46.kolo, pondělí 12.2.2024, Hala Polárka
5:1
1:0, 3:1, 1:0
HC Frýdek-Místek

Mokry - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Homola, Šenkeřík, Urbanec - Svačina, R. Veselý, Doktor - Haas, Marosz, Hotěk - Krajč, Šuhaj, Martynek - Ramik, Macháček, Geidl. Trenér: Martin Hrnčár.

LHK Jestřábi Prostějov

Pavelka (25. Štipčák) - Krejčí, Hanousek, Forman, Drtil, Kubeš, Poledna, Pěnčík - Jiránek, Jáchym, Z. Doležal, J. Veselý, Vlach, Illéš - V. Burian, Ostřížek, Hašek - Maruna, Venkrbec, Fronk. Trenér: Martin Janeček.

Branky
20. R. Veselý (Doktor, Svačina), 23. Haman (Marosz), 25. Krajč (Ramik, Marosz), 31. Haas (Svačina, Doktor), 58. Svačina
27. J. Veselý (Hanousek, Jiránek)
Statistiky
Vyloučení: 3:8
Využití: 4:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 26:26 (10:8, 9:11, 7:7)
Zblokované střely: 6:6
Hity: 6:5
Vhazování: 31:31
Rozhodčí: Čáp, Šico – Komínek, Maňák
Diváci: 912
Ohlasy

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Vynikající výkon brankáře Vojty Mokreho a fantastické speciály. To znamená přesilovkovou formaci kolem Vládi Svačiny, nebo Rosti Marosze. Oni ty přesilovky zahráli excelentně. My se na vše perfektně připravili, věděli jsme, co budeme od nich očekávat, že hrají aktivně v oslabení, že jen nestojí, ale napadají vás a snaží se na vás vyvinout tlak. Vše jsme si nastudovali u videa a vyzkoušeli i na tréninku. Kluci si toto vzali k srdci a odehráli to perfektně. Dali jsme dnes čtyři přesilovkové góly, kdy byl jeden krásnější než druhý. Jsme tudíž spokojení. Měli jsme i štěstí, to však k zápasu patří. Ta třetí třetina mě trochu mrzí, tam jsme znovu začali hrát profesorský hokej. Bylo tam mnoho ztrát puku, mnoho přečíslení. Je to zcela zbytečné. My když vyhráváme o ty dva tři góly, tak se zasekneme a potom nepokračujeme v té fázi hry, jak jsme hráli třicet pět, či padesát minut. To musíme pro příští utkání odstranit, chlapi si musí nechat říct.

Martin Janeček (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Vstup do zápasu nebyl z obou stran špatný, i když byla vidět po té pauze určitá nervozita. Ač jsme inkasovali v oslabení, tak to utkání stále bylo vyrovnané. Úplně tristní výkon jsme podali od druhé třetiny, kdy jsme nastoupili zcela nekoncentrovaní, takže domácí ten zápas vyhráli naprosto zaslouženě. Todle, co jsme dnes předvedli, tak je neomluvitelný výkon. My se musíme rychle nad tím zamyslet, jelikož takhle se nehraje. Tohle musíme změnit, jelikož tímto se nepřipravujeme směrem play-off, které se blíží a klepe na dveře. Pár věcí si musíme vyříkat, ve středu nás ale čeká další zápas, takže jedeme dál. Že jsme dostali čtyři branky v oslabení? Je to určitě kvalitou těch hráčů, kteří to ve Frýdku hrají. Oni to takto dobře hrají dlouhodobě, takže tam jsme ani nebyli překvapeni. Snažili jsme se tyhle jejich silné stránky eliminovat, což se nám moc nepodařilo. Otázkou je, čím jsme se do těch oslabení vůbec dostali. Dvakrát to bylo špatným střídáním, říkám, je to nekoncentrovanost. Tohle nám dnes prohrálo zápas.