45.kolo, sobota 3.2.2024, Hala Polárka
4:3
2:0, 2:2, 0:1
HC Frýdek-Místek

Mokry - Š. Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Homola, Šenkeřík - Cedzo, Wałęga, Svačina - Hotěk, Marosz, Haas - Doktor, R. Veselý, Šuhaj - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Hrnčár.

HC LERAM Orli Znojmo

Kavan - Zahradníček, Bartko, E. Mareš, Bukač, J. Jenáček, Tejnor, Štich - T. Svoboda, Šťovíček, Jenyš - Beránek, Lichanec, Berger - Kratochvíl, Hruška, Matuš - Sklenář, Čermák, L. Adámek. Trenér: Václav Baďouček.

Branky
9. Ramik (Šenkeřík, Geidl), 16. Hotěk, 26. Šuhaj (Doktor, Š. Havránek), 40. Hotěk (Haas, Marosz)
27. Jenyš (Šťovíček, T. Svoboda), 37. Šťovíček (Jenyš, J. Jenáček), 50. Hruška (Mareš, Kratochvíl)
Statistiky
Vyloučení: 1:1
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 26:38 (13:7, 7:16, 6:15)
Zblokované střely: 4:11
Hity: 11:3
Vhazování: 41:33
Rozhodčí: Zubzanda, T. Veselý - Kokrment, Tvrdý
Diváci: 1289
Ohlasy

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Do začátku střetnutí jsme dobře vstoupili, bylo tam nasazení a řekl bych, že i na úrovni extraligového utkání. Během podzimu jsem byl na lavičce Třince, takže jsem to mohl takto porovnávat a musím opravdu uznat, že to nasazení tam bylo velké. Ta první půlka zápasu byla z naší strany vynikající. Poté, co jsme inkasovali góly, tak se tam vyskytla určitá nervozita. Přesto musím říct, že kluci na ledě pořád makali, a i když se to k nám moc neodráželo, tak to dopadlo nakonec dobře. Mužstvo musím za nasazení pochválit, za zisk tří bodů jsme rádi a samozřejmě spokojeni. V týdnu jsme se navíc potýkali s virózou, takže jsem tak vnitřně očekával, že to bude od nás trochu horší. Ale jak jsem už řekl, kluci k tomu přistoupili fakt velmi dobře a spíše jsem tam viděl naší nervozitu.

Václav Baďouček (trenér HC LERAM Orli Znojmo): My jsme tady odehráli velmi špatně první dvě třetiny. V té první jsme poztráceli puků a dali soupeři spoustu přečíslení a ten to následně potrestal dvěma góly. Bohužel pak v té druhé, kdy jsme náskok Frýdku stáhli na rozdíl jedné branky, tak přišel smolný další gól v naší síti. Tohle bylo rozhodující i přesto, že jsme ve třetí třetině si vytvořili tolik, abychom tady minimálně ten bod uhráli. Nepodařilo se, takže odsud odjíždíme bez bodu.