27.kolo, sobota 2.12.2023, Hala Polárka
5:2
1:0, 1:1, 3:1
HC Frýdek-Místek

Švančara - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský - Cedzo, Haas, Svačina - R. Toman, Marosz, Martynek - Ramik, Šuhaj, Z. Sedlák - Geidl, R. Veselý, Macháček. Trenér: Martin Hrnčár.

HC Baník Sokolov

Hamalčík - M. Rohan, Tureček, Rulík, Weinhold, Mlčák, Klejna - O. Procházka, Kružík, Kverka - Tomeček, Vracovský, Vrdlovec - Csamango, Křemen, Osmík - V. Adamec, Kysela, T. Rohan - D. Novotný. Trenér: Tomáš Mariška.

Branky
13. Z. Sedlák, 36. Haas (Marosz, Svačina), 42. D. Kowalczyk (Marosz, Svačina), 53. Z. Sedlák (Šuhaj), 57. D. Kowalczyk (Marosz, Martynek)
32. Vracovský (Tomeček, Weinhold), 51. Kružík
Statistiky
Vyloučení: 4:5
Využití: 2:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 40:33 (10:12, 15:14, 15:7)
Zblokované střely: 12:8
Vhazování: 42:39
Rozhodčí: Skopal, Grygera - Veselý, Tvrdý
Diváci: 683
Ohlasy

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Nepříjemný byl hlavně samotný začátek, a to z toho důvodu, že se příjezd hostů dosti zpozdil. Samozřejmě, že to byl problém i pro ně samotný, ale když jste nastaveni na nějaký čas a pak máte být soustředěni na zápas až o hodinu a půl později, není to ideální. Nakonec jsme to zvládli, i když ta první třetina byla přeci jen trochu tím čekáním ovlivněna. Začátek jsme moc nechytili. Soupeř neměl naopak co ztratit, takže hrál lépe než my. Po těch deseti minutách jsme se ustálili, pak to už bylo z naší strany lepší. Za konečný výsledek pět dva jsme samozřejmě rádi. Hlavně, že jsme nemuseli bojovat o ten jednobrankový náskok. Rozhodlo se v přesilovkách pět na tři. To jsou pasáže, že když je nepotrestáte, tak máte pak problém. My je naštěstí dokázali zvládnout, což bylo nejen super, ale pomohlo nám to také i k tomu konečnému výsledku. Chtěli bychom rovněž poděkovat i klukům, že k té druhé části střetnutí přistoupili přesně tak, jak měli.

Tomáš Mariška (trenér HC Baník Sokolov): Máme za sebou hodně náročný a hlavně dlouhý den. Měli jsme trochu obavu z počátku zápasu, ale hráči k tomu přistoupili velice dobře. Byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem a možná měli i více brankových příležitostí. Bohužel jsme po jedné ztrátě dali domácím šanci na to, aby šli do vedení. Ale ani to nás nepoložilo. Ve druhé třetině jsme si vytvořili velký tlak, podařilo se nám vyrovnat, ale dále jsme nebyli produktivní. Tam jsme si ten zápas měli vzít na naší stranu. Šance jsme na to měli, bohužel produktivita nebyla silná. Třetinu jsme pak zakončili zbytečným oslabením ve třech, to samé se pak zopakovalo ve třetí třetině. Tam domácí rozhodli utkání. Podle mě ten konečný výsledek neodpovídá tomu průběhu, ale dnes se nám prostě sešlo spoustu věcí, které nešly úplně našim směrem. Klukům ale děkuji, že ten náročný zápas zvládli a rvali jsme se až do samého závěru.