Béčko vyhrálo nad Studénkou gólem v poslední minutě
"B" tým Frýdku-Místku dokázal otočit utkání proti Studénce! Druhý tým tabulky vedl v Polárce 2:0, ale domácí se nevzdali, postupně vylepšovali svůj výkon a našli síly na obrat. Dvěma přesilovkovými brankami vyrovnali a do vedení se dostali v polovině třetí třetiny. Hosté pak ještě dokázali srovnat, ale 53 sekund před koncem rozhodl o výhře Slezanů Mičulka. K vítězství rysů přispěl výrazně brankář Horváth, který si připsal několik skvostných zákroků.
25., sobota 27.1.2018, hala Polárka
4:3
0:1, 2:1, 2:1
HC Frýdek-Místek "B"
Horváth – Gottwald, Srníček, Vančo-Minařík, Niedoba, Hamhalterm Flegr – Polášek, Carbol, Mičulka, Pastor, Janečka, Slovák, Fiala, Heralt, Zberovský, Vacula, Fojtík, Cháňa, Hýsek
HC Studénka
Baldik – Pelikán, Jednička, Bolek, Holanik, Novák, Lyčka, Trubka – Martiničík, Štěpják, Tomášek, Pokorný, Čáň, Orszulík, Sochorek, Sluštík
Branky a nahrávky: 38. Heralt (Vacula, Gottwald), 39. Niedoba (Mičulka), 51. Carbol (Zberovský, Flegr), 60. Mičulka (Fiala, Gottwald) – 14. Sluštík (Novák, Štěpják), 22. Štěpják (Trubka, Sluštík), 55. Sluštík (Pokorný). Vyloučení: 10:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
René Slanina (HC Frýdek-Místek "B"): Bylo to vynikající utkání. Opravdu pohledné. Někdo by možná řekl, že mělo parametry druholigového utkání. Prohrávali jsme 0:2, mohlo za to i to, že jsme hráli v první třetině hodně oslabení, nemohli jsme se dostat do tempa, vytvořit si tlak. Ve druhé třetině se už pohyb zlepšil, soupeře jsme dostali do úzkých. Hráli jsme na čtyři lajny, dobře zahráli starší dorostenci, kteří hráli čtvrtou brázdu (formaci, pozn. red.). Na konci třetiny jsme dali dva góly z přesilovek, což nám určitě dodalo pohodu. Ve třetí třetině jsme potom šli do vedení 3:2 a to už jsme, myslím, měli z toho utkání více. Soupeř nás už zatlačil jen když měl přesilovku. Při hře pět na pět jsme měli nepatrně ze hry více my. Slušťa (Jan Sluštík) pak srovnal na 3:3, ale naštěstí se nám povedlo v posledním minutě ten zápas dotáhnout do vítězného konce. Klukům patří obrovský dík za to, co dneska předvedli. Pochválit musím i našeho brankáře Ondru Horvátha. To je jistota v brance.

První třetina zápasu byla poznamenána častou nedisciplinovaností domácího týmu, která mu ubírala síly. Na trestné lavici seděli v první dvacetiminutovce tři hráči Frýdku-Místku oproti jednomu hráči Studénky.

Hosté sice ani jednu z nabídnutých početních výhod nevyužili, ale krátce po té třetí se už z branky radovali, když se prosadil ještě v této sezoně hráč Frýdku-Místku Jan Sluštík. Přitom mohla Studénka prohrávat, kdyby svou šanci v oslavení využil Mičulka.

Hostům se skvěle povedl vstup do druhé části zápasu, už po minutě a šestatřiceti sekundách napnul síť za Ondřejem Horváthem Martin Štěpják. Sluštík si tentokrát připsal asistenci. Svůj náskok mohla Studénka ještě znásobit, jenže minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři nevyužila.

Potom se začali postupně víc a víc prosazovat v útočném pásmu také domácí, přičemž jim v tom pomáhaly hlavně přesilové hry. Právě z nich přišly i góly. Nejprve se z pravého kruhu přesnou ranou prosadil Jakub Heralt, skoro přesně o minutu později pak vyrovnal ranou od modré Denis Niedoba.

V samotném závěru třetiny pak mohl ještě dokonce dovršit obrat Zberovský, ale svůj únik gólem nezakončil. A tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Ve třetí třetině pokračoval festival vyloučení na obou stranách, a tak hra neměla příliš rychlý a plynulý spád. Ale i na góly došlo. V 51. minutě domácí dokonali obrat, když se prosadil Jan Carbol. Jenže vedení Slezanům nevydrželo dlouho, pět minut před koncem třetí třetiny vyrovnal svým druhým gólem Jan Sluštík.

Už to vypadalo, že se bude v Polárce hrát prodloužení, ale o třech bodech pro Frýdek-Místek rozhodl 53 sekund před koncem Tomáš Mičulka. Béčko tak porazilo Studénku i potřetí.