Béčko Frýdku-Místku vyhrálo po dramatickém průběhu nad Studénkou v prodloužení
„B“ tým Frýdku-Místku vyhrál nad Studénkou i podruhé v sezoně, tentokrát 5:4 po prodloužení. Skóre jako první otevřeli hosté, domácí ale dokázali ve druhé třetině skóre otočit ve svůj prospěch. Přišla ale ještě jedna otočka, tentokrát v podání Studénky. Hosté odskočili do dvoubrankového náskoku, ale ten domácí zlikvidovali a vynutili si prodloužení. V tom pak zápas rozhodl pro domácí Jakub Heralt.
16., sobota 9.12.2017, hala Polárka
5:4p
0:1, 2:1, 2:2 - 1:0
HC Frýdek-Místek "B"
Dobečka – Golasovský, Gottwald, Zberovský, Fojtík, Mičulka, Vančo-Minařík, Flegr – Fiala, Vacula, Slovák, Niedoba, Gonos, Ondráček, Hysek, Heralt, Ševčík
HC Studénka
Smetana – Jedlička, Martinčík, Novák, Orszulík – Pelikán, Janečka, Štubňa, Pokorný, Štepjak, Bolek, Holaník, Daron, Čaň, Gonos, Sochorek, Trubka, R. Tomášek
Branky a nahrávky: 34. Slovák (Golasovský), 37. Gonos (Vacula), 53. Slovák, 58. Mičulka (Gottwald), 62. Heralt (Vančo-Minařík) – 2. Štepjak (Trubka), 38. Orszulík (Čaň), 43. Štěpjak (Martinčík, Tomášek), 51. Sochorek (Orszulík, Pokorný). Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0.
René Slanina (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že dnes to bylo velmi kvalitní utkání. Z naší strany vybojované, vzhledem k tomu, jak ten obraz vypadal a jaký byl poměr sil. Myslím si, že jsme dnes měli bodovat za tři body, ale vzhledem k průběhu utkání jsme rádi za ty dva body. Jsme rádi, že jsme s nimi už podruhé v této sezóně zatočili ve třetí třetině a vyhráli jsme v prodloužení. Ke třem bodům nám bránily hloupé individuální chyby a laciné góly. Na góly se strašně nadřeme, ale laciné dostáváme. Na tom se snažíme pracovat už nějakou dobu, tak doufám, že to v nejbližší době odbouráme.

Studénka vlétla do zápasu jako blesk a už svou první střelu na branku proměnila i na první gól. Radek Trubka s Martinem Štěpjakem sehráli ideálně přečíslení a druhý jmenovaný poslal kotouč neomylně do sítě. Jan Dobečka v brance Frýdku-Místku se tak rychle přesunout nedokázal.

Ještě v téže minutě mohl vyrovnat Petr Slovák, avšak ani přesto, že byl před brankářem Studénky Lukášem Smetanou zcela sám, nedokázal ho propálit. Následná dorážka domácích se pak odrazila od tyčky Smetanovy branky.

Další velkou šanci měl Patrik Ondráček. Obrana Studénky znovu zaspala a nechala před svou brankou útočníka domácích zcela osamoceného. Ten však její chybu nepotrestal a minul z hranice brankoviště branku Smetany.

Druhá třetina začala tak jako skončila ta první, tedy neproměněním velké šance domácího týmu. Slovák samostatný únik nezakončil dobře, bekhendový blafák mu nevyšel. Ještě větší příležitost pak měla Studénka o další dvě minuty později. To už dokonce Martinčík zvedal ruce nad hlavu, ovšem Dobečka i s jistou dávkou štěstí udržel kotouč před brankovou čárou.

V polovině zápasu znovu ve velké šanci neuspěl Slovák, Smetanu střelou zblízka nepřekonal. Pak vztekle praštil hokejkou o mantinel a dostal dvouminutový trest za nesportovní chování. Domácí oslabení přečkali a hned nato se radovali z vyrovnání. Petr Slovák naskočil do hry z trestné lavice a tentokrát se už v samostatném nájezdu nemýlil, kotouč poslal neomylně do horního rohu brány Smetany.

Trvalo to jen tři minuty a Frýdek-Místek se dokonce dostal do vedení. V přesilové hře vypálil od modré Jan Gonos a puk propadl za Smetanova záda. Vedení si ale rysi dlouho neužili, netrvalo ani minutu. O bleskové vyrovnání Studénky se postaral Petr Orszulík.

Domácímu mužstvu se nepovedl start do třetí třetiny, hosté se z první útočné akce dostali zpátky do vedení. Obrana rysů se nechala zcela vyšachovat, před Dobečkou vyplavali dva volní hráči a dokázali si poradit. Bekhendem nakonec zakončil do odkryté části branky Martin Štěpjak. Studénka tedy vedla 3:2.

Deset minut před koncem třetí třetiny Studénka své vedení navýšila, poprvé se dostala do dvoubrankového vedení. To zařídil Jan Sochorek, na jehož střelu Dobečka nedosáhl. Ale domácí se nevzdali a závěr zápasu zdramatizovali přesilovkovou trefou. Tu zařídil Petr Slovák, pro kterého to byl druhý gól v zápase.

A právě přesilovka přinesla Slezanům i vyrovnání. Tentokrát dokonce dvojnásobná. Rysi si vytvořili velký tlak a puk nakonec do sítě dorazil Tomáš Mičulka. Do konce základní hrací doby už gól nepadl, a tak přišlo na řadu prodloužení.

Prodloužení netrvalo ani dvě minuty, když se do přečíslení dvou na jednoho dostali domácí a Jakub Heralt přesným zakončením mezi betony Smetany rozhodl o vítězství Frýdku-Místku „B“.