26.kolo, středa 29.11.2023, Hala Polárka
4:3p
2:1, 0:0, 1:2 - 1:0
HC Frýdek-Místek

Mokry - Š. Havránek, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola - Cedzo, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Martynek - Ramik, Šuhaj, Z. Sedlák - Geidl, R. Veselý, Macháček. Trenér: Martin Hrnčár.

HC RT TORAX Poruba

O. Bláha - Doudera, A. Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald - Christov, Střondala, Tvrdoň - Berisha, Vachovec, Razgals - P. Mrázek, Krenželok, O. Šedivý - Brodek, Klímek, Vehovský. Trenér: Jiří Režnar.

Branky
13. Marosz (TS), 19. Sedlák, 48. Cedzo (Martynek, Marosz), 63. D. Kowalczyk (Haas, R. Veselý)
3. Berisha (Střondala, Christov), 49. Střondala (L. Doudera), 55. Vachovec (Berisha)
Statistiky
Vyloučení: 6:6
Využití: 1:2
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 34:33 (16:10, 9:9, 8:14 - 1:0)
Zblokované střely: 10:7
Hity: 6:7
Vhazování: 35:34
Rozhodčí: Zavřel, Veselý – Kleprlík, Otáhal
Diváci: 769
Ohlasy

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Tak kdyby někdo řekl před zápasem, že dokážeme urvat dva body s lídrem tabulky, tak bychom za to byli určitě rádi. Ten průběh utkání byl takový nahoru dolů. Prvních deset minut patřilo soupeři, který udeřil po našem zbytečném vyloučení. Oni mají obrovskou sílu v útoku, navíc velmi zkušený tým. My udělali individuální chybu, kdy jsme tam propadli, jelikož jsme chtěli být aktivní. Ve druhých deseti minutách si myslím, že jsme byli lepší v pohybu, tlačili se i do šancí. Právě z toho pohybu vyplynulo to trestné střílení, které Marosz proměnil. Druhá třetina pravděpodobně rozhodla o celém zápase, zvláště ta naše čtyřminutová ubráněná přesilovka. Byla tam obětavost, dobře zahrané oslabení, výborný gólman a možná trochu nemohoucnost soupeře, který nemohl trefit bránu tak, jak by chtěl. Dali jsme pak gól na 2:1, což kluky hodně posílilo. Když jsme pak ve třetí třetině zvýšili vedení už na 3:1, tak jsem věřil, že bychom to mohli dnes dát. Pak se ale zase ukázala síla soupeře, my se zatáhli až moc do obrany. Nebylo naším cílem být tak pasivní, ale chtěli jsme to ubránit. Dostali jsme po taktických chybách dva góly a zápas šel do prodloužení. Tam to bylo znovu nahoru dolů, ale já jsem rád, že jsme uspěli. Tím jsme zdolali komplet celou první trojku v krátkém sledu, ale to je pouze jedna strana mince. My musíme v těch výkoneech pokračovat i nadále v dalších zápasech.

Jiří Režnar (trenér HC RT Torax Poruba): V hokeji neexistuje malý velký hokej, jsou prostě dvě party, které nastoupí proti sobě a oba chtějí vyhrát. Jednomu se to zkrátka podaří, druhému ne. My jsme svou hru začali hrát až ve třetí třetině, kdy jsme chtěli domácí dostat pod tlak. To se nám myslím i povedlo. Bohužel ty první dvě třetiny byly takové zvláští. Nakonec jsme to z nepříznivého stavu 3:1 srovnali. Pak chybělo trochu toho štěstíčka, kdy jsme mohli rozhodnout, ale naopak jsme obdrželi branku na 4:3. Frýdek je štastnější a získává dnes dva body.