1.kolo, středa 13.9.2023, Hala Polárka
3:4p
1:1, 0:0, 2:2 - 0:1
HC Frýdek-Místek

Mokry - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Š. Havránek, Hrůzek - Doktor, Toman, Svačina - Cedzo, R. Veselý, Ramik - Hotěk, Haas, Šuhaj - Geidl, Hudeček, Kozlík. Trenér: Martin Janeček.

HC Baník Sokolov

Michajlov – M. Rohan, Tureček, Krajčík, Mikyska, Klejna, Bulka – Osmík, Kverka, Tomeček – Kružík, Přikryl, Kofroň – Vracovský, Vrdlovec, Csamango – Adamec, D. Novotný, Křemen. Trenér: Tomáš Mariška.

Branky
13. Haman (R. Veselý, Šuhaj), 47. Kowalczyk, 57. Urbanec (Hrachovský, Ramik)
17. Kofroň (Klejna, Přikryl), 43. Vracovský (Mlčák, Klejna), 58. Přikryl (Kružík, Kofroň), 65. Vracovský (Kverka, Mikyska)
Statistiky
Vyloučení: 5:4
Využití: 1:1
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 39:38 (10:11,13:9,14:13 - 2:5)
Zblokované střely: 10:13
Hity: 13:10
Vhazování: 34:30
Rozhodčí: Skopal, Ondráček – Maštalíř, Roischel
Diváci: 844
Ohlasy

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Myslím si, že na první kolo to byl oboustraně svižný hokej. Bylo k vidění spoustu pěkných věcí, ale na druhou stranu jsme dnes zaslouženě prohráli. Udělali jsme více chyb, než soupeř a myslím si, že nám chyběla větší disciplína, hlavně při střídání, zbytečných faulech a neplnění věcí, které jsme si před zápasem řekli. Tohle nám určitě vzalo ten bod navíc, o který jsme přišli. Měli jsme dost šancí a také i herní převahy na to, abychom to utkání zvládli. Úplně markatní pak byla situace, kdy jsme ínkasovali gól na tři tři. Tuhle situaci jsme teda vůbec nezvládli. Někteří hráči si při toma si neuvědomili, že hrajeme už naostro. Šli do toho jak do přátelského utkání, že se prostě nic neděje, tohle musíme v dalších zápasech určitě zlepšit.

Tomáš Mariška (trenér HC Baník Sokolov): Ten zápas byl pro nás určitě těžký, jelikož jsme měli za sebou náročnou cestu, což bylo znatelné na hře v první třetině, kde jsme neměli ještě takový pohyb, jaký bychom si představovali. Dokázali jsme ji nějakým způsobem, jak se říká, přežít, a ve druhé třetině si myslím, že jsme měli velmi dobré pasáže. Měli jsme tam několik dobrých příležitostí, škoda, že jsme nedokázali domácím ve skóre odskočit na trochu větší rozdíl. Ve třetí třetině jsme si říkali, že to bude náročná přetahovaná, že uspěje ten, který bude zodpovědnější a trpělivější. Podařilo se nám vstřelit branku, ale pak jsme zbytečně řešili naší přesilovou hru, kdy domácí naskočili do zápasu. Klobouk dolů před týmem, který se dokázal do zápasu vrátit a vzít si jej ještě zpátky. Za ty dva body jsme neskutečně rádi a do kabiny patří velká gratulace.