Béčko zahájilo sezonu vítězstvím 7:5 nad Rožnovem pod Radhoštěm
Hokejisté B mužstva Frýdku-Místku vstoupili do sezóny Krajské ligy úspěšně. Rožnov pod Radhoštěm přestříleli 7:5. Rožnov v průběhu utkání i několikrát vedl, ale od druhé třetiny už měli navrch rysi a dařilo se jim udržovat vždy minimálně jednobrankový náskok.
1. , sobota 23.9.2017, Hala Poláka
7:5
1:2, 4:1, 2:2
HC Frýdek-Místek "B"
Horváth – Golasovský, Fojtík, Vančo-Minařík, Hamhater, Gottwald, Niedoba, Flegr, Mičulka, Sluštík, Janečka, Slovák, Fiala, Vacula, Heralt, Šváňa, Carbol, Zberovský, Ondráček, Ševčík
HC Rožnov pod Radhoštěm
Mizera - Švrček, Tůma, Mynarčík, Valentík, Holý, Mikuš, Kroupa, Skopal, Vyvíjal, Prycl, Kunčický, Švajda, Dostál, Krejčí, Štefek, Cveček, Fojtů
Branky a nahrávky: 6. Zberovský (TS), 22. Slovák (Gottwald, Niedoba), 25. Janečka (Mičulka, Fojtík), 26. Vacula (Fiala, Heralt), 39. Sluštík (Mičulka), 45. Fiala (Slovák, Niedoba), 57. Slovák (Mičulka) – 6. Kunčický (Švajda, Valentík), 10. Švrček (Prycl, Kunčický), 24. Tůma (Cvečka), 41. Prycl (Kunčický), 56. Skopal (Vyvíjal, Holý). Rozhodčí: Jeřábek – Klimek, Puczok. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 250.
Tomáš Snášel (HC Frýdek-Místek "B"): Pro nás to bylo první utkání, úplně nová soutěž. Byli jsme nervózní ze všech stran, diváci přišli, kluci se chtěli předvést a z toho pramenilo naše nadšení a elán. Nicméně, také to přinášelo hrozně moc individuálních chyb. Byl to zápas se šťastným koncem pro nás, musíme si ale pohlídat zbytečné fauly v útočném pásmu, protože dneska jsme soupeři v tomto vyloženě nahráli. Měli spoustu přesilovek, spoustu možností z našich hloupých chyb a těch faulů v útočném pásmu. Za vítězství jsme ale strašně rádi a snad to bude takhle pokračovat.
Lubomír Poruba (HC Rožnov pod Radhoštěm): Dobrý hokej, dobrý sport, Frýdek byl trošičku šťastnější. Byl trošku lepší, spadlo mu tam o ty dva góly více. My jsme spokojení, i když jsme chtěli bod.

První pětiminutovku, při které se obě mužstva spíše jen oťukávala, rázně ukončila šance Lukáše Zberovského, který ujížděl sám na brankáře Mizeru. Frýdecko-místecký útočník byl při svém zakončení zahákován, a tak dostal druhou šanci v podobě trestného střílení. To provedl bezvadně, zasunul puk mezi Mizerovy betony a otevřel skóre zápasu.

Domácí si ale vedení užili pouhých deset sekund. Pod rychlou odpověď hostů se gólovou trefou podepsal Jan Kunčický. V polovině první třetiny pak Rožnov dokonal obrat, když Horvátha překonal Jakub Švrček a do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro hostující mužstvo.

Druhá třetina začala hodně svižně, střelci se na obou stranách činili. Gólovou smršť odstartoval už ve 22. minutě přesným zakončením Petr Slovák. Pak sice o dvě minuty později radost domácího publika uťal gólovou střelou Radek Tůma, ale brzy nato měli domácí další důvody k radosti.

V rychlém sledu po sobě se prosadili Lukáš Janečka a Petr Vacula a rysi se ještě před polovinou utkání vrátili do vedení. Ve 29. minutě pak rozjeli Tomáš Mičulka s Janem Sluštíkem parádní kombinaci, kterou druhý jmenovaný zakončoval střelou do prázdné branky. Do třetí části hry tak domácí vystupovali ve vedení 5:3.

Hostům vyšel nástup do závěrečného dějství na jedničku, už po šestnácti sekundách hry se ze snížení na 4:5 radoval Tomáš Prycl. Domácím rysům ovšem o další čtyři minuty později vrátil dvoubrankový náskok Ondřej Fiala

Ani tentokrát ale touha hostů zvrátit výsledek neopadla. Přesilovkovou trefou z 56. minuty ještě dodal zápasu zápletku Robert Skopal. Domácí Rožnovu vzápětí dopřáli svou nedisciplinovaností další početní výhodu.

Tu už ale hosté zužitkovat nedokázali. Naopak jejich obraně ujel Petr Slovák a dal výsledku svým druhým gólem v utkání konečnou podobu - 7:5.