podařilo to utkání rozhodnout v přesilovkách.
Jiří Juřík (HC Frýdek - Místek): Nám se to dnes hodnotí těžce, protože ten zápas nám vůbec nevyšel, všechno podstatné se rozhodovalo v oslabeních a přesilových hrách. Nám se dnes nepodařilo ani ubránit, ani vstřelit gól, kdežto soupeř byl tady v tomto produktivní a všechny čtyři góly dával v přesilovkách, takže si myslím, že to je to, co dnes rozhodlo. Dnes jsme nebyli tak disciplinovaní, jak jsme byli v minulých zápasech. Myslím si, že nás ovlivnila i únava po zápase se Vsetínem.

Po třech po sobě jdoucích výhrách hostů a třech po sobě jdoucích prohrách domácích dnes Horácká Slavia vzala HC Frýdek – Místek vítr z plachet a sama se pěkně zhluboka nadechla.

Během prvních deseti minut si oba týmy vymezovaly hranice a zároveň si vyjasňovaly, který tým bude dnes tím lepším. Dynamická hra na obou stranách ledové plochy v plném počtu hráčů však nepřinesla gól. Až druhá desetiminutovka naznačila, v jakém duchu se utkání ponese nadále. Vyloučení domácího Tadeáše Krále v patnácté minutě bylo prvním z dnešních deseti dvouminutových trestů, ve kterých se nakonec lépe osvědčili Horáci.

autor: www.hstrebic.cz

V prvním oslabení si domácí vedli slušně a zvládli i hru tří na pět, kdy byl osmnáct sekund před návratem Krále na led potrestán Lukáš Hort. Sotva se Horácká Slavia trochu vzpamatovala, byl po sporném zákroku na brankáře hostů Danečka vyloučen Richard Diviš a Třebíč byla znovu ve třech. Až padesát sekund před koncem první třetiny byli domácí konečně v plném počtu a do kabin odcházeli řádně „odšťavnění“.

autor: www.hstrebic.cz

Po půl minutě druhé třetiny se znovu vylučovalo a znovu na straně domácích. V okamžiku, kdy na trestnou lavici za hru vysokou holí odjížděl Lukáš Vágner, mohlo se zdát, že soudcovský metr je dnes jaksi podivně kalibrován. O necelé tři minuty později se však ukázalo, že se měří spravedlivě oběma mužstvům. Za držení protihráče si dvě minuty poseděl jmenovec mastnického rodáka Jan Zahradníček.

První přesilovku sehráli Horáci pohledně. Hru v početní výhodě si znovu pocvičili ve dvacáté deváté minutě po vysoké holi Kafky a v třicáté čtvrté znovu, to když Rysů bylo na ledě víc, než umožňují pravidla. A tuto šanci si třebíčští už nenechali vzít. Třebíč se dostává do vedení po kombinaci dvou hráčů, kdy se k dorážce po střele Dolníčka dostal RICHARD DIVIŠ, který vystřelil kotouč do prázdného prostoru nad ležícím brankářem hostů.

autor: www.hstrebic.cz

V krátkém sledu byli po vstřelení první branky domácích vyloučení další dva hráči hostujícího týmu a na dva nula zvýšil v početní výhodě pět na tři DAVID DOLNÍČEK , který dokázal proměnit nabídku od Nedbala z pravé strany. Na konci druhé třetiny se znovu vylučovalo na straně Třebíče a tak domácí do poslední části hry vstoupili v oslabení.

To ustáli, neinkasovali, ale naopak holí ROMANA ERATA ve čtyřicáté třetí minutě opět v početní výhodě zvýšili na tři nula. Do konce třetí minuty se trestalo ještě pětkrát a i poslední čtvrtý gól z hole SILVESTERA KUSKA padl v početní výhodě.

Horácká Slavia dnes dokázala, že početní výhody dokáže využít a i hra v oslabení ji dnes nečinila větších potíží. Zvláště - je-li jako dnes - jištěna bezchybným Pavlem Jekelem.