Béčko podlehlo už pošesté v řadě, tentokrát Českému Těšínu
Béčku Frýdku-Místku se vůbec nedaří a ani dnešním zápase se tým z krize nedostal. Přitom to vypadalo celkem slibně. Rysům se povedlo hned třikrát vyrovnat a dostat se z nepřiznivého stavu, ale třetí třetina zápasu se posléze ukázala jako ta zlomová. V poslední dvacetiminutovce hosté dvakrát skórolovali a vyhráli 5:3.
14., středa 29.11.2017,
3:5
1:2, 2:1, 0:2
HC Frýdek-Místek "B"
Dobečka, Horváth, Golasovský, Vančo-Minařík, Niedoba, Hamhalter, Flegr, Gonos, Srníček, Janečka, Slovák, Fiala,Zberovský, Ondráček, Polášek
HC Wolves Český Těšín
Šembera, Kratochvíl, Hoďa, Kozubek, Nevelöš, Cháňa, Tluszcik, Michejda, Godula, Foltyn, Piecha, Malyjurek, Altera, Malíř, Voznica, Křibík, Stružík, Smuž, Skalický
Branky a nahrávky: 12. Slovák (Janečka, Golasovský), 24. Zberovský (Hamhalter), 40. Zberovský (Niedoba) – 4. Malíř (Křibík), 13. Foltyn (Piecha), 29. Altera (Malíř, Tluszcik), 55. Piecha (Křibík), 59. Malyjurek (Piecha) Rozhodčí: Kašinský – Janoško, Moravec Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Dnešní střetnutí nabídlo jasnou převahu hostující celku a plnou řadu vyloučení. Hned ve čtvrté minutě Český Těšín vedl. Petr Malíř se dokázal uvolnit a puk poslal přesně za záda Dobečky. Frýdek-Místek měl šanci vyrovnat z následujících dvou přesilových her, ale do žádné nebezpečné situace se nakonec nedostal. Vyrovnání ale přece jen přišlo, konkrétně na konci jedenácté minuty. Rysům se povedlo využít třetí početní výhodu, prosadil se Petr Slovák. Za několik okamžiků přišla ale rychlá facka. Tomáš Foltýn rozesmutnil domácí fanoušky necelých čtyřicet sekund od vyrovnání a urval vedení opět na stranu Českého Těšína. Víc už toho první třetina nenabídla.

Začátek druhé dvacetiminutovky nenabídl žádnou zajímavou akci a moc se toho nedělo. Potom ovšem přišla dvojnásobná přesilovka pro domácí a stav byl opět nerozhodný, početní převahu využil Lukáš Zberovský. Opět to netrvalo dlouho a hosté zareagovali. Marek Altera po krásné kombinaci puk doklepl do prázdné branky. Frýdek-Místek se ale nevzdával a dokázal vyrovnat skóre. Třináct sekund před koncem druhé třetiny přidal svou druhou branku zápasu Lukáš Zberovský.

Závěrečná část už byla rozdílová a hosté se prosadili hned dvakrát, na což už rysi nedokázali reagovat. Šest minut před koncem přidal další branku hostujícího celku Martin Piecha. Frýdek-Místek si nepřichystal už žádnou nebezpečnou situaci a Český Těšín své vítězství potvrdil brankou, kterou minutu před závěrečným hvizdem vstřelil Pavel Malyjurka.